Skirtingi favoritų keliai į ketvirtfinalį

2016 06 28 6:00
Vokiečių žaidimas Europos čempionate gerėja su kiekvienomis rungtynėmis. AFP/Scanpix nuotraukos

Pirmosios dvi Europos futbolo čempionato aštuntfinalio dienos praėjo be netikėtumų. Visos favoritėmis laikytos rinktinės prasiskynė kelią į ketvirtfinalį.

Lengviausiai aštuntfinalio etapą įveikė Belgijos rinktinė, 4:0 pranokusi Vengrijos futbolininkus. O pasaulio čempionai vokiečiai 3:0 nugalėjo Slovakijos komandą.

Žaidžia vis geriau

Prieš čempionatą vykusiose draugiškose rungtynėse Augsburge vokiečiai slovakams pralaimėjo 1:3. Šį kartą Joachimo Lowo treniruojama komanda pasimokė iš klaidų ir prieš slovakus pasiekė įtikinamą revanšą.

Vokiečiai jau 8 min. išsiveržė į priekį, kai tolimu smūgiu įvartį pelnė gynėjas Jerome'as Boatengas. Netrukus Vokietija galėjo padvigubinti savo persvarą, bet Mesutas Ozilas nesugebėjo realizuoti 11 m baudinio – jo smūgį atrėmė vartininkas Matušas Kozačikas.

Tačiau aikštėje ir toliau dominavo vokiečių futbolininkai, o prieš pat pertrauką rezultatą padvigubino Mario Gomezas. 63 min. pasižymėjo be priežiūros paliktas Julianas Draxleris ir dvikovos baigtis buvo nulemta. Praleidę trečiąjį įvartį, slovakai nebeturėjo jėgų atsitiesti.

Vokiečiai per ketverias šio čempionato rungtynes dar nepraleido įvarčio.

„Jie kaskart žaidžia vis geriau ir po truputį įsibėgėja. Mes neturėjome jokių šansų, nes Vokietijos komanda šį kartą rungtyniavo tobulai“, – pripažino Slovakijos rinktinės treneris Janas Kožakas.

Kur kas rimtesni varžovai vokiečių laukia ketvirtfinalyje. Čia teks kautis su Ispanija arba Italija. Šios ekipos susitiko vakar vakare.

„Aš miegu gerai ir nesirūpinu, su kuo teks žaisti ketvirtfinalyje, – tvirtino J. Lowas. – Abi rinktinės yra tarp favoritų. Ispanija labai stipri atakuojant, o Italija pasižymi kieta gynyba. Tai skirtingos komandos. Bet jei norime tapti čempionais, privalome įveikti visus varžovus.“

Antoine'as Griezmannas (mėlyna apranga) ištempė prancūzus į EURO 2016 ketvirtfinalį.

Šeimininkai išsikapstė

Daug nerimo savo gerbėjams sukėlė čempionato šeimininkė Prancūzijos rinktinė, po atkaklios kovos 2:1 palaužusi Airijos futbolininkus.

Rungtynės Lione prancūzams prasidėjo nesėkmingai. Jau 2 min. Paulis Pogba prasižengė prieš Shane'ą Longą ir į šeimininkų vartus buvo paskirtas 11 m baudinys, o jį realizavo Robbie Brady – 0:1.

Anksti įmušusi įvartį, Airijos rinktinė atsitraukė atgal ir atmušinėjo šeimininkų atakas. Dvikovos eigą pralaužti pavyko Antoine'ui Griezmannui. Šis prancūzas antrame kėlinyje per 4 minutes pasižymėjo du kartus (58 ir 61 min.) bei išvedė savo komandą į priekį – 2:1.

Netrukus Airijos rinktinė sulaukė dar vieno skaudaus smūgio, kadangi už paskutinės vilties pražangą prieš A. Griezmanną raudoną kortelę gavo Shane'as Duffy. Įgijusi kiekybinį pranašumą, Prancūzijos ekipa kontroliavo situaciją ir nesunkiai išsaugojo pergalingą rezultatą.

„Esu įpratęs prie tokių sunkių rungtynių, nes žaidžiu Madrido „Atletico“ klube, kuris savo mačus dažniausiai laimi vieno įvarčio persvara, – juokėsi A. Griezmannas. – Praleisti įvartį rungtynių pradžioje labai sunku. Bet mes kentėjome ir sugebėjome persverti rezultatą. Labai tuo džiaugiamės.“

Jis atskleidė, kad per rungtynių pertrauką treneris Didier Deschampsas apšaukė žaidėjus.

To neneigė ir D. Deschampsas: „Pakėliau balsą per pertrauką, bet mums reikėjo išlikti ramiems ir viską pertvarkyti, tapti judresniems ir aktyvesniems puolime. Žaidėjai pabudo ir su užduotimis susitvarkė gerai.“

Kroatų ašaros

Grupės varžybų etape puikiu žaidimu visus stebino Kroatijos rinktinė. Net ispanus įveikę kroatai staiga buvo priskiriami prie pagrindinių čempionato favoritų. Aštuntfinalyje Kroatija susitiko su Portugalija. Šiame mače tikėtasi puikaus reginio, bet atsargus abiejų rinktinių žaidimas nuvylė žiūrovus.

Komandos per rungtynes nė sykio nepataikė į vartų plotą, tad po 90 minučių kovos rezultatas buvo lygus, 0:0.

Ivanas Rakitičius

Pratęsimo metu portugalams pavyko pelnyti pergalingą įvartį 117 minutę. Po greitos kontratakos Kroatijos rinktinės vartininkas Danijelis Subašičius atrėmė Cristiano Ronaldo smūgį, bet pirmas prie kamuolio suskubęs Ricardo Quaresma smūgiu galva įmušė vienintelį įvartį šiame mače.

Po sunkios pergalės Portugalijos komandos treneris Fernando Santosas kalbėjo: „Žinojome, kad šios rungtynės pareikalaus daug jėgų. Tai buvo taktinė kova. Kai kas sako, kad nežaidėme gražiai. Žaisti gražiai smagu, bet šitaip tu nelaimėsi turnyrų. Kartais turi būti pragmatiškas.“

Ante Čačičius, treniruojantis Kroatijos rinktinę, po tokio pralaimėjimo buvo labai nusiminęs: „Visas rungtynes kontroliavome situaciją aikštėje ir neleidome jiems nieko sukurti prie mūsų vartų, bet pakako suklysti vieną kartą ir portugalai įmušė. Futbole kartais geresnė komanda nelaimi rungtynių. Taip buvo ir šį kartą.“

Kroatijos rinktinės saugas Ivanas Rakitičius pasidalijo tuo, ką pamatė rūbinėje po pralaimėjimo Portugalijos rinktinei.

„Taip pralaimėti buvo labai skaudu. Sunku rasti žodžius savo nusivylimui apibūdinti. Tiek ašarų rūbinėje dar nesu matęs. Visi žaidėjai prislėgti. Mes padarėme viską, ką galėjome“, – po nesėkmės kalbėjo Kroatijos futbolo žvaigždė iš „Barcelonos“ klubo.

Lenkų ambicijos

EURO 2016 varžybų ketvirtfinalyje Portugalijos rinktinė kovos su Lenkija, kuri po 11 m baudinių serijos įveikė Šveicariją.

Lenkai pirmavo po Jakubo Blaszczykowskio įvarčio pirmo kėlinio pabaigoje, bet Xherdanas Shaqiri besibaigiant dvikovai rezultatą išlygino įspūdingo grožio smūgiu. X. Shaqiri tiksliai smūgiavo per save iš 16 metrų atstumo, būdamas nugara į vartus. Vis dėlto Lenkijos futbolininkai atsitiesė po tokio nokdauno ir vėliau vykusioje 11 m baudinių serijoje triumfavo 5:4. Visi penki lenkų smūgiai buvo tikslūs, o šveicaras Granitas Xhaka nepataikė į vartus.

Lenkija Europos čempionato ketvirtfinalyje žais pirmą kartą ir šios rinktinės treneris Adamas Nawalka turi didelių ambicijų.

„Tikiu, kad ketvirtfinalis nėra mūsų galimybių riba. Mes dar turime daug rezervų ir juos atskleisime. Pavyzdžiui, Roberto Lewandowskio meistriškumas. Jis per kiekvienas rungtynes labai pavojingas, o šiame čempionate dar neįmušė. Tikiuosi, kad ketvirtfinalyje įvyks lūžis“, – sakė A. Nawalka.

Aštuntfinalio statistika

Šveicarija – Lenkija 1:1 (0:1). 11 m baudiniai – 4:5. Sent Etjenas, 38 842 žiūrovai. Teisėjas – M. Clattenburgas (Anglija). Įvarčiai – X. Shaqiri (82); J. Blaszczykowskis (39). Įspėti – F. Scharas, J. Djourou (Šveicarija); A. Jędrzejczykas, M. Pazdanas (Lenkija).

Velsas – Šiaurės Airija 1:0 (0:0). Paryžius, 44 342 žiūrovai. Teisėjas – M. Atkinsonas (Anglija). Įvartis – G. McAuley (75 į savo vartus). Įspėti – N. Tayloras, A. Ramsey (Velsas); S. Dallasas, S. Davisas (Šiaurės Airija).

Kroatija – Portugalija 0:1 (0:0) po pratęsimo. Lansas, 33 523 žiūrovai. Teisėjas – C. V. Carballo (Ispanija). Įvartis – R. Quaresma (117). Įspėtas – W. Carvalho (Portugalija).

Prancūzija – Airija 2:1 (0:1). Lionas, 56 279 žiūrovai. Teisėjas – N. Rizzoli (Italija). Įvarčiai – A. Griezmannas (58, 61). R. Brady (2 iš 11 m). Įspėti – N. Kante, A. Rami (Prancūzija); S. Colemanas, J. Hendrickas, Sh. Longas (Airija). Pašalintas – Sh. Duffy (Airija, 66).

Vokietija – Slovakija 3:0 (2:0). Lilis, 44 312 žiūrovų. Teisėjas – S. Mariniakas (Lenkija). Įvarčiai – J. Boatengas (8), M. Gomezas (43), J. Draxleris (63). Įspėti – J. Kimmichas, M. Hummelsas (Vokietija); M. Škrtelis, J. Kučka (Slovakija).

Vengrija – Belgija 0:4 (0:1). Tulūza, 28 921 žiūrovas. Teisėjas – M. Mažičius (Serbija). Įvarčiai – T. Alderwireldas (10), M. Batshuayi (78), E. Hazardas (80), Y. Carrasco (90+1). Įspėti – T. Kadaras, A. Langas, A. Elekas, A. Szalai (Vengrija); Th. Vermaelenas, M. Batshuayi, M. Fellaini (Belgija).