Progų neišnaudojęs „Atlantas“ pralaimėjo „HJK“ ekipai

2016 06 30 20:54
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Sezoną Europos lygoje Klaipėdos „Atlantas“ pradėjo nesėkmingai – teko pripažinti HJK pranašumą rezultatu 0:2. Ekipa iš Lietuvos turėjo daugiau progų pasižymėti bei kontroliavo rungtynių eigą, tačiau suomiai parodė meistriškumą ir išnaudojo 2 gautus šansus. A.Moreloso dublis lėmė tai, jog klaipėdiečiams svečiuose privaloma laimėti bent dviejų įvarčių persvara.

Realizacija. Klaipėdos „Atlantui“ nesisekė realizuoti sukurtų progų. Ekipa turėjo ne vieną gerą šansą pasižymėti, tačiau to padaryti taip ir nepavyko. Epizodas, puikiai iliustruojantis šią situaciją, vyko dar 10-ąją minutę. „Atlanto“ lyderis M.Maksimovas atliko puikų reidą varžovų baudos aikštelėje, apgavo 2 HJK gynėjus, tačiau išbėgęs vienas prieš vartininką įmušti įvarčio nesugebėjo. Būtent realizacija ir lėmė tokį nesėkmingą klaipėdiečių startą Europos lygoje.

Pirmasis kėlinys. Nepaisant to, jog būtent HJK buvo laikoma susitikimo favorite, klaipėdiečiai nepabijojo atakuoti – „Atlantas“ pirmąjame kėlinyje atrodė iš tiesų įspūdingai. Ekipa iš Lietuvos spaudė suomius ir atrodė, jog primoje rungtynių dalyje buvo žaidžiama prieš lygiavertį (jei ne silpnesnį) varžovą. Deja, bet sukurtų progų įvarčiais paversti nepavyko.

Baudinys. Rungtynes aktyviau pradėję klaipėdiečiai 17-ą minutę turėjo puikią progą pasižymėti. „Atlantas“ organizavo ataką kairiąjame krašte – M.Maksimovas gražiai suklaidino du varžovus ir įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau vos ten įžengus žaidėjui buvo kertama per kojas ir skirtas 11 metrų baudinys. Deja, bet įvarčio mušti stojusiam A.Syllai pasižymėti nepavyko. Varžovų vartininkas atspėjo smūgio kryptį ir išsaugojo „sausus“ vartus.

Įvartis. Deja, bet pirmieji rungtynėse pasižymėjo HJK. Dešiniąjame atakos krašte suomiams pavyko pabėgti nuo „Atlanto“ žaidėjų, tuomet A.Tanaka atliko perdavimą tarp vartininko ir gynėjų, o A.Morelosui neliko nieko kito, kaip tik pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. 53-ia minutė ir HJK pirmauja 1:0.

HJK – „Atlantas“ 2:0 (0:0)

A.Morelosas 53min., A.Morelosas 85min. (HJK).

Geltonos kortelės – L.Rexhepi 17min.. A.Tanaka 61min. (HJK), O.Verbickas 40min., A.Sylla 90min. („Atlantas“).