Pirmasis trofėjus - į sostinę

2013 03 04 6:03
Pirmąjį sezono trofėjų "Žalgiriui" lėmė M.Kuklio įvartis./Sauliaus Čirbos nuotrauka

Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai iškovojo pirmąjį sezono titulą - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurę.

Šeštadienį Marijampolėje vykusiose Supertaurės rungtynėse "Žalgiris" po pratęsimo 1:0 palaužė Lietuvos čempionus Panevėžio "Ekraną". Dvikovos metu žalgiriečiai turėjo iniciatyvą, tačiau ją įvarčiu pavertė tik per pratęsimą. 102 minutę pergalingą įvartį pelnė saugas Mantas Kuklys.

"Rungtynių pradžioje žaidėme nervingai, tačiau po to įsivažiavome ir demonstravome sau įprastą futbolą. Sukūrėme daugiau progų pasižymėti, todėl buvome vertesni pergalės", - tvirtino M.Kuklys. Pergalingą įvartį jis dedikavo prieš dvi savaites pasaulį išvydusiam sūnui.

Nugalėtojų treneris iš Lenkijos Marekas Zubas džiaugėsi komandos fiziniu pasirengimu: "Dar anksti kalbėti apie žaidimo kokybę. Tačiau net dvi valandas trukusiose rungtynėse atsiskleidė mūsų geresnis fizinis pasirengimas. Manau, kad sezonui pasirengėme labai gerai."

Per žiemą šalies čempionų Panevėžio "Ekrano" komandoje įvyko daug permainų. Ekipą paliko bene pusė pagrindinės sudėties žaidėjų, o juos pakeitusiems nelengva demonstruoti aukštą lygį. Nepaisant to, "Ekrano" trenerio Valdo Urbono naujokai nenuvylė: "Per pratęsimą rinkomės gynybinę taktiką, nes norėjome išlaikyti lygiąsias ir išplėšti pergalę baudinių serijoje. Žaidimo kokybė paliko neblogą įspūdį. Skeptikams įrodėme, kad galime žaisti ir kovoti."

"Žalgirio" persvara Supertaurės rungtynėse galėjo būti ir didesnė. Porą kartų po vilniečių smūgių kamuolys sudrebino "Ekrano" vartų virpstą ir skersinį. O dar vieno "Žalgirio" įvarčio neįskaitė žioplai suklydę teisėjai. Po Kamilio Bilinskio smūgio kamuolys kirto vartų liniją, ir atsimušęs į geležinę vartų konstrukciją, grįžo į aikštę. Kol žalgiriečiai džiaugėsi įvarčiu, FIFA kategorijos arbitras Gediminas Mažeika, pasitaręs su asistentu Sauliumi Karka, įvarčio neįskaitė.

Rungtynėse netrūko ir daugiau aistrų. Pratęsimo pabaigoje Panevėžio komandos žaidėjai ėmė reikalauti 11 m baudinio, G.Mažeikai įrodinėdami, kad varžovai gindamiesi sužaidė ranka. Teisėjas su tuo nesutiko, o keiksmais prapliupusiems ekraniečiams Aurimui Kučiui ir Tadui Markevičiui jau po finalinio švilpuko parodė raudonas korteles. Tačiau abu žaidėjai galės žaisti pirmosiose A lygos rungtynėse šeštadienį su Alytaus "Dainava", nes kortelės Supertaurės ir čempionato varžybose nesumuojamos.

STATISTIKA

Panevėžio "Ekranas" - Vilniaus "Žalgiris" 0:1 (0:0). Marijampolė, 2 100 žiūrovų. Teisėjas - Gediminas Mažeika (Kaunas). Įvartis - Mantas Kuklys (102).

"Ekranas": T.Kauneckas, V.Slavickas, G.Tomkevičius, O.Reyesas, R.Pilotas (91' E.Girdvainis), A.Vertelis (75' T.Markevičius), U.Umeh (78' I.Kozlovas), A.Kučys, D.Petrauskas (62' D.Norvilas), V.Kavaliauskas, A.Buinickis (66' E.Varnas).

"Žalgiris": A.Bražinskas, E.Vaitkūnas, A.Jankauskas, L.Peričius, G.Freidgeimas, V.Šilėnas (80' V.Gercas), P.Janušauskas (68' M.Kuklys), P.Komolovas (101' T.Kanai), R.Leliūga (46' R.Radavičius), A.Švrljuga (46' J.Wilkas), K.Bilinskis.