Svečiai tarė svarų žodį

2011 03 17 0:00
"Bangos" futbolininkai (tamsi apranga) vakar Kaune varžovams nepaliko jokių vilčių.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmosiose pusfinalio rungtynėse vakar pergales iškovojo ir prie finalo priartėjo išvykose žaidę klubai - Gargždų "Banga" ir Panevėžio "Ekranas".

Įspūdingą pergalę šventė "Bangos" ekipa. Olimpinio čempiono Armino Narbekovo auklėtiniai išvykoje net 5:0 sutriuškino šiemet į A lygą sugrįžusį "Kauno" klubą. Rungtynių pradžia tokios atomazgos nežadėjo. Abi komandos žaidė vangiai ir atsargiai, pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Įvarčiai ėmė lyti antro kėlinio viduryje. 64 min. pasižymėjo Gytis Gailius, 75 ir 79 min. legionierius iš Moldovos Anatolie Ostapas, 88 min. Mikas Kura, o paskutinę minutę varžovų triuškinimą baigė Ignas Bagdonas.

Po solidžios pergalės Kaune Gargždų futbolininkai atsidūrė ant LFF taurės varžybų finalo slenksčio. Finale "Banga" per 45 metų klubo istoriją nežaidė nė karto, o aukščiausias pasiekimas iki šiol buvo ketvirtfinalis.

Panevėžio "Ekranas" iškovojo kuklesnę pergalę. Dabartiniai taurės savininkai Marijampolėje 2:0 nugalėjo "Šiaulius". Šie Suvalkijoje žaidė šeimininkų teisėmis. 16 min. pirmą įvartį įmušė Egidijus Varnas, o 81 min, persvarą padvigubino "Ekrano" legionierius iš Serbijos Marko Andelkovičius.

Atsakomieji pusfinalio susitikimai vyks balandžio 13 dieną. LFF taurės finalas numatytas gegužės 14 dieną. Jei neįvyks didelė sensacija, lemiamose rungtynėse dėl taurės susigrums "Ekranas" ir "Banga". Tokiu atveju Gargždų klubas iškovos bilietą į UEFA Europos lygos turnyrą, nes A lygos čempionų "Ekrano" kišenėje jau yra kelialapis į Čempionų lygos turnyrą.

Panevėžio klubas yra iškovojęs Lietuvos taurę 1985, 1998, 2000 ir 2010 m.