Pergalingos "Žalgirio" lygiosios Armėnijoje

2013 07 25 22:31
Vilniaus "Žalgirio" nuotrauka

Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai tęsia savo žygį Europoje - A lygos lyderiai prasibrovė į trečiąjį UEFA Europos lygos atrankos varžybų etapą.

Ketvirtadienio vakarą Armėnijoje "Žalgiris" lygiosiomis 1:1 sužaidė su Jerevano "Pyunik". Pirmąsias tarpusavio rungtynes vilniečiai namie laimėjo 2:0.

Prieš rungtynes "Žalgirio" treneris Marekas Zubas kalbėjo, kad turint dviejų įvarčių persvarą, varžovų aikštėje neverta rizikuoti ir leistis į puolimą. Komanda įsiklausė į trenerio žodžius. Rungtynių pradžioje žalgiriečiai varžovams atidavė iniciatyvą tarsi sakydami: imkite kamuolį ir parodykite, ką mokate. "Pyunik" atakavo daug, bet vartininkas Armantas Vitkauskas žaidė be klaidų. Porą kartų prie "Žalgirio" vartų kilo įtampa, kai gynėjai delsė išmušti kamuolį, bet vilniečiams šie epizodai baigėsi sėkmingai.

Pagrindiniai rungtynių įvykiai laukė po pertraukos. Antrame kėlinyje po keitimo pasirodęs Viulenas Ajvazjanas 54 minutę paspruko nuo gynėjų, sulaukė tolimo Davido Manojano perdavimo ir lengvai nuginklavo A.Vitkauską.

Įvartis "Pyunik" komandai tarsi suteikė sparnus. Armėnai ryžtingai veržėsi pirmyn ir kėlė pavojų "Žalgirio" vartams. Ypač pastebimas buvo Maskvos "Spartak" priklausantis, bet "Pyunik" pagal nuomos sutartį žaidžiantis 19 metų Agvanas Papikijanas, nuolat raižęs "Žalgirio" gynybą.

Žalgiriečiai tuo metu neužsidarė savo aikštės pusėje. Nors pagrindinį komandos puolėją Kamilį Bilinskį varžovai neutralizavo, jį pakeitęs Andrius Velička sužaidė puikiai. Čia galima prisiminti klasikinę patarlę, kad senas arklys vagos negadina. 34 metų A.Velička tapo rimtu galvos skausmu į priekį skubančiai Jerevano komandai.

88 minutę A.Velička baudos aikštelėje meistriškai "išmaudė" 14 metų už save jaunesnį Gagiką Pogosijaną. Lietuvis atliko klaidinamą judesį, o pasikarščiavęs armėnas kirto jam per kojas ir užsidirbo geltoną kortelę. 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo Mantas Kuklys - 1:1.

Per likusias kelias rungtynių minutes "Pyunik" komandai reikėjo mušti net tris įvarčius, tad armėnai nuleido rankas ir susitaikė su lygiosiomis, jiems virtusiomis pralaimėjimu.

Trečiajame Europos lygos atrankos etape "Žalgiris" kausis su lenkų Poznanės "Lech". Pirmosios rungtynės - jau rugpjūčio 1 dieną Vilniuje.

"Žalgirio" sudėtis: A.Vitkauskas, E.Vaitkūnas, A.Skerla, L.Peričius, A.Švrljuga, V.Šilėnas (54' G.Freidgeimas), A.Žulpa, M.Kuklys, P.Komolovas, R.Leliūga (78' R.Leliūga), K.Bilinskis (67' A.Velička).