Paskutinė ketvirtfinalio dalyvė - Belgija

2014 07 02 7:45
Reuters/Scanpix nuotrauka

Belgijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinės rinktinės antradienį žaidė pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio etapo paskutinį - aštuntą susitikimą. Nugalėtojas ir ketvirtfinalio dalyvis paaiškėjo tik po pratęsimo.

Belgija nugalėjo varžovus iš JAV rezultatu 2:1 (0:0) ir užsitikrino kelialapį žaisti ketvirtfinalyje. Belgų priešininkė ten bus Argentina.

Du kėlinius dominavę Belgijos futbolininkai ilgai negalėjo pelnyti įvarčio, o pagrindinio laiko pabaigoje vos nepraleido kamuolio į savo vartus. Pratęsimo pradžioje belgai pagaliau savo pranašumą įtvirtino dviem įvarčiais. 93-ią min. pasižymėjo Kevinas De Bruyne, o 105-ą - Romelu Lukaku. Tada atsigavo amerikiečiai ir Julianas Greenas 107-ą min. sušvelnino skirtumą 1:2. JAV rinktinės šturmas nebuvo sėkmingas ir pelnytą galutinę pergalę šventė Belgija.

Belgai užėmė pirmą vietą H grupėje - trys pergalės, 9 taškai, įvarčių santykis - 4-1). Amerikiečiai buvo antri G grupėje (4 tšk., įvarčiai - 4-4).

Belgija 2 - 1 JAV, po pratęsimo.

93' Kevin De Bruyne [1 - 0]

105' Romelu Lukaku [2 - 0]

107' Julian Green [2 - 1]