Pirmoji EURO 2016 staigmena – Rusija paskutinėmis sekundėmis išplėšė lygiąsias

2016 06 12 0:00

Centrinėse dienos rungtynėse Anglijos rinktinė paskutinėmis akimirkomis paleido pergalę iš savo rankų. „Trijų liūtų“ komanda po sėkmingo Erico Dierio baudos smūgio pirmavo 1:0, tačiau jau per pridėtą laiką V.Berezutski išplėšė lygiąsias ir taip Rusijai padovanojo vieną tašką.

Fanų dvikova. Dar penktadienį Marselis buvo užtvindytas Rusijos bei Anglijos rinktinių sirgalių, kurie pasižymėjo ne tik dainomis, bet ir muštynėmis. Tiek vakar, tiek šiandien komandų fanai pasižymėjo savo agresyvumu ir išskirtiniu palaikymu. Tai jautėsi ir visų rungtynių metu – nepakartojama atmosfera, kurią sukūrė nepailstantys sirgaliai. Kova vyko ne tik skanduojant ir palaikant mylimą komandą – skambant abiejų rinktinių himnams, buvo girdimas intensyvus švilpimas. Tokia sirgalių nesantaika neturėtų stebinti – Anglijos fanai visais laikais garsėjo savo pomėgiu didelėmis masėmis keliauti paskui savo rinktinę ir čempionatų metu išgerti nemažai alkoholio ir sukelti neramumų. Rusija savo ruožtu garsėja taip vadinamomis „ultromis“, kurie neslėpdami teigė, jog nekenčia Anglijos ir jos sirgalių.

Vienpusis kėlinys. Pirmąjį kėlinį vienareikšmiškai kontroliavo Anglijos rinktinė, kuri nuo pat susitikimo pradžios spaudė rusus ir siekė pelnyti įvartį. „Trijų liūtų“ komanda po pirmosios rungtynių dalies į vartų pusę smūgiavo 8 kartus, o Rusija atsakė vos vienu bandymu nuginkluoti Joe Hartą. Nepaisant milžiniško spaudimo ir kelių puikių galimybių, pirmąjame kėlinyje Anglams pasižymėti nepavyko.

Pribrendęs įvartis. Anglija visų rungtynių metu spaudė rusus ir kartas nuo karto turėjo puikių progų įmušti, tačiau pasižymėti gavosi tik 73-ąją minutę. G.Shchennikov grubiai prasižengė ir gavo geltoną kortelę. Anglai gavo puikią progą pasižymėti iš maždaug 18-os metrų. Baudos smūgį atlikti stojo Ericas Dieris, kuris galingu smūgiu dešine koja nuginklavo Rusijos rinktinės vartininką Igorį Akinfeevą.

„Tottenham“ desantas. Royus Hodgsonas rungtynėms su Rusija į aikštę išleido net 5 „Tottenham“ žaidėjus – Kyle Walkerį, Danny Rose“ą, Harry Kane“ą, Ericą Dierį ir Dele Alli. Jie sužaidė neblogas rungtynes ir matėsi puikus vienas kito supratimas. Dauguma progų buvo sukurta būtent per dešinį kraštą, kur nuostabias rungtynes sužaidė Kyle Walkeris. Pirmąjame kėlinyje jam puikiai talkino ir Dele Alli. Šis duetas, padedamas Adamo Lallanos nepaliaujamai draskė Rusijos gynybą.

Kampiniai. Royus Hodgsonas pasirinko ganėtinai keistą kampinių įžaidimo taktiką. Strategas komandoje turi tvirto sudėjimo ir 1 metro 88-ių centimetrų puolėją Harry Kane“ą, kuris puikiai žaidžia galva, tačiau būtent jis kelia visus Anglijos kampinius. Įdomi taktika, kuomet komandoje tikrai yra žaidėjų, puikiai gebančių įžaisti kampinius.

Nusivylimas. Nepaisant galybės progų pasižymėti, Anglojos rinktinė sugebėjo įmušti tik vieną kartą. Visas rungtynes žaidę taip vadinamu „antruoju“ numeriu rusai pasiekė savo tikslą – nepralaimėjo grupės favoritams. Nepaisant gero pirmojo kėlinio, visi Anglijos sirgaliai po tokių rungtynių liks nusiminę ir tikėsis, jog tai nebus eilinis „trijų liūtų“ fiasko.

Anglija – Rusija 1:1 (0:0) (Eric Dier 73min. (Anglija), Denis Glushakov 90min.(Rusija))

Geltonos kortelės – Gary Cahill 62min. (Anglija), Georgi Shchennikov 73min. (Rusija)