Serbai sukramtė ir išspjovė

2012 07 27 8:03
Kuriam atiteks kamuolys - šeimininkui Valdemarui Borovskiui (kairėje) ar svečiui  Marko Poliatovičiui?/Valdo Knyzelio nuotrauka

Apie žygį į trečiąjį UEFA Europos lygos kvalifikacinį etapą svajoję Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai patyrė beviltišką pralaimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje.

Pirmosiose Europos lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse "Sūduva" Serbijoje pasiekė viltingas lygiąsias 1:1 su Novi Sado "Vojvodina" komanda. Tai suteikė neblogų vilčių prieš atsakomąsias rungtynes, tačiau Suvalkijos sostinėje apie pora tūkstančių žiūrovų vakar išvydo bejėgišką saviškių žaidimą ir skaudų pralaimėjimą rezultatu 0:4.

Nevykęs eksperimentas

Po namie pasiektų lygiųjų 1:1, serbams Marijampolėje žūtbūt reikėjo mušti įvartį. Ir savo tikslą jie pasiekė jau 4 minutę, kai pasižymėjo 34 metų "Vojvodina" legionierius iš Portugalijos Almami Moreira. Tokia rungtynių pradžia gerokai nuramino svečius iš Serbijos.

Naujasis "Sūduvos" treneris Darius Gvildys pateikė netikėtumą - visą karjerą puolėju žaidusį 33-ejų Povilą Lukšį atitraukė į gynybą. Ir padarė savo komandai meškos paslaugą - gynėjo įgūdžių akivaizdžiai stokojantis P.Lukšys vis nespėdavo grįžti atgal, o varžovai jį maustė kaip norėjo. 37 minutę "Vojvodina" pelnė antrąjį įvartį, kai P.Lukšys eilinį kartą nesuskubo grįžti prie savų vartų. Tuomet nestiprų Petaro Škuteličiaus smūgį marijampoliečių vartininkas Pavelas Davidovas atmušė prieš save, ir P.Škuteličius po akimirkos antrojo šanso nebepaleido. Po trijų minučių pasižymėjo Miroslavas Stevanovičius, ir mačo likimas tapo aiškus.

Antrame kėlinyje pakrikusią "Sūduvą" pribaigė Aboubakaras Oumarou (48 min.). Šeimininkams beviltiškai atsiliekant, nepakantūs jų aistruoliai ėmė laidyti kandžias ironiškas replikas. Kai 69 minutę "Sūduvos" legionierius iš Brazilijos Rafaelis Ledesma pagaliau atliko pirmąjį smūgį į vartus, tribūnose nuaidėjo audringos ovacijos, persmelktos juoku. Tik ištikimiausi žiūrovai vis plojo komandai ir palaikė ją, net esant tokiam rezultatui.

Sunku būtų pripažinti, kad "Vojvodina" yra tokia galinga komanda, kaip gali pasirodyti iš rezultato. Tiesiog serbai žaidė futbolą - greičiau bėgo, tiksliau perdavinėjo kamuolį, labiau norėjo laimėti ir sumaniai naudojosi suvalkiečių klaidomis.

Vakar vėlai vakare patekti į trečiąjį Europos lygos atrankos etapą bandė ir Vilniaus "Žalgiris", Austrijoje kovojęs su Miodlingo "Admira Wacker" (pirmosios rungtynės - 1:1).

Suvalkietiškas "svetingumas"

Atskiro paminėjimo vertas "Sūduvos" administracijos darbuotojų darbas ir "svetingumas". Būreliui žurnalistų iš Vilniaus vos kelias minutes pavėlavus į rungtynes ir nuskubėjus prie tarnybinio įėjimo, kelią pastojo kietakaktis apsaugininkas, nė neketinęs įleisti vidun.

"Užeiti galėsite nebent į antrą kėlinį", - rėžė jis.

"Reikia laiku atvažiuoti", - dėstė jo kolegė.

LŽ priminus, kad atvažiavome ne pramogomis mėgautis, o dirbti ir jų klubui daryti reklamą, uolusis apsaugininkas toliau nepasidavė: "Mes taip pat dirbame savo darbą."

Galiausiai po ilgų derybų pavyko patekti vidun. Čia "svetingai" pasitiko tamsiaplaukė "Sūduvos" administracijos darbuotoja, taip pat liepusi laukti koridoriuje iki antro kėlinio. Vėl pravedus derybas, su kolegomis gavome išsvajotas akreditacijas. Nors esame žurnalistai, ant jų puikavosi užrašas "Foto". Priminus, kad darbui reikia ir interneto, pasiūlė kreiptis per pertrauką. Kreipėmės. "Na, nebent tas berniukas, klubo atstovas spaudai, turės prisijungimo kodus. O jei ne, tai..." - nutęsė ji. Laimei, berniukas kodus turėjo. Ir mokėti penkių litų už internetą, kaip būna per "Sūduvos" rungtynes, šį kartą neteko niekam.

Vos prieš ketverius metus duris atvėręs Marijampolės "Arvi" stadionas iki šiol nesugeba susitvarkyti mažytės ir ankštos spaudos tribūnos. Jame - viso labo 24 darbo vietos. Ir jose it silkės statinėje turėjo išsitekti Lietuvos ir Serbijos žurnalistai, komentatoriai, fotografai...

Antra vertus, tikriausiai sunku tikėtis kitokio sutikimo ar svetingumo, kai aukšto lygio Europos klubų varžybos į šį provincijos regioną užsuka vos 1-2 kartus per metus...

STATISTIKA

Marijampolės "Sūduva" - Novi Sado "Vojvodina" 0:4 (0:3).

Marijampolės "Arvi" stadionas. Teisėjas - Oliveris Drachta (Austrija). Įvarčiai - Almami Moreira (4), Petaras Škuletičius (37), Miroslavas Stevanovičius (40), Aboubakaras Oumarou (48).

"Sūduvos" sudėtis: P.Davidovas, P.Leimonas, S.Loginovas, P.Lukšys, V.Slavickas, N.Radžius, R.Ledesma, G.Urba (55' R.Beniušis), K.Chvedukas, V.Borovskis (83' A.Breivė), T.Eliošius (46' M.Šoblinskas).