Prancūzai ir vėl ant bangos

2016 06 16 0:10

Prancūzijos nacionalinė futbolo rinktinė antrą kartą iš eilės laimingą bilietą ištraukė pačioje rungtynių pabaigoje. 90 min. tuščiais šoviniais šaudę prancūzai du kartus pykštelėjo per teisėjo pridėta laiką ir 2:0 įveikė Albanijos rinktinę. Pirmą įvartį įmušė tik antrame kėlinyje aikštėje pasirodęs Antoine“as Griezmann“as, o tašką padėjo pergalingo įvarčio į Rumunijos vartus autorius Dimitris Payet'as.

PERMAINOS. Prancūzijos rinktinės vyriausias treneris Didier Deschamps“as po rungtynių su Rumunija nusprendė, kad Paulis Pogba ir A.Griezmann“as geriau atrodo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o į startinę sudėtį išleido Anthony Martial“į ir Kingsley Coman“ą. Rezultatas? Abu futbolininkai stengėsi, kelis kartus blykstelėjo individualiu meistriškumu, bet pirmame kėlinyje jų pastangos rezultatyviais smūgiais nevirto.

DRĄSA. Nors šių rungtynių favorite buvo laikoma Prancūzijos rinktinė, bet Albanijos futbolininkai apie tai tikriausiai nežinojo. Jie drausmingai gynėsi, esant reikalui panaudodavo komandinį spaudimą, o pasitaikius progai drasiai lėkdavo į puolimą. Iš tiesų, noro ir drasos albanams netrūko, tačiau labai rimtų progų įgelti šeimininkams jie neturėjo. Tiesa, 52 min. Albanijos rinktinės saugas Ledian“as Memushajus patikrino Prancūzijos vartų virpstą, bet realiai tapo paskutiniu albanų pavojingu išpuoliu.

TUŠČIAI. Apskritai, bent 35 min. abi komandos futbolą žaidė faktiškai be vartų. Bendromis pastangomis prancūzai ir albanai iš savęs išspaudė trs smūgius: du kartus galva pro šalį smūgiavo Olivier Giroud, kartą iš toli Prancūzų vartams pagrasino Ermiras Lenjani. Pirmo kėlinio pabaigoje smūgių į vartus padaugėjo, bet jų tikslumas buvo nepavydėtinas. Pirmame kėlinyje abi komandos pabandė smūgiuoti po 4 kartus, bet nei karto nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį. Tuščių šūvių salvės tęsėsi ir antrame kėlinyje. Sužaidus 70 min. komandos buvo atlikusios 18 smūgių. Sužaidus 90 min. – 28. Ir viskas skriejo pro šalį.

KEITIMAI. Antrame kėlinyje D.Deschamp“as pamėgino pagyvinti žaidimą išnaudodamas keitimų kortą. P.Pogba aikštėje pasirodė iš karto po pertraukos. Ir rungtynėse iš karto atsirado kibirkštėlė. 53 min. P.Pogba po Dimitrio Payet“o perdavimo smūgiavo stipriai, bet šiek tiek virš vartų. 68 min. aikštėje pasirodė ir A.Griezmann“as. Ir jau po minutės O.Giroud pagaliau pataikė į vartus. Tiesa tik į jų konstrukciją – virpstą. 77 min. O.Giroud užleido vietą aikštėje Andre-Pierre Gignac“ui. Įvartis brendo. Ir prasidėjus teisėjo pridėtam laikui Prancūzijos rinktinės sirgaliai triumfavo. A.Griezmann“as po Adilo Rami perdavimo galva nupjovė kamuolį į Etrito Berish“os ginamų vartų kampą. O dar po 5 min. D.Payet“as baudos aikštelėje sušoko paskutinį savo šokį ir įtvirtino Prancūzijos pergalę.

IŠVADOS. Antrą pergalę iš dviejų iškovoję prancūzai užsitikrino vietą Europos čempionato aštuntfinalyje. Paskutinėse A grupės rungtynėse sekmadienį jie žais su 4 taškus turinčiais šveicarais ir išsiaiškins, kam labiau reikia pirmos vietos. Albanijos futbolininkai pasirodymą A grupėje užbaigs su rumunais. Pergalė Albanijos rinktinei paliktų viltį, nors ir labai mažą, patekti į kitą varžybų etapą. Rumunijai papildomi trys taškai paliktų ne tik viltį, bet ir plačiai atvertų duris į aštuntfinalį.

Prancūzija – Albanija 2:0 (0:0)