Persvaros Moldovoje neišlaikė

2013 11 18 20:54
Geriausias Lietuvos futbolininkas M.Kalonas rinktinei pelnė vienintelį įvartį. LFF nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė savo metus pirmadienį baigė draugiškomis rungtynėmis Kišiniove su Moldovos futbolininkais. Abi komandos išsiskyrė taikiai - 1:1.

Traumų gerokai išretinta Igorio Pankratjevo treniruojama rinktinė prieš pat kelionę į Moldovą neteko dar dviejų narių - susižeidė Giedrius Arlauskis ir Lukas Spalvis.

Rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė Moldovos komandai. Šeimininkai dažnai atakavo mūsiškių vartus, tačiau labai pavojingų progų sukurti jiems nepavyko. Po to įsižaidė ir lietuviai. Iš pradžių svečiai ilgais tolimais perdavimais atakose "ieškodavo" Evaldo Razulio ir Mindaugo Kalono. O 39 minutę lietuviai įmušė labai gražų įvartį. Ataką pradėjęs geriausias šalies futbolininkas M.Kalonas apsikeitė perdavimais su E.Razuliu ir netrukus pergudravo varžovų vartininką Ilie Cebanu - 1:0. Įdomu, kad pastarasis yra praeityje garsaus Moldovos futbolininko, dabar šios šalies futbolo federacijos prezidento Pavelo Cebanu sūnus.

Prieš pat pertrauką Lietuvos rinktinė galėjo įmušti antrąjį įvartį. Saulius Mikoliūnas iššoko vienas prieš vartininką I.Cebanu. Ši mikrodvikova baigėsi moldavo pergale.

Antro kėlinio pradžioje, 52 minutę galingas S.Mikoliūno smūgis prašvilpė pro pat vartų virpstą. Laikui bėgant Moldovos futbolininkai perėmė iniciatyvą ir 72 minutę išlygino rezultatą mūsiškiams apmaudžioje situacijoje. Ne itin sėkmingai sužaidęs Emilijus Zubas atmušė kamuolį taip, kad šis atšoko nuo virpsto ir nusileido tiesiai Arturui Ionitai po kojomis. Varžovas šia dovanėle pasinaudojo - 1:1.

Per likusį rungtynių laiką daugiau įvarčių nebuvo pelnyta. Tiesa, lietuviai vos neišplėšė pergalės po kurioziško epizodo. Mėgindamas išmušti kamuolį. I.Cebanu pataikė į Nerijų Valskį. Nuo lietuvio atšokęs kamuolys vos neįskriejo į vartus.

Rungtynėse Kišiniove I.Pankratjevas išbandė du debiutantus aštuoniolikmečius Deimantą Petravičių ir Simoną Stankevičių. Pirmasis rungtyniavo pirmą kėlinį, antrasis į aikštę įbėgo likus žaisti vos 3 minutes.

D.Petravičius ir S.Stankevičius po dvikovos liko Moldovoje. Antradienio vakarą jie su jaunimo iki 21 metų rinktine Tiraspolyje kovos prieš Moldovos bendraamžius. Tai bus Europos čempionato 1 atrankos grupės rungtynės. Joje po 6 turų lietuviai yra surinkę 7 taškus, moldavai - 10.

"Šiose rungtynėse išbandysime kelis naujus veidus, nes po dviejų patirtų pralaimėjimų Velse ir Anglijoje permainos buvo neišvengiamos. Su naujais žaidėjais galima tikėtis visai kitokio rezultato. Tikiu, jog vaikinų psichologinė įtampa tikrai neslėgs. Norime pasiekti teigiamą rezultatą ir nuo šių rungtynių kilti tik aukštyn", - vylėsi jaunimo rinktinės treneris Arminas Narbekovas.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Emilijus Zubas, Vytautas Andriuškevičius, Tadas Kijanskas, Marius Žaliūkas, Saulius Mikoliūnas (73' Vytautas Lukša), Valdemaras Borovskis (46' Georgas Freidgeimas), Mindaugas Panka, Gediminas Vičius (87' Simonas Stankevičius), Deimantas Petravičius (46' Fiodoras Černychas), Mindaugas Kalonas (84' Karolis Chvedukas), Evaldas Razulis (56' Nerijus Valskis).