Sensacijos neįvyko

2011 08 03 0:00
BATE futbolininkai (mėlyna apranga) savo aikštėje įrodė, kad yra vertesni toliau kovoti Čempionų lygos turnyre.
Tomo Stasevičiaus (tst-foto.lt) nuotrauka

Panevėžio "Ekrano" futbolininkai, pirmą kartą pasiekę UEFA Čempionų lygos atrankos varžybų trečiąjį etapą, toliau nužengti neįstengė.

Per atsakomąją dvikovą vakar su daugkartiniu Baltarusijos čempionu Barysovo BATE "Ekrano" futbolininkams fortūna ne kartą šypsojosi - ji siūlė viską, ko reikėjo, kad lietuviai iškoptų į ketvirtąjį atrankos etapą. 22 minutę rezultatas buvo lygus 1:1 - po nulinių lygiųjų namie panevėžiečius tai tenkino. Nuo 40 minutės Lietuvos čempionai turėjo ir kiekybinę persvarą - už dvi geltonąsias korteles buvo pašalintas šeimininkų žaidėjas Renanas Bressanas. Prieš savaitę analogiškoje situacijoje buvo atsidūrusi BATE, tačiau baltarusiai nesugebėjo pasinaudoti šiuo pranašumu. Nesugebėjo ir "Ekrano" žaidėjai. Jie pralaimėjo 1:3 ir toliau kovos UEFA Europos lygos turnyre atkrintamosios varžybose. Mūsiškių varžovas paaiškės rugpjūčio 5 dieną.

Barysovo futbolininkai vakar nuo pirmų minučių užgulė "Ekrano" vartus. 2 min. R.Bressanas iš 8 metrų galva mušė kamuolį į vartus, vartininkas Emilijus Zubas sunkiai jį nukreipė virš skersinio. Stebuklus lietuvių vartininkas išdarinėjo iki 18 minutės. Tuomet ir E.Zubas, per dešimt Lietuvos futbolo A lygos rungtynių nepraleidęs įvarčio, niekuo padėti negalėjo: po tikslaus perdavimo į baudos aikštelę įvartį įmušė Vitalijus Radionovas. Tai panevėžiečių nesutrikdė. Praėjo keturios minutės, o kamuolį iš vartų išimti teko jau BATE vartininkui Aleksandrui Gutorui. Jis po lietuvių atakos atmušė kamuolį tiesiai Andriui Veličkai ir puolėjas jį galva nukreipė į vartus.

Palankus "Ekranui" rezultatas išsilaikė neilgai - 35 minutę po greitos atakos R.Bressanas išvedė saviškius į priekį - 2:1. Įvarčiu autorius džiaugėsi neilgai - per penkias minutes rungtynių teisėjas jį apdovanojo dviem geltonosiomis kortelėmis, tad žaidėjui teko palikti aikštę. Pirmą kortelę jis gavo pelnęs įvartį ir išbėgęs už aikštės ribų, antrą - už pražangą prieš Mauro Alonso.

Antrame kėlinyje vaizdas pasikeitė ir jau panevėžiečiai vis dažniau svečiavosi prie BATE vartų. Tačiau išlyginti rezultato nepavyko, o baigiantis dvikovai patys sulaukė "dovanėlės" - trečio įvarčio.