"Šiauliai" žengė į taurės pusfinalį

2007 11 26 0:00

Per paskutines Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynes "Šiauliai" po pratęsimo 3:2 įveikė Klaipėdos "Atlantą". Šiuo maču šeštadienį Vilniaus "Sportimos" manieže baigėsi 2007 metų oficialus futbolo sezonas Lietuvoje.

"Šiaulių" ir "Atlanto" taurės turnyro dvikovą teko atidėti du kartus. Pirmos šių komandų rungtynės buvo numatytos lapkričio 7-ąją, tačiau dėl Šiauliuose vykusių moterų rinktinių varžybų teko jas nukelti į lapkričio 13-ąją. Bet ir tądien dėl apsnigtos ir purvynu virtusios Šiaulių stadiono aikštės futbolininkai negalėjo žaisti.

Rungtynes Vilniuje aktyviau pradėjo klaipėdiečiai, nors jų ekipoje nebuvo kelių atostogauti į tėvynę išvykusių Kroatijos futbolininkų. Žaidimas išsilygino kėliniui įpusėjus, nors komandos rungtyniavo tarsi neturėdamos vartų.

Šiauliečiai išsiveržė į priekį antro kėlinio pradžioje, kai perdavimą iš dešiniojo krašto gavo Vaidas Šilėnas. Jis nepaliko jokių vilčių "Atlanto" vartininkui. Klaipėdiečiai išlygino rezultatą 72-ą minutę. Darius Ramonas smūgiavo nestipriai, bet šiauliečių vartininkas iš Latvijos Ingusas Lukovičas tik akimis palydėjo lėtai į vartus įskriejusį kamuolį.

Devintą pratęsimo minutę "Atlanto" gynėjas iš Latvijos Bogdanas Nesterenka baudos aikštelėje pargriovė Vaidą Viktoravičių. Mušdamas 11 metrų baudinį Vilius Lapeikis buvo taiklus. Tuoj pat po kontratakos V.Viktoravičius pelnė "Šiauliams" trečią įvartį. 109-ą minutę Donatas Navikas sušvelnino rezultatą, bet lemiamo šturmo "Atlantui" nepavyko surengti.

Po trejų iš eilės laimėtų rungtynių A lygos pirmenybių finišo varžybose "Šiaulių" futbolininkai pirmą kartą šį sezoną nugalėjo "Atlantą".

Anksčiau LFF taurės turnyro ketvirtfinalio barjerą įveikė "Kaunas", Vilniaus "Vėtra" ir Panevėžio "Ekranas". Pusfinalio poros taps žinomos, kai kitąmet bus ištraukti burtai. LFF taurės turnyro nugalėtojas paaiškės 2008-ųjų pavasarį. Jis turės teisę dalyvauti UEFA taurės turnyre. Tiesa, jei taurę iškovos A lygos pirmenybių nugalėtojas "Kaunas", rungtyniausiantis Čempionų lygos turnyre, kelialapis į antrą pagal rangą Europos futbolo turnyrą atiteks LFF turnyro finalininkui.

Rungtynių statistika

ŠIAULIAI - ATLANTAS 3:2 (0:0, 1:1)

Įvarčiai: 1:0 Šilėnas (50), 1:1 Ramonas (72), 2:1 Lapeikis (99, iš 11 m), 3:1 Viktoravičius (104), 3:2 Navikas (109).