Švedija neįveikė solidžiai rungtyniavusios Airijos

2016 06 13 21:00
LaPresse/Scanpix nuotrauka

Europos čempionato E grupės kovos prasidėjo lygiosiomis. Po tašką pasidalino Airijos ir Švedijos rinktinės – mačas tarp šių šalių baigėsi lygiosiomis 1:1.

Staigmena

E grupės autsaiderės etiketę dar prieš čempionatą gavusi Airijos rinktinė rungtynėse su Švedija įrodė, kad lengvai šioje grupėje nepasiduos ir kovos dėl kiekvieno taško. Galima drąsiai teigti, kad airiai žaidė drąsiau, aktyviau ir aštriau. Pirmajame kėlinyje neišnaudoję turėtų progų, airiai antrame neklydo ir jau 48-ąją minutę išsiveržė į priekį. Žinoma, pelnę pirmajį įvartį airiai atsitraukė į gynybą, tačiau bendras vaizdas buvo gražus akiai.

Lyderiai

Daugiausiai diskusijų prieš šias rungtynes susilaukė Zlatano Ibrahimovičiaus ir Shane“o Longo žaidimas. Abiejų rinktinių sirgaliai iš savo palaikomų komandų lyderių tikėjosi labai daug, tačiau greičiausiai abu šie futbolininkai nuvylė. Jei Švedijos futbolo karalius antroje rungtynių dalyje po praleisto įvarčio suaktyvėjo ir perdavimu prisidėjo prie C.Clarko įvarčio į savus vartus, tai „Southampton“ puolėjas buvo visiškai nepastebimas.

Trauma

Net nepasibaigus pirmajam kėliniui Švedijos rinktinės treneris buvo priverstas atlikti keitimą. Susiėmęs už kirkšnies aikštę paliko Mikaelis Lustigas, o jo vietą aikštėje užėmė gerokai mažiau patirties turintis Erikas Johanssonas.

Oro dvikovos

Nepaisant to, kad Skandinavijos atstovai savo komandoje turėjo Ibrą, Airijos rinktinė laimėjo didžiają dalį oro dvikovų aikštės viduryje. Tai tapo ganėtinai svarbia Airijos gero žaidimo priežastimi.

Airija – Švedija 1:1 (0:0)