Supertaurės mače „Trakams“ pritrūko kvapo

2016 03 01 6:00
Pirmąjį sezono trofėjų iškovojo "Žalgirio" futbolininkai. Alinos Ožči nuotrauka

Pirmąjį šio sezono Lietuvos futbolo trofėjų LFF Supertaurę iškovojo Vilniaus „Žalgirio“ klubas.

Šalies čempionai rungtynes su „Trakų“ komanda baigė lygiosiomis 1:1, bet per pratęsimą pratrūko įvarčių fejerverku ir triumfavo rezultatu 4:1.

Sekmadienio popietę sostinės „Sportimos“ manieže susirinkę pustrečio tūkstančio futbolo išsiilgusių aistruolių išvydo permainingą kovą, kurią vainikavo daugiau jėgų išsaugojusio „Žalgirio“ pergalė.

Pirmieji į priekį išsiveržė Trakų futbolininkai. Šios komandos legionierius iš Rusijos Davidas Aršakijanas po Nerijaus Valskio perdavimo 22 min. išvedė savo komandą į priekį. Žalgiriečiams pavyko rezultatą išlyginti paskutinėmis pirmo kėlinio sekundėmis. Tą po kampinio tiksliu smūgiu galva padarė Linas Pilibaitis.

Jis tapo puikiu kovingumo pavyzdžiu. Prieš kelias akimirkas iki šio epizodo Linas susižeidė koją, nušlubavo už aikštės ribų, kur komandos gydytojas jam suteikė pirmąją pagalbą. Atsikvėpęs L. Pilibaitis grįžo į aikštę ir išlygino rezultatą.

Kaip po rungtynių pasakojo „Trakų“ treneris Valdas Urbonas, šis epizodas neigiamai paveikė jo komandą.

„Iki tol kontroliavome situaciją, gerai pereidavome iš gynybos į puolimą, bet varžovų įvartis sukrėtė mus. Žaidėjų veiksmuose atsirado nervingumas, nebebuvome tokie agresyvūs“, – teigė strategas.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą, tačiau lemtingo įvarčio iki rungtynių pabaigą skelbiančio teisėjo Jurijaus Paškovskio švilpuko neįmušė. Įdomiausi įvykiai prasidėjo pratęsimo metu.

Lūžio tašku rungtynėse galima vadinti 9-ąją pratęsimo minutę. Iki tol patikimai žaidęs Trakų komandos vartininkas Marius Rapalis nesėkmingai atmušė kamuolį ir tuo pasinaudojęs Vytautas Lukša persvėrė rezultatą.

„Trakai“ nesugebėjo atsitiesti, o „Žalgiris“ rungtynes baigė dar dviem Tautvydo Eliošiaus (112 min) ir Manto Kuklio (120 min. iš 11 m) įvarčiais.

Supertaurės rungtynėse akivaizdžiai matėsi, kad neabejotinas „Žalgirio“ pranašumas yra ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis. Atsilikdami trakiškiai nebeturėjo naujų kozirių – ant atsarginių suolo sėdėjo vos penki žaidėjai, kurių amžius nuo 20 iki 22 metų.

Blogų naujienų „Trakai“ sulaukė dar prieš rungtynes. Vienas komandos lyderių saugas Jurijus Mamajevas apsinuodijo ir nebegalėjo eiti į aikštę.

„Iki A lygos sezono pradžios turime kelias dienas. Per šį laikotarpį įregistruosime dar kelis naujokus“, – žadėjo V. Urbonas.

Gerokai platesnį futbolininkų pasirinkimą kaip pergalės garantą įvardijo ir „Žalgirį“ treniruojantis Valdas Dambrauskas.

Jis taip pat akcentavo komandos kovingumą: „Nuojauta man visą savaitę kuždėjo, kad laimėsime. Pirmieji praleidę įvartį nenuleidome rankų, kovojome ir buvome už tai apdovanoti. Būtent dėl to mes dirbome visą žiemą.“

Trečiadienį abi komandos „Sportimos“ manieže susitiks dar kartą. Tai bus pirmosios naujojo A lygos sezono rungtynės. V. Dambrauskas sirgaliams pažadėjo dar vieną pergalę, o V. Urbonas – revanšą.

Be „Žalgirio“ ir „Trakų“, šį sezoną Lietuvos čempionate dar kovos Klaipėdos „Atlantas“, Marijampolės „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“, Utenos „Utenis“, Kauno „Stumbras“ ir Jonavos „Lietava“.