Skirtingi lietuviškų rungtynių scenarijai

2010 09 18 0:00
D.Šemberas (dešinėje) skrodžia "Sports" komandos gynybą.

Beveik pusšimtis futbolo klubų užvakar pradėjo kelionę antrojo pagal svarbą Senojo žemyno trofėjaus - UEFA Europos lygos taurės - link.

Dėl Europos lygos varžosi 48 klubai, suskirstyti į 12 grupių. Turnyre rungtyniauja ir trys lietuviai - Deividas Šemberas, Deividas Česnauskis ir Mindaugas Malinauskas. Lietuvos futbolininkų nuotaikos po ketvirtadienio rungtynių buvo skirtingos.

Bene geriausiai jautėsi D.Šemberas. Jo klubas Maskvos CSKA Šveicarijoje 3:0 nugalėjo Lozanos ekipą "Sports". D.Šemberas žaidė visas rungtynes ir 32 minutę buvo įspėtas. Įvarčius nugalėtojams pelnė Vagneris Love (22 min., o 80 min. - realizavo 11 m baudos smūgį) ir Sergejus Ignaševičius (68 min.).

Įdomu, kad "Sports" rungtyniauja tik antroje pagal pajėgumą Šveicarijos lygoje, tačiau kelialapį į tarptautines varžybas ši komanda iškovojo patekusi į šalies taurės turnyro finalą.

Graikijos komanda Salonikų "Aris", kuriai priklauso D.Česnauskis, savo aikštėje 1:0 palaužė Europos lygos nugalėtojo titulą ginantį Madrido klubą "Atletico" (Ispanija). Futbolininkas iš Lietuvos šias rungtynes stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Pergalingą įvartį nugalėtojams 59 minutę pelnė Javito. "Aris" savajame "Kleanthis Vikelidis" stadione yra nesutramdomas, jis Europos taurių varžybose nepralaimėjo jau 22 rungtynių iš eilės.

Ketvirtadienį tikrą košmarą išgyveno M.Malinauskas, gynęs Vengrijos čempionų komandos "Debreceni" vartus per rungtynes su Ukrainos klubu Charkovo "Metalist". Vengrai šias rungtynes pralaimėjo beviltiškai - 0:5. "Metalist" į vartų plotą smūgiavo 8 kartus, tačiau M.Malinauskas sugebėjo atremti vos 3 smūgius.