"Spartak" sumuštas Prancūzijoje

2008 02 15 0:00
"Olympique" puolėjas M.Niangas (dešinėje) aštuoniasdešimtą minutę įmušęs įvartį (3:0) palaidojo visas "Spartak" viltis.
AFP/Scanpix nuotraukos

Trečiadienį atnaujintos Europos futbolo klubų varžybos - UEFA taurės turnyre įvyko dešimt pirmųjų šešioliktfinalio rungtynių.

Skaudų pralaimėjimą Prancūzijoje patyrė Rusijos vicečempionas Maskvos "Spartak", kurį 3:0 sutriuškino Marselio "Olympique" futbolininkai, visus įvarčius įmušę antroje rungtynių dalyje.

"Pirmajame kėlinyje laikėmės, bet po pertraukos jėgų nepakako. Žmogaus organizmo neapgausi - varžovai yra geresnės sportinės formos. Prancūzijos čempionatas pačiame įkarštyje, o mes tik pradėjome pasirengimą naujam sezonui", - pažymėjo "Spartak" strategas Stanislavas Čerčesovas.

"Spartak" vartininkų treneriu antrus metus dirba Gintaras Staučė, o Lietuvos rinktinės gynėjas Ignas Dedura sausį su populiariausiu Rusijos klubu pasirašė naują dvejų metų kontraktą. Tačiau prieš mėnesį per Turkijoje vykusią treniruočių stovyklą I.Dedura patyrė Achilo sausgyslės traumą ir kol kas rungtyniauti negali.

Tokiu pat rezultatu 3:0 Vokietijoje Brėmeno "Werder" 3:0 laimėjo prieš portugalų "Bragą", bet pirmajame kėlinyje svečių komandos žaidėjai nesugebėjo įmušti dviejų 11 metrų baudinių.

Marijampolės "Sūduvą" iš UEFA turnyro antrojo atrankos etapo eliminavęs Norvegijos čempionas Bergeno "Brann" savo aikštėje prieš anglų "Everton" atsilaikė tik pirmajame kėlinyje, o po pertraukos praleido du įvarčius.

Vakar žaistos dar šešerios UEFA taurės rungtynės, o atsakomieji šio etapo mačai vyks po savaitės.

Rungtynių statistika

Marselio "Olympique" (Prancūzija) - Maskvos "Spartak" (Rusija) 3:0 (0:0). Įvarčiai: 1:0 Cheyrou (62), 2:0 Taiwo (68), 3:0 Niangas (79).

Sankt Peterburgo "Zenit" (Rusija) - "Villarreal" (Ispanija) 1:0 (0:0). Įvartis: 1:0 Pogrebniakas (63).

Stambulo "Galatasaray" (Turkija) - Leverkuzeno "Bayer" (Vokietija) 0:0.

Atėnų AEK (Graikija) - "Getafe" (Ispanija) 1:1 (0:0). Įvarčiai: 0:1 De la Redas (86), 1:1 Blanco (90+4).

Bergeno "Brann" (Norvegija) - Liverpulio "Everton" (Anglija) 0:2 (0:0). Įvarčiai: 0:1 Osmanas (59), 0:2 Anichebe (88).

Brėmeno "Werder" (Vokietija) - "Braga" (Portugalija) 3:0 (2:0). Įvarčiai: 1:0 Naldo (5), 2:0 Jensenas (27), 3:0 Almeida (90+5, iš 11 m baudinio). 10 min. Linzas ir 36 min. Jorginho (abu - "Braga") neįmušė 11 m baudinių.

"Eindhoven" (Olandija) - "Helsingborg" (Švedija) 2:0 (2:0). Įvarčiai: 1:0 Simonsas (7), 2:0 Lazovičius (33).

Briuselio "Anderlecht" (Belgija) - Bordo "Girondins" (Prancūzija) 2:1 (0:0). Įvarčiai: 0:1 Jussie (69), 1:1 Polakas (79), 2:1 Mpenza (90+5).

Glazgo "Rangers" (Škotija) - Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) 0:0.

Lisabonos "Sporting" (Portugalija) - "Basel" (Šveicarija) 2:0 (1:0).

Įvarčiai: 1:0 Vukčevičius (8), 2:0 Vukčevičius (58).