Po sunkaus išbandymo čempionai išsaugojo taurę

2011 05 16 0:00
LFF taurės turnyrą "Ekrano" futbolininkai laimėjo jau penktą kartą.
Valdo Knyzelio (LFF) nuotrauka

Net ir Gargždų "Bangą" iš anksto nurašę skeptikai liko patenkinti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės varžybų finalu - titulą gynusiam Panevėžio "Ekranui" prireikė pratęsimo, kad nugalėtų jaunus ir ambicingus varžovus.

Šeštadienį Alytaus sporto ir rekreacijos centro stadione vykęs LFF taurės finalas užtruko - po dramatiškų dviejų kėlinių rezultatas buvo 2:2. Atomazga įvyko po pratęsimo - "Ekranas" triumfavo prieš "Bangą" 4:2.

Panevėžiečiai iškovojo ne tik LFF taurę - jie tapo LFF supertaurės laimėtojais. Šis trofėjus skiriamas A lygos ir LFF taurės varžybas laimėjusiai komandai. Beje, LFF taurę "Ekrano" futbolininkai laimėjo jau penktą kartą: pirmasis buvo 1985-aisiais, vėliau jie triumfavo 1998, 2000 ir 2010 metais.

Užkūrė pirtį

Finalo favoritais laikytiems Lietuvos čempionams "Ekrano" futbolininkams Gargždų komanda per pirmą kėlinį užkūrė tikrą pirtį. Jau 11 minutę po kampinio Irmantas Zelmikas galva smūgiavo kamuolį tiesiai į vartus. O kai 13 minutę "Ekrano" vartus atakavo Gytis Gailius, panevėžiečių vartininkas Emilijus Zubas atrėmė smūgį, tačiau nuo jo atšokusį kamuolį perėmęs gargždiškis Karolis Urbaitis įmušė į tuščius vartus - 2:0!

Sutrikęs "Ekranas" nenuleido galvų, netrukus brazilas Mauro Alonso smūgiavo ir pataikė į virpstą, o 30 minutę Egidijus Varnas tiksliai perdavė kamuolį Ramūnui Radavičiui ir šis įmušė į "Bangos" vartus - 1:2. Daugiau įvarčių pirmajame kėlinyje nebuvo.

Trys įvarčiai be atsako

Po pertraukos "Ekrano" futbolininkai į aikštę žengė jau atgavę pusiausvyrą. Tai atspindėjo ir jų veiksmai. 55 minutę Nerijus Sasnauskas galva perdavė kamuolį Egidijui Varnui, o šis irgi galva iš arti tiksliai smūgiavo kamuolį į vartus - 2:2. Daugiau įvarčių antrame kėlinyje nepavyko įmušti nė vienai komandai. Jų laukė pratęsimas - du kėlinukai po 15 minučių.

Pirmas kėlinukas baigėsi sausai - 0:0. O antrojo pradžioje - 107 minutę "Ekranui" pavyko persverti rezultatą. Po Andriaus Veličkos tolimo smūgio į baudos aikštelę serbas Dušanas Matovičius, atsidūręs prieš "Bangos" vartininką techniškai jį pergudravo ir pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą - 3:2. Dabar jau "Banga" vijosi "Ekraną". Ieškodami būdų, kaip išlyginti rezultatą, gargždiškiai užmiršę budrumą visomis pajėgomis metėsi į puolimą. 115 minutę tuo pasinaudojo panevėžietis Tadas Markevičius - jis atsiplėšė nuo "Bangos" gynėjų ir perdavė kamuolį A.Veličkai. Šis, atsidūręs vienas prieš vartininką, smūgiavo tiksliai į vartus ir padėjo tašką finalo rungtynėse - 4:2.

Geriausiu LFF finalo žaidėju paskelbtas "Ekrano" gynėjas Ignas Dedura.

Komplimentai "Bangai"

Kaip jau įprasta, po pergalės LFF laimėtoja "Ekrano" komanda po itin karšto finalo aikštėje gaivinosi tradiciniu šampano dušu.

Atvėsęs ir išdžiūvęs nugalėtojų komandos vyriausiasis treneris Valdas Urbonas taip apibūdino dramatišką finalą: "Buvome favoritai, tačiau tą reikėjo įrodyti aikštėje. Rungtynių pradžia susiklostė ne taip, kaip tikėjomės. Pirmąjį įvartį praleidome po standartinės situacijos. Nors žaidėjai žinojo, kas už ką atsakingas gynyboje. Reikia pripažinti, kad I.Zelmikas gerai žaidžia galva. Jis dar kartą tai įrodė.

Dėkoju vyrams už pasiaukojamą darbą. Varžovai buvo verti mūsų ir mūsų pagarbos. Tai, kad sugebėjome išlyginti žaidimą ir rezultatą, lėmė ir sėkmė. Per pratęsimą gali nutikti visko. Džiaugiuosi, kad sugebėjome įmušti ir neprireikė baudinių loterijos. Ši pergalė mums labai svarbi."

Puikiai rungtynes pradėjusiems "Gargždų" futbolininkams belieka guostis, kad jie net ir pralaimėję finalą pateko į Europos lygos atrankos varžybas. Mat LFF taurės laimėtojas "Ekranas", būdamas ir šalies čempionas, žais Čempionų lygoje.

Tikslas buvo taip arti

"Bangos" vyriausiasis treneris Arminas Narbekovas po pralaimėjimo buvo slogios nuotaikos: "Sveikinu "Ekraną" su pergale ir noriu padėkoti savo komandai ir sirgaliams. Patyrėme apmaudų pralaimėjimą, nors rungtynės buvo geros. Darėme viską, ką galėjo tokia jauna komanda. Gaila, kad visus metus kovojome siekdami šio tikslo, o pabaiga tokia skaudi.

Kai pradžioje įmušėme du įvarčius, nesiekėme išsaugoti rezultato, nes dar buvo likę žaisti daug laiko. Paprasčiausiai padarėme dvi šiurkščias klaidas. Pramiegojome varžovus po standartinės situacijos, kai vienoje vietoje buvo daug žaidėjų, kamuolys atrado priešininką. Kai rezultatas tapo 2:2, "Ekranas" įgijo psichologinę persvarą."

STATISTIKA

Panevėžio "Ekranas" - Gargždų "Banga" 4:2 ( po pratęsimo pagrindinis laikas - 2:2, pirmas kėlinys - 1:2). Alytaus sporto ir rekreacijos centro stadionas. Teisėjas - Saulius Atmanavičius (Klaipėda).

Įvarčiai: Ramūnas Radavičius (30 min.), Egidijus Varnas (55 min.), Dušanas Matovičius (107 min.), Andrius Velička ( 115 min.); Irmantas Zelmikas (11 min.), Karolis Urbaitis (13 min.).

Geltonoji kortelė: 57 min. - R.Radavičius ("Ekranas"); 37 min. - Mindaugas Bitinas, 90 min. - Mantas Gudauskas ("Banga").