Pirmąją kliūtį "Vėtra" nubloškė

2009 07 11 0:00
"Grevenmacher" kapitonas D.Hussas (dešinėje) Vilniuje pirmasis nokautavo savo komandą.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vilniaus "Vėtros" futbolininkai be didesnių sunkumų įveikė UEFA Europos lygos pirmąjį atrankos varžybų etapą.

Vilniečiai du kartus vienodu rezultatu - 3:0 - sutriuškino Grevenmacho "Grevenmacher" komandą iš Liuksemburgo. Praėjusią savaitę išvykoje pergalę šventusi "Vėtra" užvakar vėlų vakarą triumfavo ir namie.

Sutriuškino per vieną kėlinį.

Vilniečiai nuo pirmųjų susitikimo minučių ėmė atakuoti svečių vartus. Pirmojo įvarčio ilgai laukti neteko. 18 min. po "Vėtros" pakelto kampinio "Grevenmacher" kapitonas Danielis Hussas stipriai ir tiksliai smūgiavo į ... savo vartus.

D.Hussui šios rungtynės apskritai primins košmarą. Per pirmą kėlinį jį netyčiniu kojos smūgiu į veidą "pavaišino" Algis Jankauskas, o vėliau svečias užsidirbo dar ir geltoną kortelę.

Ir po dovanų gauto įvarčio aikštės šeimininkai toliau atakavo varžovų vartus. 33 min. Liuksemburgo futbolininkai prasižengė maždaug 20 metrų nuo savo vartų. Šia proga pasinaudojo ir baudos smūgį realizavo gynėjas Tadas Kijanskas - 2:0.

Dar po keturių minučių Robertas Vėževičius prasiveržė dešiniuoju kraštu ir smūgiavo į vartus - kamuolys, atsimušęs į virpstą, suspurdėjo vartų tinkle.

Po pertraukos vilniečiai įjungė žemesnę pavarą ir puldami nepersistengė. Geriausią progą turėjo T.Kijanskas, 76 min. pataikęs į virpstą. Šeimininkų atsipalaidavimas suteikė galimybę "Grevenmacher" ekipai pajusti žaidimo skonį - suregzti kelis išpuolius. Tai nelabai patiko "Vėtros" treneriui Virginijui Liubšiui.

"Esu patenkintas mūsų vyrų pasirodymu per pirmą kėlinį. Žaidėme taip, kaip ir planavome. Po pertraukos viskas vyko ne taip sklandžiai, žaidėjams buvo sunku nusiteikti kovai", - po rungtynių sakė vilniečių treneris.

Europos šturmas prasideda

Antrajame Europos lygos atrankos etape "Vėtros" laukia Helsinkio HJK klubas iš Suomijos. Pirmos rungtynės - jau ketvirtadienį Vilniuje.

"Apie HJK kol kas žinome nedaug. Tai - vieni Suomijos čempionato lyderių. Sekmadienį planuojame nusiųsti savo atstovą į HJK rungtynes", - kalbėjo "Vėtros" strategas.

Iki ketvirtadienio vilniečiai jokių draugiškų rungtynių neplanuoja.

"Penktadienį (vakar) surengsime lengvą treniruotę, atsipūsime pirtyje ir baseine. Šeštadienį bus poilsio diena, o nuo sekmadienio kibsime į darbą, ruošimės HJK vizitui", - ketvirtadienio vakarą artimiausius komandos planus dėstė V.Liubšys.

Antrajame Europos lygos atrankos etape pasirodys dar du Lietuvos klubai. Liepos 16 dieną "Kaunas" Serbijoje kovos su "Sevojno" klubu. Tą pačią dieną Marijampolės "Sūduva" namie priims "Randers" futbolininkus iš Danijos.

Pasirodymą tarptautinėje arenoje pradeda ir šalies čempionas Panevėžio "Ekranas". Čempionų lygos atrankos turnyre antradienį panevėžiečiai savo aikštėje priims stipriausią Azerbaidžano komandą "Baku".

Vilniaus "Vėtra" - "Grevenmacher" 3:0 (3:0). Vilnius, 1000 žiūrovų. Teisėjas - Goranas Spirkoskis (Makedonija). Įvarčiai - Danielis Hussas (18' į savo vartus), Tadas Kijanskas (33), Robertas Vėževičius (37).

Pirmosios rungtynės - 3:0, bendras rezultatas - 6:0.