Pirmoji kliūtis buvo aukštesnė, nei tikėtasi

2009 07 16 0:00
V.Trakys (kairėje) išplėšė "Ekranui" lygiąsias.

UEFA Čempionų lygos atrankos varžybas Panevėžio "Ekranas" pradėjo rungtynėmis su Azerbaidžano klubu "Baku". Jos baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis - 2:2.

Paskutinėmis dvikovos sekundėmis maždaug trys tūkstančiai panevėžiečių "Aukštaitijos" stadione nusivylę pakilo iš savo vietų ir pajudėjo išėjimo link. Staiga liūdesį pakeitė džiaugsmas: tiksint teisėjo pridėto laiko sekundėms, baudos aikštelėje 30 metų Valdas Trakys prisitaikė prie Deimanto Bičkos perduoto kamuolio ir pasiuntė jį į vartus - 2:2.

Stinga koncentracijos

Dar prieš keliolika minučių aikštės šeimininkams lygiosios būtų atrodžiusios kaip nusivylimas. Tačiau po dramatiškų įvykių rungtynių pabaigoje jie tenkinosi ir tokiu rezultatu.

"Nesitikėjome, kad "Baku" žais taip gerai. Vis dėlto tai nebloga komanda", - po rungtynių pripažino lygiąsias išplėšęs V.Trakys.

Antrojo kėlinio pradžioje jis sukūrė progą, po kurios "Ekranas" išsiveržė į priekį. 51 min. Panevėžio komandos puolėjas buvo pargriautas baudos aikštelėje, o 11 metrų baudinį realizavo Deimantas Bička.

Ilgai dominavę aikštėje Lietuvos čempionai mačo pabaigoje tarsi sustojo. 76 min. tuo pasinaudojo ir su kamuoliu į vartus įgriuvo 197 cm ūgio "Baku" legionierius Felixas Felipe. Paskutinę mačo minutę skylėta aikštės šeimininkų gynyba pasinaudojo Williamas Batista.

Bet galutinį žodį šiose rungtynėse tarė V.Trakys.

"Ne pirmą kartą šį sezoną paskutinėmis rungtynių minutėmis žaidėjams pristinga koncentracijos, - apgailestavo "Ekrano" treneris Valdas Urbonas, - Bet išlyginamasis įvartis pridės komandai pasitikėjimo. Emocinis pakilimas dabar mūsų pusėje."

Atsakomąsias rungtynes komandos Azerbaidžano sostinėje Baku žais kitą antradienį.

Rasizmo apraiškos

Liepos pirmosiomis dienomis Vilniuje posėdžiavęs UEFA (Europos futbolo asociacijų sąjunga) Vykdomasis komitetas priėmė nutarimą griežtai kovoti su rasizmo apraiškomis futbole. Teisėjams suteikta teisė nutraukti rungtynes, jei stadione pasitaikytų rasistinių išpuolių.

Mačui Panevėžyje vadovavęs arbitras iš Šveicarijos Sacha Keveras šia teise užvakar vos nepasinaudojo. Jis perspėjo Panevėžio žiūrovus nustoti užgaulioti "Baku" juodaodžius - senegalietį Khalidou Sissoko ir brazilą Felixą Felipe. Tik įdomu, ar išradingieji panevėžiečiai pamiršo, kad jų komandoje irgi žaidžia juodaodis - legionierius iš Kanados Stephenas Ademolu. Likimo ironija - antradienį "Ekraną" įvarčiais baudė tamsaus gymio futbolininkai - F.Felipe ir W.Batista.

Matyt, žiūrovų provokacijos jiems suteikė papildomus sparnus kovojant aikštėje.

Panevėžio "Ekranas" - "Baku" 2:2 (0:0). Deimantas Bička (51 iš 11 m), Valdas Trakys (90); Felixas Felipe (76), Williamas Batista (90).