Stipresni už estus!

2014 10 10 0:50
Pergalė.  Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė įrodė skeptikams, kad yra nepelnytai nuvertinama. 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynėse ketvirtadienį lietuviai 1:0 palaužė Estiją ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Įvartis. Lietuvos rinktinės treneris Igoris Pankratjevas atspėjo keisdamas žaidėjus. 63 minutę vietoje Mindaugo Kalono jis į aikštę metė Saulių Mikoliūną. Po 13 minučių Baltarusijos klubo Saligorsko "Šachtior" saugas pelnė lemiamą įvartį. Prie savų vartų neryžtingai sužaidus estų vartininkui Sergejui Pareiko, Deivydas Matulevičius perdavė kamuolį Sauliui Mikoliūnui ir šis įmušė įvartį galva.

Įtampa. Praleidę įvartį, Estijos futbolininkai metėsi į ataką. To tarsi nesitikėję lietuviai ėmė stichiškai atsimušinėti, bet varžovų atakų antplūdį atrėmė. Mūsiškių užduotį palengvino 86-ąją minutę Estijos rinktinės gynėjo Keno Kallaste gauta antra geltona kortelė. Mažumoje likusiems estams tapo sunkiau regzti atakas. Jau per teisėjo pridėtą laiką gerą progą turėjo Atsas Purje, bet esto smūgiuotas kamuolys lėkė virš vartų.

Progos. Lietuvos futbolininkai į priekį galėjo išsiveržti ir anksčiau. Rungtynių pradžioje po Gedimino Vičiaus perdavimo D. Matulevičius pabėgo prieš vartininką, bet nesuvaldė kamuolio. 53 min. Mindaugas Panka iš arti smūgiavo galva, tačiau kamuolį sugavo S. Pareiko. Prieš pat S. Mikoliūno įvartį S. Pareiko išgelbėjo savo komandą po Fiodoro Černycho smūgio.

Lyderis. Vokietijos antrosios Bundesligos klube "Erzgebirge Aue" atsarginių suolą trinantis Arvydas Novikovas pirmame kėlinyje maudė varžovų gynėjus. Dešiniame krašte žaidęs A. Novikovas kartais pergudraudavo net po du varžovus, kelis kartus pavojingai smūgiavo iš toli. Po pertraukos estai sugebėjo neutralizuoti A. Novikovą ir mūsiškių žaidimas kurį laiką strigo.

Nervingai. Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis vėl išsaugojo savo vartus sausus, tačiau jo žaidimo užtikrintu nepavadinsi. Pirmame kėlinyje "Arla" du kartus neapdariai paliko vartus, tačiau pats po to sugebėdavo neutralizuoti pavojų.

Žiūrovai. Ketvirtadienio vakarą Vilnius pajuto tikrą futbolo atmosferą. 5 tūkst. vietų LFF stadionas buvo beveik pilnas - rungtynes stebėjo 4,7 tūkst. futbolo gerbėjų. Tačiau ne visiems pavyko atsikratyti lietuviško įpročio ir į rungtynes ateiti anksčiau - paskutiniai žiūrovai savo vietas tribūnose užėmė kai buvo sužaista daugiau nei 10 minučių.

Varžovai. Per kitas E grupės rungtynes Anglija Londone 5:0 sutriuškino San Mariną, o Slovėnija Maribore 1:0 įveikė Šveicariją. Kitas rungtynes lietuviai sekmadienį Vilniuje žais su slovėnais.

Lietuva - Estija 1:0 (0:0).

Vilniaus LFF stadionas. 4700 žiūrovų. Teisėjas - Carlosas Gomezas (Ispanija). Įvartis - Saulius Mikoliūnas (76).

Lietuva: G. Arlauskis, E. Vaitkūnas, G. Freidgeimas, T. Kijanskas, V. Andriuškevičius, A. Novikovas, G. Vičius, M. Panka, M. Kalonas (63' S. Mikoliūnas), F. Černychas, D. Matulevičius (90' R. Beniušis).

Estija: S. Pareiko, E. Jaageras, A. Barengrubas, R. Klavanas, K. Kallaste, S. Zenjovas (64' H. Ojamaa), K. Metsas, J. Lindpere (76' K. Vasiljevas), M. Vunkas (80' A. Purje), I. Antonovas, H. Anieris.

Įspėti - V. Andriuškevičius, E. Vaitkūnas, S. Zenjovas, K. Kallaste.