Rinktinė pirmavo, bet pralaimėjo

2014 06 06 20:34
Lukas Spalvis Lietuvos futbolo federacijos nuotraukos

Lenkijos futbolo rinktinė draugiškoms rungtynėms pasirinko Lietuvos komandą norėdama suderinti savo veiksmus. Po šios kovingos repeticijos maču turėjo likti patenkinti abiejų komandų treneriai.

Penktadienį Gdanske "PGE" stadione 33 tūkst. žiūrovų akivaizdoje vykusioje dvikovoje lietuviai pirmavo po Luko Spalvio įvarčio. Bet antrame kėlinyje lenkai įrodė savo pranašumą ir nugalėjo 2:1.

I kėlinys. Rungtynių pradžioje, kaip ir buvo laukta, lenkai užgriuvo lietuvius atakomis, bet po keliolikos minučių šeimininkų ryžtas nuslūgo ir žaidimas išsilygino. Idealią progą įmušti varžovai turėjo 36 min. Po Maciejaus Rybuso perdavimo Robertas Lewandowskis liko laisvas prieš vartus, bet lenko smūgį šauniai atrėmė vartininkas Giedrius Arlauskis. O kėlinio pabaigoje po analogiškos atakos į priekį išsiveržė Lietuvos komanda. Gavęs Fiodoro Černycho perdavimą, Lukas Spalvis pirmuoju bandymu pataikė į virpstą, o antruoju įgrūdo kamuolį po Arturo Boruco ginamų vartų skersiniu. Lenkų aistruoliai po pirmo kėlinio savo komandą palydėjo švilpimu.

II kėlinys. Antrąjį kėlinį lenkai pradėjo dar energingiau. Ir 59 min. po Kamilio Grosickio prasiveržimo ir perdavimo aktyviai rungtyniavęs Arkadiuszas Milikas iš arti nukreipė kamuolį į vartus. Varžovai rezultatą persvėrė 78 min. Tuomet Georgas Freidgeimas baudos aikštelėje pargriovė R.Lewandowskį. 11 m baudinį realizavo pati Lenkijos futbolo žvaigždė - 2:1. Šis įvartis tapo lemiamu. Lietuvos rinktinės treneriai į aikštę dar metė puolėją Ričardą Beniušį, tačiau 34 metų veteranas pasižymėjo pražangomis, bet ne pavojingomis progomis. O paskutinėmis minutėmis dar kartą įmušti galėjo R.Lewandowskis. Tačiau suklaidinęs G.Arlauskį, būsimasis Miuncheno "Bayern" puolėjas nepataikė į vartus.

Vartininkas. Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės vartininko Giedriaus Arlauskio žaidimą akylai stebėjo Rumunijos čempionų Bukarešto "Steaua" skautai. Pasak užsienio spaudos, Kazanės "Rubin" klubą paliekančiu lietuviu ypač susidomėjo "Steaua" vadovai. Nors G.Arlauskis didelių klaidų nedarė, tačiau žaidė nervingai, kelis kartus neapdairiai paliko vartus, o po kietų mikrodvikovų jam net du kartus buvo suteikta medicininė pagalba.

Teisėjas. Šiai kaimynų dvikovai teisėjavo arbitras iš tolimosios Japonijos Minoru Tojo. Tiesa, japonas jau anksčiau bendradarbiavo su Lenkijos futbolo federacija. 2010 metais M.Tojo švilpė per lemiamas Lenkijos čempionato rungtynes tarp Poznanės "Lech" ir Varšuvos "Legia". Rungtynėse Gdanske M.Tojo toleravo kietą kovą ir leido futbolininkams grumtis.

Karolis Chvedukas

Sudėtis. Rungtynėse su Lenkija aikštėje pasirodė šie žaidėjai: G.Arlauskis, V.Andriuškevičius, T.Kijanskas, G.Freidgeimas, E.Vaitkūnas, S.Mikoliūnas (55' V.Lukša), A.Žulpa, K.Chvedukas (89' S.Stankevičius), G.Vičius (68' M.Kuklys), F.Černychas (85' R.Radavičius), L.Spalvis (82' R.Beniušis).

Repeticijos. Naujojo trenerio Igorio Pankratjevo vadovaujama rinktinė per pusmetį sužaidė penkerias kontrolines rungtynes. Be divkovos su lenkais, lietuviai 1:1 sužaidė su Moldova ir Kazachstanu, 1:0 įveikė Suomiją ir 0:1 pralaimėjo Latvijai.

EURO-2016. Dvikova Gdanske buvo paskutinė repeticija prieš rudenį prasidėsiančias 2016 metų Europos čempionato atrankos kovas. Rugsėjo 8 dieną lietuviai žais pirmąsias E grupės rungtynės išvykoje su San Marinu. Šioje grupėje dar kovos Anglija, Šveicarija, Slovėnija ir Estija. Į finalinį etapą pateks dvi geriausios komandos, o trečiąją vietą užėmusi kovos atkrintamosiose varžybose.