Šeimininkai išsaugojo sausus vartus

2009 07 07 0:00
Antrajame kėlinyje įspūdingą įvartį pelnęs puolėjas A.Puotkalis (kairėje) įtvirtino "Tauro" pergalę prieš "Kruoją".

Lietuvos futbolo A lygoje per sekmadienį žaistas trejas XIV turo rungtynes visi šeimininkai šventė pergalę ir džiūgavo išsaugoję sausus vartus.

Aštuonių komandų turnyro lyderė Marijampolės "Sūduva" namie 2:0 (0:0) nugalėjo priešpaskutinėje vietoje esančią Kauno "LKKA ir Teledemos" ekipą. Įvarčius pelnė Audrius Brokas (16 min.) ir Mindaugas Gardzijauskas (31 min.).

Garbingas poelgis.

Šios rungtynės galėjo ir neįvykti. Kaip skelbiama internetinėje FK "Sūduva" svetainėje, kauniečiai į rungtynes atvyko turėdami vieną aprangos komplektą. Šeimininkai buvo pasiruošę žaisti balta apranga, tačiau paaiškėjo, kad svečių apranga irgi balta. Pagal A lygos reglamentą aprangą turėjo keisti "LKKA - Teledemos" komanda. Tačiau kitos spalvos marškinėlių kauniečiai neturėjo. Svečiams galėjo būti įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:3. Tačiau nenorėdami nuvilti gausiai susirinkusių žiūrovų marijampoliečiai netrukus įbėgo į aikštę raudonais marškinėliais.

"Sūduvos" komandoje dėl traumų ir diskvalifikacijų nežaidė pagrindinės sudėties žaidėjai Povilas Lukšys, Alfredas Skroblas, Mantas Samusiovas ir Giedrius Slavickas, Povilas Krasnovskis. Tą dieną pirmąsias savo rungtynes po sugrįžimo į "Sūduvą" žaidė ukrainietis Sergėjus Koziuberda. Net ir smarkiai nukraujavusi suvalkiečių sostinės komanda sekmadienį šventė įtikinamą pergalę.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje "Sūduvos" treneris Gedeminas Jarmalavičius akcentavo komandos sudėties problemas. Tinklalapis futbolas.lt cituoja marijampoliečių startegą: "Žaisti negalėjo net penki pagrindo žaidėjai. Tačiau ir juos pakeitę futbolininkai susitvarkė su savo užduotimis. Tiesa, įvarčius turėjo įmušti ir Andrius Urbšys bei Ramūnas Radavičius."

Jau liepos 16 dieną "Sūduva" žais UEFA Europos lygos rungtynes su "Randers" (Danija) ir "Linfield" (Šiaurės Airija) dvikovos nugalėtoju.

"Bangos" protestas

Šiaulių "Šiauliai" (18 tšk.) savo aikštėje nepasigailėjo Gargždų "Bangos" - 4:0 (1:0) ir nustūmė ją į penktąją poziciją. Du įvarčius šeimininkams pelnė Mantas Kuklys (39 min. iš 11 m baudinio ir 89 min.), po vieną - Eimantas Marozas (55 min.) ir Rokas Urbelis (85 min.). Svečiai mačą baigė devyniese - iš aikštės buvo pašalinti Donatas Remeza (38 min.) ir Karolis Urbaitis (89 min.).

"Rungtynės buvo dvejopos. Žinoma, padėjo varžovai, gaudami raudoną kortelę. Vis dėlto ir iki tol turėjome keletą neblogų galimybių pasižymėti. Šiandien tikrai buvome verti pergalės", - kalbėjo Šiaulių ekipos sporto direktorius ir vyriausiasis treneris Deivis Kančelskis.

"Bangos" treneris Valdas Ivanauskas po mačo buvo nepatenkintas teisėjais: "Sunku komentuoti po tokio pralaimėjimo. Jaučiu nepasitenkinimą teisėjais. Aš juos gerbiu, jie - žmonės, jie klysta. Tačiau, mano manymu, šįkart jie suklydo itin netinkamu momentu."

V.Ivanauskas pasakė, kad po rungtynių Gargždų komanda pateikė protestą dėl arbitro sprendimo neskirti 11 metrų baudinio 83-ąją minutę.

Neišnaudojo visų progų

Šeštojoje pozicijoje žengiantis Tauragės "Tauras" užvakar savo aikštėje 2:0 (1:0) laimėjo prieš čempionato autsaiderę Pakruojo "Kruoją". Įvarčius įmušė Karolis Jasaitis (45 min.) ir Andrius

Puotkalis (79 min.). "Tauras" per šį mačą vertėsi be diskvalifikuoto saugo Iuliano Bursuco, tad į startinę sudėtį rungtynėms grįžo Besikas Čigladzė.

"Tauro" strategas Aleksandras Brazevičius džiaugėsi komandos pasirodymu: "Vaikinai sužaidė neblogai, ypač antrajame kėlinyje. Buvome gerai pasiruošę fiziškai ir po pirmo kėlinio gerokai paspartinome žaidimą. Susikūrėme tiek progų, kad įvarčių galėjome įmušti, kiek norėjome. Tik pritrūko meistriškumo išnaudojant progas."

A lygos turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Pakruojo "Kruoja" 14 1 3 10 11:40 6

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas - 9 įvarčiai - Tadas Kijanskas (Vilniaus "Vėtra").