Prieš pertrauką - pokyčiai

2006 04 29 0:00
Petro Maluko nuotr.

Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių penktasis turas pasižymėjo rezultatyvumu ir pokyčiais lentelėje

Į trečiąją vietą pakilo sostinės "Vėtra", 1:0 laimėjusi principinį mačą prieš Marijampolės "Sūduvą". Pernai šių klubų kovą dėl trečiosios vietos laimėjo Suvalkijos klubas.

Ketvirtadienį "Vėtros" pergalę nulėmė puolėjo Sergejaus Kuznecovo įvartis. Ketvirtą kartą Lietuvos čempionate pasižymėjęs ukrainietis kol kas vienintelis iš "Vėtros" muša įvarčius. Po baudos smūgio 33-ią minutę Kuznecovas kamuolį į vartus nukreipė stovėdamas nugara į juos.

Vienas techniškiausių visų laikų Lietuvos futbolininkų Juzefas Jurgelevičius pažymėjo, kad "Vėtros" futbolininkai pirmame kėlinyje demonstravo kombinacinį žaidimą. Po pertraukos "Sūduva" apgulė vilniečių vartus ir susikūrė keletą progų įvarčiams. 55-ą minutę "Vėtros" saugas Donatas Vencevičius galva atmušė kamuolį nuo vartų linijos.

Lyderio poziciją išsaugojo "Kaunas". Jis 3:2 įveikė "Vilnių", su kuriuo pernykščiame čempionate net triskart sužaidė lygiosiomis. Kaune įmušta keletas efektingų įvarčių tolimais smūgiais.

Šalies čempionas Panevėžio "Ekranas" neturėjo rimtesnių bėdų Šilutėje ir šventė ten pergalę 3:1. Du kartus pasižymėjęs panevėžiečių kapitonas Mantas Savėnas tapo snaiperių klasifikacijos lyderiu - jo sąskaitoje 5 įvarčiai.

Tokiu pat rezultatu 3:1 ambicingieji "Šiaulių" futbolininkai įveikė Klaipėdos "Atlantą". "Prisibijojome šių rungtynių, bet "Atlantui" nepalikome jokių vilčių. Jei komanda būtų įmušusi dar tris įvarčius, tai būtų buvę teisinga. Neprisimenu kitų tokių rungtynių, per kurias būtų buvę sukurta tiek progų", - teigė "Šiaulių" vyriausiasis treneris Saulius Vertelis.

Paskutines turo rungtynes vakar žaidė Vilniaus "Žalgiris" ir Kėdainių "Nevėžis". Dėl Lietuvos rinktinės rungtynių Lenkijoje čempionate paskelbta trumpa pertrauka - pirmenybės bus atnaujintos gegužės 7-ąją.

Turo statistika

VĖTRA - SŪDUVA 1:0 (1:0). Įvartis: 1:0 Kuznecovas (33). 800 žiūrovų.

KAUNAS - VILNIUS 3:2 (1:1). Įvarčiai: 1:0 Ivaškevičius (7), 1:1 Ražanauskas (43), 2:1 Velička (55), 3:1 Klimekas (76), 3:2 Rinaldo (90). 1500 žiūrovų.

ŠILUTĖ - EKRANAS 1:3 (1:1). Įvarčiai: 0:1 Varnas (5), 1:1 Grigalevičius (44, iš 11 m), 1:2 Savėnas (55), 1:3 Savėnas (58, iš 11 m). 300 žiūrovų.

ŠIAULIAI - ATLANTAS 3:1 (1:0). Įvarčiai: 1:0 I.Galiūza (35, iš 11 m), 2:0 Butavičius (68), 2:1 Lukoševičius (86), 3:1 A.Šidlauskas (90+2). 1100 žiūrovų.

Rezultatyviausi žaidėjai: Savėnas (Ekranas) - 5 įvarčiai, Kuznecovas (Vėtra), I.Galiūza (Šiauliai) - po 4.