Slovakai stumia rusus namo

2016 06 15 18:16
Slovakas Marekas Hamšikas (priekyje) į rusų vartus įmušė vieną įvartį. Reuters/Scanpix nuotrauka

Rusijos rinktinės sirgaliai yra aršūs stadione ir už jo ribų, tačiau jų rinktinės žaidėjai aikštėje ne tokie agresyvūs.

Europos čempionate trečiadienį B grupės rungtynėmis tarp Rusijos ir Slovakijos rinktinių prasidėjo antrasis turas. Slovakai šventė pirmąją pergalę, įveikdami rusus 2:1. Pastarieji liko su 1 tašku ir apsunkino savo galimybes patekti į aštuntfinalį.

Slovakijos futbolininkai pamatus pergalei paklojo pirmame kėlinyje. Du puikūs Vladimiro Weisso (32 min.) ir Mareko Hamšiko (45 min.) įvarčiai iš kairiojo krašto leido jiems susikrauti dviejų įvarčių pranašumą.

Antrame kėlinyje rusai mėgino perimti iniciatyvą, tačiau įsitvirtinti varžovų teritorijoje jiems nepavykdavo. Tuomet sirgalius pralinksmino internete pasirodęs legendinio Anglijos futbolininko Gary Linekerio komentaras.

„Atrodo, kad rusai nori vykti namo dar iki UEFA juos diskvalifikuos“, – rašė G. Linekeris, omenyje turėdamas ultimatumą Rusijos futbolo sąjungai dėl jų sirgalių elgesio Prancūzijoje.

Vilties rusams įpūtė Deniso Glušakovo įvartis galvą 80 min. (1:2). Paskutinėmis minutėmis jie atakavo, tačiau Slovakijos komanda apgynė savo vartus ir iškovojo pirmuosius tris taškus.

„Labai apmaudu. Pirmame kėlinyje esant lygiam rezultatui turėjome galimybių išsiveržti į priekį ir perimti rungtynių kontrolę. Bet to nepadarėme ir patys esame kalti dėl šio pralaimėjimo“, – po mačo apgailestavo D. Glušakovas.

Šiandien B grupės turnyre kovos Velso ir Anglijos rinktinės. Nepriklausomai nuo šios dvikovos baigties, paskutiniame ture rungtynėse su Velsu rusams bus reikalinga tik pergalė.

Rusija – Slovakija 1:2 (0:1). Lilis, 38 989 žiūrovai. Teisėjas – D. Skomina (Slovėnija). Įvarčiai – D. Glušakovas (80); V. Weissas (32), M. Hamšikas (45). Įspėtas – J. Durica (Slovakija).