Pasaka baigta: Prancūzija įveikė Islandiją

2016 07 03 23:48

Sekamadienio vakarą paaiškėjo paskutinė 2016 metų Europos futbolo čempionato pusfinalio dalyvė. Ja tapo turnyro šeimininkė Prancūzija, kuri ketvirtfinalyje rezultatu 5:2 sutriuškino Islandijos rinktinę. Pusfinalyje Prancūzijos rinktinės jau laukia Vokietijos futbolininkai.

Forma

Gan sunkiai čempionatą pradėję jo šeimininkai kiekvienose rungtynėse savo žaidimo kokybę gerino ir panašu, kad atėjus pačioms svarbiausioms kovoms, Prancūzijos rinktinės forma yra pasiekusi piką. Tiesa, prieš čempionatą apkalbėta prancūzų gynybos linija kol kas kritikų neužtildo ir švelniai tariant nežiba.

Prancūzija

Prancūzai padarė tai, ką ir turėjo padaryti. Greitas įvartis, po to antrasis. To D.Deschampso kariaunai pilnai pakako, kad pasijaustų užtikrintai. Net ir pirmaudami 2:0, prancūzai žaidė itin susikoncentravę, kontroliavo kamuolį, viską darė apgalvotai, o to pasekoje dar pirmajame kėlinyje persvarą padidino iki keturių įvarčių.

Islandija

Nors rungtynes šio čempionato staigmena tapusi Islandijos rinktinė pradėjo ganėtinai drąsiai, prancūzai islandų drąsą greitai išvaikė. Nepaisant per kėlinį praleistų 4 įvarčių, Islandijos futbolininkai nenuleido galvų bei toliau kovojo. Kovos iki pabaigos vaisius – 2 įvarčiai į prancūzų vartus, o tai reiškia, kad Islandija čempionatą palieka su įvarčiu kiekvienose rungtynėse.

S.Umtiti

Praėjusį sezoną Liono „Olympique“ klube rungtyniavęs 22-ejų metų gynėjas Samuelis Umtiti į čempionatą pateko tik dėl Jeremy Mathieu traumos, nors prieš tai nė karto nevilkėjo nacionalinės komandos marškinėlių. Debiutą į „Barcelona“ besikeliantis prancūzas atsimins dar ilgai – futbolininkas debiutavo Europos čempionato ketvirtfinalyje.

Prancūzija – Islandija 5:2 (4:0)

Paryžius, „Stade de France“

Teisėjas – Bjornas Kuipersas (Nyderlandai)

Įvarčiai – 12, 59min.O.Giroud, 20min. P.Pogba, 43min. D.Payet, 45min. A.Griezmann; 56min. K.Sigthorssonas, 84min. B.Bjarnasonas