Pildosi baisiausias M. Platini košmaras

2015 04 10 6:00
Igoriui Akinfejevui rungtynės Podgoricoje baigėsi po 1 minutės. AFP/Scanpix nuotrauka

Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) išnagrinėjo incidentą, kilusį per Juodkalnijos ir Rusijos rinktinių rungtynes bei paskelbė sankcijas. Dėl chuliganiško aistruolių elgesio Juodkalnijos rinktinei įskaitytas techninis pralaimėjimas.

Incidentas kilo kovo 27-ąją per Europos čempionato atrankos rungtynes Podgoricoje. Jau 1 minutę Juodkalnijos komandos gerbėjų mestas deglas pataikė į Rusijos rinktinės vartininką Igorį Akinfejevą. Rusas tuoj pat išvežtas į ligoninę. Nors rimtų sužalojimų I. Akinfejevas išvengė, jam buvo apdegintas kaklas.

Rungtynėms teisėjavęs vokietis Denizas Aytekinas po 35 minučių pertraukos nusprendė tęsti dvikovą. Tačiau antro kėlinio viduryje vėl kilo neramumai - aikštėje susistumdė abiejų rinktinių žaidėjai. Dar vienas iš tribūnų atskriejęs deglas pataikė į rusą Dmitrijų Kombarovą. Tuomet D. Aytekinas nutraukė mačą ir išvedė abi komandas iš aikštės.

UEFA drausmės komitetas, išnagrinėjęs incidentą, įskaitė Juodkalnijos rinktinei techninį pralaimėjimą rezultatu 0:3, artimiausias oficialias namų rungtynes nurodė žaisti be žiūrovų, o šalies futbolo federacijai (FSGC) skyrė 50 tūkst. eurų baudą.

FSGC generalinis sekretorius Momiras Džurdževacas pripažino, kad UEFA verdiktas yra pagrįstas: "Tikėjomės tokios bausmės, todėl apeliacijos neteiksime. Dabar mums svarbiausia - atkurti gerą atmosferą savo stadione, kad nacionalinė rinktinė žaisdama čia jaustųsi kaip namie. Ją turi palaikyti tikri gerbėjai."

Dėl nedrausmingų aistruolių bausmės sulaukė ir Rusijos futbolo federacija (RFS). Rusijos rinktinės gerbėjai Podgoricoje taip pat kurstė neramumus ir mėtė fakelus. Už tai RFS nubausta 25 tūkst. eurų bauda. Rusai, kaip ir juodkalniečiai, šio UEFA sprendimo neskųs.

"Svarbiausia, kad mums buvo įskaityta pergalė. Todėl sprendimu esame patenkinti", - sakė RFS garbės prezidentas Viačeslavas Koloskovas.

Sankcijų neišvengė ir Kroatijos futbolo federacija (HNS). Už tai, kad per mačą Zagrebe su norvegais (5:1) kroatų sirgaliai mėtė į aikštę petardas, HNS buvo nubausta 50 tūkst. eurų bauda. Artimiausias namų rungtynes birželį su italais Kroatijos rinktinė taip pat bus priversta žaisti be žiūrovų. Jau per dvikovą su Norvegijos komanda HNS dėl ankstesnių sirgalių nusižengimų UEFA nurodymu turėjo uždaryti vieną stadiono tribūną.

Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse incidentų dažnėja. Pernai spalį Belgrade per Serbijos ir Albanijos rinktinių dvikovą kilo masinės riaušės, į kurias įsitraukė ir žiūrovai.

Praėjusį mėnesį UEFA prezidentu perrinktas Michelis Platini kaip vieną savo veiklos prioritetų nurodė kovą su futbolo chuliganizmu. Prancūzas kalbėjo, kad jei nebus imtasi reikiamų veiksmų, futbolas grįš į tamsiuosius praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio laikus, kai stadionuose vyravo rasizmas ir smurtas. Atrodo, baisiausias M. Platini košmaras ima pildytis.