Repeticiją gadino netikėta liūtis

2007 08 24 0:00

Lietuvos futbolo rinktinė trečiadienį Kaune prieš turkmėnus laimėjo 2:1, bet varžybas gadino liūtis. Mūsų šalies reprezentantams tai buvo paskutinis jėgų patikrinimas prieš Europos čempionato atrankos mačą su škotais, kuris vyks rugsėjo 8-ąją Glazge.

Užvakar abu įvarčius - 41-ą ir 47-ą min. - įmušė rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius. 39-ą kartą nacionalinei komandai atstovavęs Italijos "Bolognos" klubo puolėjas per tarptautines varžybas pasižymėjo 10 kartų. T.Danilevičius aplenkė Edgarą Jankauską, kurio sąskaitoje 9 įvarčiai.

Prieš rungtynes atsisveikinta su trimis buvusiais Lietuvos rinktinės futbolininkais: Donatu Vencevičiumi (neseniai pradėjo vadovauti Vilniaus "Vėtros" klubo žaidimui), Dariumi Maciulevičiumi (atstovauja Marijampolės "Sūduvai") ir Eimantu Poderiu (žaidžia Vilniaus "Žalgiryje").

Ne toks lietus

"Prieš rungtynes dangaus prašėme lietaus, bet ne tokio", - po varžybų kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas.

Prieš pat mačą Kaune prasidėjęs lietus vis stiprėjo, o įpusėjus kėliniui virto liūtimi. Dėl to futbolininkai dažnai klydo perduodami kamuolį, stigo darnių kolektyvinių veiksmų. Tačiau, kaip pažymėjo Turkmėnijos rinktinės treneris Rahimas Kurbanmamedovas, "Lietuvos komanda buvo pranašesnė ir turėjo laimėti didesne persvara".

Lietuviai varžovus pranoko individualiu meistriškumu, bet prie varžovų vartų nepavyko sukurti nieko grėsmingo iki 41-os minutės. Tuomet gavęs kamuolį prie baudos aikštelės linijos T.Danilevičius taikliai smūgiavo į apatinį vartų kampą.

Per pertrauką mūsų rinktinės treneriai pakeitė tris Edinburgo "Hearts" žaidėjus. Paklaustas, ar tai buvo iš anksto suplanuota, A.Liubinskas atsakė: "Ir taip, ir ne. Prašyta, kad "Hearts" žaidėjai žaistų tik po kėlinį, antra vertus, reikėjo aktyvinti komandos veiksmus."

Po pertraukos - aktyvesni

Antrąją žaidimo dalį lietuviai pradėjo varžovų vartų apgultimi. 47-ą minutę dešiniuoju kraštu prasiveržęs "Hearts" saugas Saulius Mikoliūnas tiksliai perdavė kamuolį T.Danilevičiui, o šis jį iš arti galva nukreipė į vartus. Mūsų šalies komanda nepaleido iniciatyvos, du kartus pavojų varžovų vartams sukėlė Tomas Radzinevičius.

65-ą minutę į lietuvių vartus skirtas 11 metrų baudinys. Taisydamas gynėjo Vido Alunderio pozicinę klaidą Deividas Šemberas baudos aikštelėje kliudė varžovo kojas. Tačiau po Muslimo Agajevo smūgio nuo 11 metrų žymos kamuolys skriejo virš vartų.

Jau per pridėtą laiką svečiai rezultatą sušvelnino po kuriozinės situacijos. Varžovų perdavimą į baudos aikštelės vidurį jau rengėsi nutraukti D.Šemberas, kai kamuolys netikėtai sustojo baloje. Jis atiteko Artiomui Nikitenkai, po jo smūgio kamuolys lietė gynėją ir pakeitęs kryptį įskriejo į vartus.

"Kiekvienos kontrolinės varžybos yra naudingos. Nepamirškime, kad po rungtynių su škotais rugsėjo 12-ąją Kaune teks žaisti su Farerų salų futbolininkais, kurių taktika panaši į turkmėnų. Kol kas nenoriu daryti jokių išvadų. Išbandėme naujus futbolininkus, analizuosime žaidimą", - taip varžybas apibendrino rinktinės strategas A.Liubinskas.

Vyks atsakomojo vizito?

Lietuvos rinktinė šiemet iškovojo antrą pergalę. Birželio 2-ąją per Europos čempionato atrankos rungtynes Kaune 1:0 įveikti Gruzijos futbolininkai.

Azijos šalies futbolo rinktinė Lietuvoje žaidė pirmą kartą. Neatmetama galimybė, kad mūsų šalies reprezentantai vyks atsakomojo vizito į Turkmėniją.

Trečiadienį paskelbtame naujame FIFA reitinge Lietuvos futbolo rinktinė tebėra 78-a, o Turkmėnijos futbolininkai užima 172-ąją poziciją.

Paklaustas apie Kauno stadioną turkmėnų treneris diplomatiškai atsakė, jog ši arena negali prilygti naujajam Ašchabado stadionui.

Žinomiausias Turkmėnijos futbolininkas Vladimiras Bairamovas atstovauja Rusijos Kazanės "Rubin" klubui. Nemažai šios šalies žaidėjų išvyksta žaisti į Uzbekistaną ir Kazachstaną.

Turkmėnijos čempionate rungtyniaujantys futbolininkai per mėnesį vidutiniškai uždirba po 100 JAV dolerių. Tačiau šioje šalyje už vieną dolerį galima nusipirkti 50 litrų benzino.

Varžybų statistika

LIETUVA - TURKMĖNIJA 2:1 (1:0)

Įvarčiai: 1:0 Danilevičius (41), 2:0 Danilevičius (47), 2:1 Nikitenka (90+2). 65 min. Agajevas neįmušė 11 m baudinio.

Lietuva: Karčemarskas, Stankevičius (Kučys, 81), Skerla, Alunderis (Zelmikas, 71), Klimavičius, D.Česnauskis (Mikoliūnas, 46), Šemberas, Ivaškevičius (Kalonas, 46), Kšanavičius (Morinas, 46), Danilevičius, Velička (Radzinevičius, 57).

Trečiadienį kontrolines varžybas žaidė ir Lietuvos rinktinės varžovai Europos čempionato atrankos turnyro B grupėje: italai, prancūzai, škotai, ukrainiečiai, gruzinai.