Portugalai mūsiškiams per stiprūs

2013 07 26 23:12
Erlendo Bartulio nuotraukos

Lietuvos jaunių iki 19 metų rinktinė pralaimėjo ir trečiąsias Europos čempionato rungtynes, tačiau įrodė, kad gali ne tik aklinai gintis, bet ir sėkmingai atakuoti.

Paskutinėse A grupės rungtynėse Antano Vingilio treniruojami lietuviai Kaune 2:4 pralaimėjo portugalams.

Susitikimą Lietuvos komanda pradėjo labai aktyviai, Gratas Sirgėdas su Donatu Kazlausku nuolat atakavo varžovus. Deja, pirmasis įvartis krito į mūsiškių vartus. 8 minutę Marcoso Lopeso iš toli smūgiuotas kamuolys atšoko nuo žemės ir suklaidino vartininką Tomą Švedkauską. Pirmo kėlinio pabaigoje portugalai "uždarė" lietuvius jų aikštės pusėje ir pelnė įvartį, kai nesėkmingai sužaidęs Džiugas Petrauskas nukreipė kamuolį į savuosius vartus.

Nesėkmės lydėjo ir po pertraukos. 51 minutę baudos aikštelėje Simonas Stankevičius sužaidė ranka, o 11 m baudinį realizavo Portugalijos komandos kapitonas Tobias Figueiredo. Jau po poros minučių gausiai susirinkusius žiūrovus pradžiugino G.Sirgėdas. 18 metų saugas baudos smūgiu "įsuko" kamuolį į varžovų vartus.

65 minutę T.Švedkauskas vėl buvo priverstas išimti kamuolį iš savų vartų. Vartininkas atrėmė M.Lopeso smūgį, bet pirmas prie kamuolio suskubęs Carlosas Mane šaltakraujiškai pelnė įvartį.

Lietuviams sutriuškinimo pavyko išvengti. Jau per teisėjo pridėtą laiką G.Sirgėdas dar vienu puikiu baudos smūgiu pelnė antrą įvartį - 2:4.

Per trejas A grupės rungtynes Lietuvos rinktinė įmušė 4 ir praleido 9 įvarčius. Prieš tai mūsiškiai 2:3 pralaimėjo olandams ir 0:2 ispanams. Tris kartus pasižymėjo G.Sirgėdas, vieną - Lukas Artimavičius.

Lietuva: T.Švedkauskas, R.Baravykas (62' L.Čerkauskas), J.Aleksandravičius, J.Januševskis, D.Petravičius, D.Kazlauskas, K.Jaškus, L.Spalvis, S.Stankevičius, L.Narbutas, G.Sirgėdas.