Pasirengimo stovyklą “Žalgiris” baigė be pralaimėjimų

2014 02 12 20:45
A.Kero nuotrauka

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda paskutinėse rungtynėse Kipre rezultatu 1:1 (0:1) sužaidė lygiosiomis su Sofijos „Levski“.

Bulgarijos klubą 26 minutę po kampinio į priekį išvedė saugas Danielis Dimovas. „Žalgiriui“ išlyginamąjį įvartį 80-ąją minutę smūgiu galva pelnė Andro Švrljuga.

Rungtynes aktyviau pradėjo Lietuvos čempionai. Jie dažniau kontroliavo kamuolį ir laiką leido Bulgarijos klubo aikštės pusėje.

12 rungtynių minutę sostinės ekipa sukūrė pirmąją pavojingą progą. Po Ramūno Radavičiaus perdavimo Kristis Andreou pavojingai smūgiavo į vartų plotą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Kėlinio viduryje inicatyvą perėmė Bulgarijos klubo futbolininkai. Jie kūrė vieną po kitos pavojingas progas prie Armanto Vitkausko vartų.

20 minutę po A.Švrljugos pražangos „Levski“ gavo galimybę atlikti baudos smūgį. Kevinas Bru pakėlė kamuolį virš baudos aikštelės, o Dimitaras Makrievas galva jį pasiuntė virš vartų.

22 minutę sostinės ekipą išgelbėjo A.Vitkauskas. Jis atmušė pavojingą į baudos aikštelę įkirtusio D.Makrievo smūgį.

26 minutę „Levski“ apgultis baigėsi įvarčiu. Po K.Bru pakelto kampinio Danielis Dimovas stipriu smūgiu galva į viršutinį vartų kampą nuginklavo sostinės ekipos vartininką.

Po praleisto įvarčio žalgiriečiai išlygino žaidimą, o kėlinio pabaigoje užkūrė pirtį prie „Levski“ vartų.

41 minutę po Andrezinho smūgio iš kairiojo krašto bulgarus išgelbėjo skersinis. 42 minutę K.Andreou smūgiu iš arti galėjo nuginkluoti Goraną Blaževičių, bet Sofijos klubo vartininkas sužaidė meistriškai.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai tęsė spaudimą ir beveik visą laiką praleido „Levski“ aikštės pusėje.

58 minutę po perdavimo iš kairiojo krašto kamuolys atsimušė į Bulgarijos klubo gynėjo ranką, tačiau vienuolikos metrų baudinio teisėjas neskyrė.

Prispausti prie savo vartų „Levski“ futbolininkai sunkiai tvardė emocijas. 67 minutę aikštėje susistumdė Dustley Mulderis su Linu Pilibaičiu. Rungtynių teisėjui greitai pavyko nuraminti įsikarščiavusius žaidėjus, ir „Žalgiris“ toliau tęsė Sofijos ekipos vartų šturmą.

73 minutę puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo K.Andreou. Po Ryčio Leliūgos perdavimo jis įsiveržė į baudos aikštelę ir pavojingai smūgiavo į vartus. „Levski“ vartininkas kamuolio nepasiekė, tačiau jis praskriejo šalia kairiojo virpsto.

77 minutę minutę bulgarai surengė retą kontraataką. Po perdavimo iš kairiojo krašto po keitimo pasirodęs puolėjas Tzvetanas Genkovas galėjo „Žalgirį“ pasiųsti į nokdauną. Laimei, galva smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo žemės ir praskriejo šalia Aivaro Bražinsko ginamų vartų.

80 minutę Lietuvos čempionų atkaklumas atnešė vaisių. Jakubas Wilkas iš kairiojo krašto pakėlė kamuolį į baudos aikštelę. Joje buvęs Andro Švrljuga tiksliu smūgiu galva į dešinįjį apatinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Įmušę įvartį, žalgiriečiai bandė išplėšti pergalę. 84 minutę Artakas Jedigarynas šovė iš toli, tačiau smūgis praskriejo virš vartų.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Žalgirio“ futbolininkai atsitraukė į gynybą ir sėkmingai griovė paskutiniąsias „Levski“ atakas.

Sostinės ekipa trečiąsias rungtynes iš eilės pasirengimo stovykloje Kipre baigė lygiosiomis. Ankstesnėse dvikovose Lietuvos čempionai 3:3 sužaidė su Plzeno „Viktoria“ ir 1:1 su Jerevano „Mika“.

Pirmosiose rungtynėse Kipre vilniečiai 3:0 įveikė Krasnojarsko „Jenisej“ , antrosiose – 1:0 nugalėjo Lubino „Zaglębie“.

„Žalgiris“ 1:1 (0:1) „Levski“

26‘ [0 - 1] Danielis Dimovas

80‘ [1 - 0] Andro Švrljuga

VMFD „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas (46‘ Aivaras Bražinskas), Ramūnas Radavičius (46‘ Artakas Jedigaryanas), Georgas Freidgeimas, Algis Jankauskas (61‘ Mantas Fridrikas), Andro Švrljuga, Artūras Žulpa (46‘ Paulius Janušauskas), Andrezinho (81‘ Aldas Korsakas), Eivinas Zagurskas (46‘ Linas Pilibaitis), Serge‘as Nyuiadzis (61‘ Rytis Leliūga), Kristis Andreou (87‘ Edvinas Baniulis), Andrius Velička (46‘ Jakubas Wilkas).

Sofijos „Levski“: Goranas Blaževičius, Plamenas Krunovas, Stanislavas Angelovas (46‘ Borislavas Tsonevas), Dustley Mulderis, Pavelas Čmovšas, Miki Oračevas, Danielis Dimovas, Miroslavas Ivanovas (75‘ Vladislavas Misyakas), Vladimiras Gadževas, Dimitaras Makrievas (46‘ Tsvetanas Genkovas), Kevinas Bru (65‘ Radoslavas Tsonevas).