"Olympique" nekelia baltos vėliavos

2010 04 23 0:00
A.Robbenas parklupdė "Olympique" klubą tolimu smūgiu.

Trečiadienį per UEFA Čempionų lygos antrojo pusfinalio pirmąsias rungtynes Vokietijos klubas Miuncheno "Bayern" namie minimalia persvara 1:0 palaužė Liono "Olympique" iš Prancūzijos.

Nors vokiečių žaidėjai buvo akivaizdžiai pranašesni už varžovus, pergalingą įvartį į svečių vartus "Bayern" legionierius olandas Arjenas Robbenas įmušė tik 69 minutę. Per šias rungtynes viena ryškiausių figūrų tapo teisėjas iš Italijos Roberto Rosetti - jis pašalino iš aikštės po vieną abiejų komandų futbolininką.

Lemtingas rikošetas.

Miuncheno ekipa nuo pat rungtynių pradžios ėmė dominuoti aikštėje, tačiau sukurti puikių progų ir pelnyti įvarčio jai nesisekė. Labiausiai "Olympique" vartams grasino jų tautietis prancūzas Franckas Ribery. Tačiau 37 minutę F.Ribery buvo priverstas palikti aikštę po daug aistrų sukėlusio arbitro R.Rosetti sprendimo. Kovodamas dėl kamuolio prancūzas įsirėžė į varžovą Lisandro. Teisėjas buvo negailestingas ir prasižengusiam žaidėjui parodė raudoną kortelę. "Bayern" komandoje liko dešimt futbolininkų.

Net ir turėdami mažiau žaidėjų, šeimininkai dominavo aikštėje. Tačiau 54 minutę teisėjas atkūrė jėgų pusiausvyrą - už šiurkščią pražangą antrą geltoną kortelę parodė "Olympique" saugui Jeremy Toulalanui. O 69 minutę Vokietijos klubui pagaliau nusišypsojo sėkmė. A.Robbenas stipriai iš toli smūgiavo į vartus ir kamuolys, lietęs "Bayern" gynėjo Thomaso Muellerio pakaušį, atsidūrė vartuose.

Rungtynių pabaigoje A.Robbenas turėjo dar vieną progą pelnyti įvartį, bet "Olympique" išgelbėjo vartininkas Hugo Llorisas.

Nugalėtojas paaiškės Lione

"Bayern" treneris Louisas van Gaalas buvo patenkintas savo komanda, nors ši laimėjo tik minimalia persvara: "Parodėme Europai, kaip akivaizdžiai galime dominuoti aikštėje. Tai darėme net tada, kai turėjome vienu žaidėju mažiau. Sukūrėme daug progų, tiesa, įmušėme tik vieną įvartį, bet rezultatas mane tenkina."

"Olympique" treneris Claude'as Puyolis pernelyg nenusiminė dėl prasto savo klubo pasirodymo ir baltos vėliavos kelti neketina. "Kai turėjome vieno žaidėjo persvarą, pradėjome rungtyniauti neblogai. Tačiau po kurio laiko jėgos išsilygino ir grįžome į pradinę fazę. Futbolininkų perdavimai buvo netikslūs, jiems reikėjo žaisti agresyviau, - analizavo C.Puyolis. - Vis dėlto esu optimistas. Savo aikštėje galime laimėti reikiamu skirtumu."

Dėl Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio pastarosiomis dienomis sportininkai skrydžius lėktuvais pakeitė į keliones autobusais. Savaitės pradžioje Čempionų lygos taurės savininkė "Barcelona" 1000 kilometrų važiavo į Milaną. Autobusu Miuncheną pasiekė ir "Olympique" komanda. Nors teko įveikti 860 kilometrų, C.Puyolis atmetė bet kokias prielaidas, kad ilga kelionė turėjo įtakos jo ekipos žaidimui.

Atsakomoji šių klubų dvikova vyks antradienį Lione. "Olympique" sieks pirmą kartą komandos istorijoje patekti į Čempionų lygos finalą. Jei pusfinalį laimėtų "Bayern" futbolininkai, jie stipriausio klubinio turnyro finale žaistų po 9 metų pertraukos.