PSG vos neišplėšė pergalės prieš „Chelsea“ klubą

2015 02 18 10:13
SIPA/Scanpix nuotrauka

Antradienio vakarą „Parc des Princes“ stadione prasidėjo UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio kovos. Pirmajame tarpusavio mače Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipa lygiosiomis 1-1 sužaidė su Londono „Chelsea“ komanda ir taip suteikė pastarąjai mažą pranašumą prieš atsakomąsias rungtynes.

11 minutę PSG surengė pirmą pavojingą išpuolį prie varžovų vartų. Iš pradžių Thibautas Courtoisas atrėmė Blaise Matuidi smūgį galva, o netrukus analogiškoje situacijoje Zlatanas Ibrahimovičius nesugebėjo įveikti vartininko.

Nors „mėlynieji“ kontroliavo kamuolį didesnį laiko tarpą, Prancūzijos čempionai buvo agresyvesni prie baudos aikštelės prieigų. Vėliau Z.Ibrahimovičius smūgiavo, tačiau jo smūgis buvo blokuotas. Už dar vieną kontaktinio žaidimo epizodą vos geltona kortele buvo nenubaustas Diego Costa. 25 minutę po ilgo laiko tarpo prie kamuolio prisilietė PSG vartininkas Salvatore Sirigu. Jis sustabdė D.Costa ambicingą perdavimą į baudos aikštelę. Vėliau kampinį kėlė Ezequielis Lavezzi ir vėl teko padirbėti T.Courtoisui, kuris atmušė gražų Edinsono Cavani smūgį galva iš dešiniojo krašto.

Visgi 36 minutę sėkmė nusišypsojo „Chelsea“ klubui. Įvarčio kūrime sudalyvavo trys gynėjai – o puikaus Johno Terry perdavimo, Gary Cahillas kulniuku techniškai atidavė perdavimą Branislavui Ivanovičiui, o šis iššokęs aukščiau už varžovą, smeigė puikų smūgį galva, kurio sustabdyti vartininkui nepavyko. Pirmasis kėlinys pasibaigė minimaliu „Chelsea“ pranašumu 1-0.

Antrojo kėlinio pradžioje PSG kontroliavo kamuolį, o Z.Ibrahimovičius pabandė laimę savo smūgiu, tačiau J.Terry sužaidė labai sėkmingai. Kitame aikštes gale Edenas Hazardas rado geroje pozicijoje buvusį B.Ivanovičių, tačiau Thiago Silva sugebėjo susitvarkyti su oponentu. PSG spaudimas pasiteisino 54 minutę. B.Matuidi perdavimu iš kairiojo krašto surado E.Cavanį, o urugvajietis savo proga pasinaudojo nepriekaištingai – jis galva nukreipė kamuolį į artimąjį dešinįjį kampą. Po įvarčio paryžiečiai visiškai perėmė iniciatyvą.

T.Courtoisas turėjo pademonstruoti savo meistriškumo galimybes, kai atmušė Z.Ibrahimovičiaus smūgį, o netrukus sekusį E.Lavezzi bandymą sustabdė vietoje buvęs Cesaras Azpilicueta. 66 minutę dar kartą svečių vartams pagrąsino PSG futbolininkai. Šį kartą Davidas Luizas pavojingai smūgiavo galva, o kamuolys skriejo vos virš skersinio. 79 minutę auksinę progą pasižymėti turėjo E.Cavani. Jis susitvarkė su keliais gynėjais, tačiau smūgiu išorine pėdos puse smūgiavo kamuolį šalia tolimojo virpsto, o stadione nuaidėjo ilgas atodūsis.

Kiek vėliau tas pats puolėjas pabandė ambicingai atlikti smūgį per save, bet tai pasibaigė fiasko. Jau per pridėtą laiką Z.Ibrahimovičius galėjo išplėšti pergalę savo komandai, tačiau T.Courtoisas puikiai atrėmė kamuolį, kuris iš pradžių dar atsimušė nuo žemės. Mače daugiau reikšmingų įvykių neįvyko ir rungtynės pasibaigė lygiosiomis 1-1.

PSG 1 – 1 „Chelsea“ 36‘ [0 – 1] Branislav Ivanovič 54‘ [1 – 1] Edinson Cavani