Šalies klubai nurijo karčią piliulę

2013 07 08 6:00
Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė "Žalgirio" saugas P.Komolovas (Nr. 10). Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Prieš atsakomąsias UEFA Europos lygos atrankos varžybų pirmo etapo rungtynes visi trys Lietuvos klubai nesijaučia saugiai.

Dvejos lygiosios vienodu rezultatu 2:2 ir nesėkmė 0:3 - taip mūsų šalies ekipos startavo antrame pagal pajėgumą UEFA futbolo turnyre.

Taktika nualino žaidėjus

Šalies vicečempionų Vilniaus "Žalgirio" futbolininkų mintys prieš akistatą su Dublino "Saint Patrick's Athletic" (Airija) ekipa sukosi tik apie pergalę. Įgyvendindami planus vilniečiai du kartus buvo išsiveržę pirmyn - 22 minutę pasižymėjo Pavelas Komolovas, 70 min. - Kamilis Bilinskis), tačiau svečiai dukart lygino rezultatą.

Dvikovos pabaigoje ekipos nespėjo išnaudoti teisėjo pridėtų trijų minučių: netikėtai dingus elektrai, sostinės LFF stadionas paskendo tamsoje, tad rungtynių arbitras iš Slovėnijos Mitja Žganecas buvo priverstas paskelbti mačo pabaigą.

Vilniaus ekipos treneris Marekas Zubas prisipažino tikėjęsis kitokios pabaigos. Pasak jo, auklėtiniai bandė visas 90 minučių spausti airius, tačiau tokia taktika nualino žaidėjus, todėl svarbiausiais momentais jie nebesuspėdavo paskui svečius.

"Airiai davė gerą pamoką", - konstatavo M.Zubas. Gerų žodžių varžovams negailėjęs "Žalgirio" saugas Mantas Kuklys įsitikinęs, jog Airijoje vilniečiams bus labai sunku. Atsakomoji dvikova numatyta liepos 11-ąją Dubline.

"Dabar turime pranašumą, nes Airijoje žaisime ant natūralios dangos", - klubo "St. Patrick's Athletic" strategas Liamas Buckley tikisi, kad šį ketvirtadienį jo auklėtiniai pateks į kitą etapą.

Neišnaudotos progos

Lietuvos futbolo gerbėjai liko nuvilti rezultato Marijampolėje. Šalies bronzinė prizininkė "Sūduva" tik baigiantis rungtynėms išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Europoje debiutuojančiai Makedonijos ekipai "Turnovo". Šeimininkai pirmavo po Petaro Bašičiaus (23 min.) įvarčio, netrukus Zoranas Baldovalievas (30 min.) išlygino rezultatą. Baigiantis pirmam kėliniui Dejanas Blaževskis po 11 m baudinio nuvedė svečius pirmyn, o išlyginamąjį įvartį 85 min. įmušė Nerijus Valskis - 2:2. Tada marijampoliečiai ėmė dar energingiau atakuoti. Ir nors rungtynių teisėjas pridėjo 7 papildomas minutes, netikslūs šeimininkų perdavimai sujaukė pergalingus planus.

"Apmaudu, kad varžovai išnaudojo abi progas, - bejėgiškai rankomis skėsčiojo "Sūduvos" vyriausiasis treneris Darius Gvildys. - Apmaudu ir dėl mūsų neišnaudotų progų, jų turėjome nemažai." Tačiau treneris neabejoja, kad per atsakomąsias rungtynes liepos 11-ąją Makedonijoje jo auklėtiniai gali įveikti šią komandą.

Visko būna...

"Kruojos" debiutas UEFA Europos lygos turnyre Šiauliuose pažymėtas nesėkmė 0:3. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Po pertraukos Minsko "Dinamo" futbolininkai padidino apsukas, ir "Kruojos" žaidėjai ne visada spėdavo paskui tituluotus varžovus.

"Kruojos" vyriausiasis treneris Aidas Dambrauskas pripažino, jog nugalėjo geresnė komanda. Tačiau jo netenkino antroji dvikovos dalis. "Mums tai buvo istorinės rungtynės. Deja, pritrūko jėgų ir patirties. Mūsų varžovė - aukšto meistriškumo komanda", - kalbėjo strategas. Tačiau jis baltos vėliavos nekelia: "Puikiai suprantame, kad Minske bus labai sunku, tačiau visko būna. Kovosime ir sieksime teigiamo rezultato."

Atsakomosios rungtynės Minske vyks liepos 11-ąją.