Pirmąkart prasibrovė į trečiąjį etapą

2011 07 20 0:00
Panevėžio žaidėjai (raudona apranga) Maltos čempionus nugalėjo abu kartus.
Tomo Stasevičiaus (tst-foto.lt) nuotrauka

Lietuvos čempionas Panevėžio "Ekranas", bendru rezultatu 4:2 nugalėjęs Maltos komandą "Valletta", pirmąkart pasiekė UEFA Čempionų lygos trečiąjį atrankos etapą.

Prieš savaitę Maltoje sėkmingai pradėtą darbą "Ekranas" pergalingai užbaigė Panevėžyje. Pirmas rungtynes svečiuose laimėję 3:2, vakar savo žiūrovų akivaizdoje panevėžiečiai stipriausią Maltos klubą įveikė rezultatu 1:0.

Jau ketvirtą rungtynių minutę Ignas Dedura iš krašto galva įmušė įvartį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo pergalingas.

Nors vakar "Ekranui" būtų pakakę ir lygiųjų, ekipos treneris Valdas Urbonas žaidėjams kalė į galvą, jog reikia pamiršti pirmosios dvikovos rezultatą ir žaisti taip, tarsi viskas prasidėtų iš pradžių.

Per pirmą kėlinį aikštės šeimininkai turėjo neginčijamą persvarą. Antroje susitikimo pusėje V.Urbono auklėtiniams kur kas dažniau teko stabdyti greitas varžovų atakas ir aktyviai gintis nuo rezultatą išlyginti bandžiusių "Vallettos" futbolininkų.

Trečiajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape Lietuvos čempionai susigrums su Barysavo BATE (Baltarusija). Baltarusiai pirmas rungtynes svečiuose su "Linfield" (Šiaurės Airija) baigė taikiai 1:1, o vakar savo aikštėje airius paklupdė 2:0.

Čempionų lygoje "Ekranas" laimę bando penktą kartą. Ir šis kol kas sėkmingiausias - į trečiąjį etapą panevėžiečiai pateko pirmą sykį. 1993-iaisiais Čempionų lygoje debiutavę panevėžiečiai sensacingai abu kartus 0:1 pralaimėjo Valetos ekipai "Floriana" (Malta). 2006-ųjų antrajame etape neprilygo stipriausiam Kroatijos klubui Zagrebo "Dinamo" - 1:4 ir 2:5. Pastaruosius du sezonus "Ekranas" suklupo jau ties pirmąja kliūtimi - 2009-aisiais 2:2 ir 2:4 pralaimėjo "Baki" iš Azerbaidžano, o pernai 1:0 ir 0:2 - Helsinkio ekipai HJK iš Suomijos.

Rytoj kitos dvi Lietuvos komandos svečiuose žais UEFA Europos lygos futbolo turnyro antrojo kvalifikacinio etapo atsakomąsias rungtynes. Marijampolės "Sūduva" susitiks su Buroso komanda "IF Elfsborg" iš Švedijos (pirmoji dvikova prieš savaitę Marijampolėje baigėsi 1:1), o Tauragės "Tauras" antrąkart išmėgins jėgas su Olandijos klubu "ADO Den Haag". Per pirmą akistatą Kaune tauragiškiai buvo netoli sensacijos, tačiau dramatiškoje rungtynių pabaigoje neišsaugojo turėtos persvaros ir po įvarčio paskutinę minutę pralaimėjo 2:3.