Portugalai žais finale

2016 07 06 23:52

Portugalijos rinktinė po 12 metų pertraukos turės progą pakovoti dėl Europos čempionų titulo. Trečiadienį Liono mieste vykusiose pirmojo pusfinalio rungtynėse portugalai 2:0 (0:0) įveikė čempinato debiutantus Velso futbolininkus.

Portugalijos rinktinės varžovai finale paaiškės rytoj, po Vokietijos ir Prancūzijos susitikimo.

NUOSTOLIAI. Šiose rungtynėse abi rinktinės turėjo verstis be kelių svarbių futbolininkų. Portugalijai padėti negalėjo traumą treniruotėje pasigavęs pagrindinis vidurio gynėjas Pepė, o saugas Williamas Carvalho buvo suspenduotas dėl geltonų kortelių. Ketvirtfinalyje pasigauti įspėjimai brangiai kainavo ir Velso rinktinei. Dėl viršyto geltonų kortelių limito pusfinalyje žaisti negalėjo pagrindinis Velso vidurio grandies žaidėjas Aaronas Ramsey bei gynėjas Benas Davies. Galiausiai paaiškėjo, kad Velso rinktinės nuostoliai buvo didesni.

ŽVALGYBA. Pusfinalio pradžia labai atsargi, komandos neforsavo įvykių ir daug dėmesio skyrė varžovų pozicijų žvalgybai. Tik 15 min. buvo atliktas pirmas smūgis, bet Joao Mario smūgiuotas kamuolys į Velso vartų stačiakampį nepateko. Apskritai per pirmas 45 min. abi komandos į vartus smūgiavo 8 kartus, bet tik Garethui Bale“ui pavyko kiek rimčiau apšildyti Portugalijos rinktinės vartininką Rui Patricio.

ŽVAIGŽDĖS. Prieš rungtynes bene daugiausiai dėmesio teko būsimai Madrido „Real“ žvaigždžių – portugalo Cristiano Ronaldo ir valo G.Bale“o akistatai. Tačiau pirmame kėlinyje šie futbolo brangakmeniai neturėjo progų sužibėti. Tiesa, G.Bale“as 22 min. atliko drąsų reidą iš savo aikštės pusės, kurį užbaigė smūgiu vartus. C.Ronaldo progos smūgiuoti ieškojo iki 44 min., kai laimėjęs oro dvikovą galva pasiuntė kamuolį greta vartų.

ĮVARTIS. Apšilęs pirmo kėlinio pabaigoje C.Ronaldo iššovė antro pradžioje. 50 min. portugalai greitai įžaidė kampinį ir Portugalijos rinktinės lyderis peršokęs visus varžovus įkalė kamuolį į Velso vartus. Tai buvo trečiasis 31 metų portugalo įvartis čempionate, o iš viso 9 per visus Europos čempionatus. Pagal šį statistinį rodiklį C.Ronaldo pasivijo iki tol vienvaldžiu visų laikų snaiperiu buvusį 1984 m. Europos čempioną prancūzą Michel“į Platini.

LŪŽIS. Kol Velso futbolininkai mėgino persigrupuoti po praleisto C.Ronaldo įvarčio, juos ištiko dar viena bėda. 53 min. C.Ronaldo mėgino smūgiuoti iš už baudos aikštelės ribų, bet vietoje smūgio gavosi rezultatyvus perdavimas. Baudos aikštelėje buvęs Nani kyštelėjo koją ir nukreipė kamuolį į vartus. Tai buvo trečiasis šio Portugalijos rinktinės žaidėjo įvartis čempionate. O Velsui teko dar kartą permąstyti savo rungtynių strategiją.

KEITIMAI. Velso rinktinės vyriausiasis treneris Chrisas Colemanas apmąstymams laiko nešvaistė. 58 min. jis metė į kovą puolėją Samą Vokes“ą. Pastarasis ketvirtfinalyje taip pat pasirodė po keitimo ir įmušė trečią įvartį į Belgijos vartus. Tačiau panašiai nustebinti portugalų jam nepavyko. Nors Velso rinktinė paskutines 30 antrojo kėlinio minučių žaidė trimis puolėjais (prie S.Vokes“o prisijungė Simonas Church“as ir George“as Williams“as), bet daugiau progų pasižymėti turėjo Portugalijos futbolininkai. Po C.Ronaldo baudos smūgio kamuolys prašvilpė virš vartų, o 65 min. J.Mario nepataikė į vartus pirmas suskubęs prie atšokusio kamuolio. Velsas atsakė dviem tolimais G.Bale“o šūviais, bet Portugalijos vartų sargas R.Patricio klaidų nedarė ir pasižymėti varžovams neleido.

Portugalija – Velsas 2:0 (0:0)