Šveicarijos ir Rumunijos akistatoje – kovingos lygiosios

2016 06 15 21:06

Pirmose antrojo turo A grupės rungtynėse Rumunijos ekipa atsilaikė prieš šveicarų spaudimą ir išplėšė lygiąsias – mačas pasibaigė rezultatu 1:1. Pirmieji į priekį išsiveržė rumunai, po Bogdano Stancu sėkmingai realizuoto 11-os metrų baudinio 18-ą minutę. Vienintelį Šveicarijos įvartį įmušė Admiras Mahmedi, iššovęs nesulaikomą smūgį 57-ą minutę.

Favorito etiketė. Šis čempionatas įrodė, jog žaidžia ne pavardės, o žaidėjai. Dažnai prieš rungtynes vienai ar kitai komandai būna priklijuojama favorito etiketė ir taip sukeliamas spaudimas. EURO 2016 metu neretai teoriškai stipresnės ekipos dėl to ir praranda taškus. Panašu, jog su šia našta nesusitvarkė ir Šveicarijos rinktinė. Favorite laikyta ekipa ilgą laiką net atsilikinėjo, kuomet 18-ą minutę įvartį įmušė Bogdanas Stanciu. Tiesa, Šveicarijai pavyko atsitiesti ir Admiro Mahmedi įvarčio dėka jie išlygino rezultatą.

Baudinys. Nepaisant Šveicarijos pastangų spausti varžovus, pirmieji į priekį 18-ą minutę išsiveržė rumunai. Abejotinas 11 metrų baudinys buvo skirtas po to, kai Stephanas Lichtsteineris baudos aikštelėje už marškinėlių tempė Alexandrą Chipciu. Nors toks veiksmas rumunui per daug problemų ir nesukėlė, rungtynių teisėjas Sergėjus Karasevas nusprendė skirti baudinį į Šveicarijos vartus. Kaip ir susitikime su Prancūzija, šaltus nervus parodė Bogdanas Stancu ir išvedė rumunus į priekį.

Patranka. Dar vieną nuostabų įvartį galėjome išvysti ir Rumunijos Šveicarijos susitikime, 57-ą minutę. Po Šveicarijos rinktinės pakelto kampinio Johanas Djourou galva atmušė kamuolį netoli stovinčiam Admirui Mahmedi, o šis iš maždaug 11 metrų atstumo šovė neatremamą smūgį į Cipriano Tatarusanu ginamus vartus. Vartininkas neturėjo jokių šansų prieš tokį stiprų smūgį.

Kamuolio kontrolė. Kaip jau parodė šis Europos čempionatas, kamuolio kontrolė dar nėra viskas. Po pirmojo kėlinio pirmavo ekipa iš Rumunijos, nors Šveicarija savo rankose turėjo visus reikiamus statistinius duomenis. Kamuolio kontrolė – 63% prieš 37%, tikslūs perdavimai – 236 prieš 95. Taigi šios ekipos dar kartą įrodė, jog svarbu yra tas, kas muša įvarčius, o ne tas, kuris ilgiau kontroliuoja kamuolį.

Šveicarija – Rumunija 1:1 (0:1) Admiras Mahmedi 57min. (Šveicarija), Bogdanas Stancu 18min. (Rumunija)

Geltonos kortelės – Andreius Prepelita 22min., Alexantdras Chipciu 24min., Claudius Keseru 37min. Dragosas Grigore 76min. (Rumunija), Granitas Xhaka 51min. (Šveicarija).

Parc des Princes stadionas, Paryžius

Teisėjai – Sergėjus Karasevas, Nikolajus Golubevas, Tikhonas Kaluginas (Rusija).