Prancūzai įsibėgėjo po pertraukos

2014 06 30 21:26
Prancūzo Paulio Pogba (balti marškinėliai) įvartis perlaužė aštuntfinalio rungtynių eigą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynėse Prancūzijos rinktinė pusantro kėlinio vargo su Nigerijos ekipa. Prancūzai atrodė pavargę ir stokojantys kūrybiškumo, tačiau galiausiai palaužė Afrikos čempionus rezultatu 2:0.

Grupės varžybų etape prancūzai žaidė lyg iš natų, tačiau vakar "Les Bleus" (Mėlynųjų - red.) mechanizmas neveikė taip užtikrintai.

Tiesa, Nigerijos rinktinė ruošdamasi aštuntfinaliui ėjo kolegų iš Afrikos žemyno gerai pramintu keliu - boikotavo vieną treniruotę, reikalaudami sumokėti kiekvienam žaidėjui priklausančias 15 tūkst. dolerių premijas už patekimą į atkrintamąsias varžybas. Aistros buvo numalšintos tik įsikišus Nigerijos prezidentui Jonathanui Goodluckui. Jis garantavo, kad premijos žaidėjus pasieks.

"Viskas gerai. Neturime jokių problemų. Vyko trumpa diskusiją tarp rinktinės narių ir federacijos atstovų. Tai nesutrukdys mums pasirengti aštuntfinalio kovai", - aistras bandė malšinti vienas Nigerijos rinktinės lyderių Johnas Obi Mikelis.

Dauguma žiūrovų Brazilijos "Mane Garrincha" stadione karštai rėmė Nigerijos komandą. Įkvėpti tokio palaikymo, afrikiečiai drąsiai ir ryžtingai pradėjo rungtynes bei aktyviai atakavo prancūzų vartus. 19 minutę Emmanueliui Emenikei netgi pavyko pelnyti įvartį, bet teisėjų brigada užfiksavo nuošalę.

Šis epizodas privertė sukrusti Prancūzijos komandą. Netrukus po galingo Paulio Pogba smūgio savo komandą gelbėjo vartininkas Vincentas Enyeama, greta virpsto mušė Mathieu Valbuena.

Prancūzijos rinktinės treneris Didier Deschampsas šiame mače puolėją Karimą Benzemą pastūmėjo į kairįjį kraštą, kur jis nesijautė gerai. Vis tik K. Benzema turėjo puikią progą pasižymėti 69 minutę, bet po jo smūgio į vartus lėkusį kamuolį spėjo išmušti Victoras Mosesas.

Po šios atakos girgždėjęs Prancūzijos rinktinės traukinys įsibėgėjo visu greičiu. Netrukus Yohanas Cabaye pataikė į skersinį. O 79 minutę prancūzams pavyko pralaužti varžovų gynybą - po kampinio galva įmušė naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas P. Pogba. Kaltę dėl šio įvarčio turėtų prisiimti V. Enyeama, neapdairiai palikęs vartus.

Po praleisto įvarčio Nigerijos rinktinė nuleido rankas. Iki tol drausmingai besigynę afrikiečiai palūžo ir neberodė ryžto išplėšti pratęsimą, o prancūzų atakos tęsėsi toliau. Jau per teisėjo pridėtą laiką po M. Valbuena perdavimo Nigerijos komandos kapitonas Josephas Yobo nukreipė kamuolį į savuosius vartus. Taip apmaudžiai pasibaigė 100-osios J. Yobo rungtynės nacionalinėje rinktinėje.

Įdomu, kad šiame pasaulio čempionate Prancūzijos futbolininkai pasižymėjo 10 kartų ir visi įvarčiai buvo pelnyti iš baudos aikštelės ribų. Tai tik patvirtina, kad susižeidus Franckui Ribery, prancūzai kur kas rečiau savo atakas baigia smūgiais iš toli. Prancūzijos komanda pirmauja čempionate ir pagal mažiau džiugią statiskos kategoriją - į vartų virpstą ar skersinį pataikė jau 6 kartus.

Prancūzija - Nigerija 2:0 (0:0). Brazilija, 67 882 žiūrovai. Teisėjas - M. Geigeris (JAV). Įvarčiai - P. Pogba (79), J. Yobo (90+1 į savo vartus). Įspėtas - B. Matuidi (Prancūzija).