Pavykęs "Tauro" debiutas

2010 07 09 0:00
Du įvarčius "Taurui" vakar pelnė baltarusis S.Ircha (dešinėje).
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

UEFA Europos lygos turnyre debiutavusiam Tauragės "Tauro" klubui pavyko įveikti pirmąjį atrankos varžybų etapą.

"Tauro" futbolininkai pirmąsias rungtynes išvykoje su Velso klubu "Llanelli" baigė lygiosiomis 2:2, o vakar Kaune palaužė varžovus po pratęsimo 3:2. Rungtynės vyko Kaune, nes Tauragės stadionas neatitinka tarptautinių reikalavimų.

Tauragiškiai vakar ryžtingai pradėjo rungtynes ir jau 16 minutę po legionieriaus iš Baltarusijos Sergejaus Irchos galva atlikto smūgio išsiveržė į priekį. Jau po minutės Chrisas Llewellynas išlygino rezultatą, tačiau 30 minutę S.Ircha vėl nudžiugino įvarčiu - 2:1. Deja, neilgai džiaugtasi. Netrukus rezultatas vėl tapo lygus, kai 34 minutę Jasonas Bowenas iššoko vienas prieš "Tauro" vartininką Šarūną Kilijoną ir nuginklavo jį - 2:2.

Antro kėlinio pradžioje tauragiškiai įgijo kiekybinį pranašumą - iš aikštės buvo išvarytas svečių žaidėjas Rhysas Griffithsas. "Tauro" futbolininkai daug atakavo, bet "Llanelli" ekipa patikimai gynėsi. Komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu po vieno svečių išpuolio kamuolys atsimušė į Lietuvos komandos vartų skersinį. Pagaliau 105 minutę tikslą pasiekė Dariaus Regelskio smūgis, ir "Tauras" jau pirmavo 3:2. Pratęsimo pabaigoje netrūko kietos kovos, iš aikštės buvo išvaryti Craigas Mosesas ir Mantas Lėkis, tačiau Tauragės komanda išsaugojo pergalingą rezultatą.

Europos lygos antrajame atrankos etape Tauragės klubas susitiks su Kipro vicečempionais Nikozijos koamnda APOEL. Pirmosios rungtynės liepos 15 dieną vyks Kaune. Tą dieną į kovą stos dar du Lietuvos klubai. "Šiauliai" namie kovos su Lenkijos klubu Krokuvos "Wisla", o Marijampolės "Sūduva" priims Vienos "Rapid" iš Austrijos.