Pirmasis čempiono kluptelėjimas

2008 04 14 0:00
Dviejų Vilniaus komandų derbyje atkaklios kovos netrūko.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Per trečiąjį Lietuvos futbolo A lygos turą pirmą pralaimėjimą Panevėžyje patyrė daugkartinis šalies čempionas FBK "Kaunas". Lygiosiomis pasibaigė Vilniaus komandų derbis, o pirmas pergales iškovojo Marijampolės "Sūduva" ir "Šiauliai".

Centrinėse trečiojo turo rungtynėse Panevėžyje susitiko praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai "Ekrano" futbolininkai ir čempionas FBK "Kaunas".

Antausis čempionams.

Per Panevėžyje vykusią favoritų dvikovą pergalę minimaliu rezultatu 1-0 iškovojo panevėžiečiai. Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos ir jau 5-ąją minutę po kampinio prie kauniečių vartų pirmas prie atšokusio kamuolio suskubo panevėžietis Egidijus Varnas ir pasiuntė jį į vartus.

Po praleisto įvarčio iniciatyvą perėmė "Kauno" futbolininkai. Tačiau progomis nepasinaudojo. "Kauno" futbolininkai šeimininkų vartams dažnai grasindavo tolimais, tačiau nesėkmingais smūgiais.

"Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas, pasidžiaugęs iškovota pergale, akcentavo jos svarbą. "Ši pergalė mums svarbi visomis prasmėmis - ir dėl padėties turnyro lentelėje, ir psichologiškai, ir kitais atžvilgiais. Noriu padėkoti visiems savo vyrams už tikrą kovą, už atsidavimą aikštėje."

"Kauno" klubo vyriausiasis treneris Artūras Ramoška apgailestavo dėl pralaimėjimo, tačiau teigė tikįs, kad tai bus gera pamoka visiems žaidėjams. "Žaidėjai turi suprasti, kad rungtynes reikia žaisti susikaupus nuo pat jų pradžios. Dėmesio stoka, matyt, parodo, kad žaidėjai kartais pernelyg pasitiki savo jėgomis ir nelabai vertina varžovų sugebėjimus."

Nelengva "Sūduvos" pergalė

Pagaliau sėkmė nusišypsojo šalies vicečempionams "Sūduvos" futbolininkams. Jie namie po nelengvos kovos įveikė "Šilutės" ekipą. Marijampoliečiai pirmieji praleido įvartį. Jau 6-ąją minutę svečių legionierius Ilgizas Fatachovas prasiveržė į baudos aikštelę ir taikliu smūgiu įmušė įvartį.

Šeimininkų pastangas išlyginti rezultatą antro kėlinio pradžioje įprasmino ukrainietis Sergejus Kozyuberda. Jis po puikaus komandos draugo Jose Negreiroso perdavimo "nuginklavo" varžovų vartininką. Pergalingą įvartį įmušė ir pirmą pergalę atnešė šeimininkų brazilas Willeris Souza Oliveira.

Pirmieji šiauliečių taškai

Klaipėdoje vietos "Atlantas" priėmė "Šiaulių" ekipą. Po sėkmingos sezono pradžios rungtynių favoritais buvo laikomi klaipėdiečiai, tačiau pirmą pergalę iškovojo ir tris taškus išsivežė svečiai.

Įvartį "Šiaulių" komanda pelnė po grubios "Atlanto" žaidėjo Ivo Begičiaus klaidos ginantis, kuria pasinaudojo svečių saugas Mantas Kuklys. Nepaisant šeimininkų spaudimo rungtynės baigėsi svečių pergale.

"Lygus" derbis

Sostinės derbyje susirėmė "Vėtra" ir "Žalgiris". Kovingose rungtynėse nugalėtojas nepaaiškėjo - komandos išsiskyrė taikiai.

Rungtynių pradžia pribloškė "Žalgirį". "Vėtros" makedonas Dejanas Milošeski iš toli galingai smūgiavo į Mariaus Rapalio vartus. Pastarasis sugebėjo atremti smūgį, tačiau atšokęs kamuolys nusileido už vartų linijos.

Antras kėlinys nesėkmingai prasidėjo "Vėtrai". Po žalgiriečio Nerijaus Vasiliausko aukšto perdavimo šeimininkų gynėjas Tadas Kijanskas galva įsimušė kamuolį į savus vartus.

Komentuodamas rungtynes "Vėtros" treneris Virginijus Liubšys pagyrė "Žalgirį" už puikų žaidimą, tačiau derbio nesureikšmino. "Žalgirio" komanda šiandien demonstravo puikų žaidimą. Taip ir turėjo būti, kadangi po dviejų nesėkmingai sužaistų kartų turi pasisekti. Mums tai buvo eilinės svarbios rungtynės. Derbio nesureikšminu. Derbis mums bus ir su "Sūduva", ir su "Kaunu", ir su "Ekranu". "Žalgirio" treneris Viačeslavas Mogilnas pagyrė savo auklėtinius už kovingumą. "Vyrai parodė charakterį, kovojo, pelnė tašką. Kol kas žaidžiame tik lygiosiomis, tačiau tikiuosi, kad taip kovodama komanda netrukus ims skinti pergales."