Portugalija – pirmoji Europos čempionato pusfinalio dalyvė

2016 07 01 0:40

Pirmajame Europos čempionato ketvirtfinalio susitikime Portugalijos rinktinė po pratęsimo ir 11 metrų baudinių iškovojo pergalę prieš Lenkiją.

Pirmieji į priekį jau 2-ąją minutę išsiveržė lenkai – R.Lewandowskis pelnė primąjį čempionato įvartį. 33-ąją minutę rezultatą išlygino jaunasis Portugalijos talentas R.Sanchesas. Pagrindinis susitikimo laikas, kaip ir pratęsimas, baigėsi taikiai – 1:1, tad ekipos stojo mušti 11 metrų baudinių. Čia sekmė nusišypsojo Portugalijai ir ji iškopė į čempionato pusfinalį.

Pagerbimas. Prieš prasidedant rungtynėms plojimų minute buvo prisimintos bei pagerbtos teroristinių išpuolių Turkijoje aukos. Žmoniškumo momentas, kuomet net lemiamų kovų metu atsimenami niekuo nekalti žmonės, nukentėję nuo teroristų atakų.

Pradžia. Rungtynių startas portugalams susiklostė nesėkmingai. Antrąją minutę K.Grosickis prasiveržė kairiuoju atakos kraštu ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę. Ten vienu lietimu Lenkijos rinktinės žvaigždė R.Lewandowskis atliko tikslų smūgį į Portugalijos vartus. Puolėjas pasižymėjo vos pirmąjį kartą šiame Europos čempionato finaliniame etape, nepaisant to, jog atrankoje su 13 įvarčių jis buvo rezultatyviausias žaidėjas.

Rizika. Portugalijos rinktinės treneris Fernando Santosas surizikavo ir į startinę sudėtį įleido jaunajį Renato Sanchesą. Vos 18-os metų jaunuolis turbūt negalėjo svajoti apie sėkmingesnį pasirodymą – būtent jis smūgiu iš maždaug 17-os metrų pelnė įvartį ir išlygino rungtynių rezultatą. Galima sakyti, jog Portugalijos trenerio rizika pasiteisino 100%.

Pratęsimas. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi taikiai, 1:1, tad ekipos turėjo žaisti pratęsimą. Čia rinktinės, kaip ir pagrindiniame laike, buvo apyligės ir nei vienai iš jų nepavyko pasižymėti. Panašu, jog tokios ilgos rungtynės išvargino ekipas, nes pratęsimo metu jos atrodė vangiai matėsi išsekimo požymiai.

Sirgalius. 110-ąją rungtynių minutę įvyko incidentas, kuomet į aikštelę išbėgo vienas iš stadione buvusių sirgalių. Jis lėkė link C.Ronaldo, tačiau vos pro jį prabėgus, buvo greitai pargriautas apsaugos darbuotojų ir išgabentas nuo vejos. Šiame Europos čempionate apsauginiams sunkiai sekasi išvengti tokių atsitikimų.

Portugalija – Lenkija 1:1 (1:1) (5:3 po 11 metrų baudinių)

Įvarčiai – R.Lewandowskis 2min. (Lenkija), Renato Sanchesas 33min. (Portugalija).

Geltonos kortelės – A.Jedrzejczykas 42min., K.Glikas 66min., B.Kapustka 89min., (Lenkija), A.Silva 70min., W.Carvalho 90min. (Portugalija).