Šventės sulaukė ir Marijampolė

2007 12 13 0:00

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate po septynių pralaimėjimų iš eilės pirmą pergalę šventė Marijampolės "Sūduva-Arvi" klubas. Jis per priešpaskutines pirmojo rato rungtynes namie įveikė Kauno "Aisčių-Atleto" krepšininkus.

Šį savaitgalį LKL komandos sužais paskutines pirmojo rato rungtynes, o antrasis ratas prasidės kitų metų sausio 11-ąją.

Be abejo, labiausiai intriguojanti pirmojo rato paskutinio turo dvikova vyks Vilniuje, "Siemens" arenoje. Čia susikaus LKL lyderiai Vilniaus "Lietuvos rytas" ir čempiono titulą ginantis Kauno "Žalgiris". Abi komandos yra iškovojusios po aštuonias pergales.

Per vienintelę šį sezoną tarpusavio dvikovą, vykusią SEB BBL čempionate, pergalę šventė žalgiriečiai.

Penktadienį jėgas išmėgins Panevėžio "Techasas" ir "Arvi-Sūduva", Kėdainių "Nevėžis" ir Vilniaus "Sakalai", "Šiauliai" ir "Alytus" bei Klaipėdos "Neptūnas" ir "Aisčiai-Atletas". Šeštadienį LKL lyderių dvikovos Vilniuje pradžia - 18.45 val.

Iš praėjusio LKL turo galima išskirti du įdomiausius aspektus: pirmą marijampoliečių pergalę ir Klaipėdoje įvykusias sirgalių peštynes.

"Arvi-Sūduva" klubas po septynių pralaimėjimų iš eilės savo arenoje pagaliau padovanojo pergalę ir savo žiūrovams. Jie 84:69 nugalėjo Kauno "Aisčius-Atletą".

Suvalkiečiai rungtynių pradžioje be atsako pelnė 7 taškus, o sužaidus beveik 4 minutes po Vytauto Tatarūno dvitaškio pirmavo 11:2. Antrą kėlinuką dvitaškiu pradėjęs Vaidas Trepočka Marijampolės komandos persvarą padidino iki dviženklės - 25:15. Toks pats skirtumas išsilaikė ir iki didžiosios pertraukos (43:33).

Trečio ketvirčio antroje pusėje "Aisčiai-Atletas" spurtavo 9:0 ir išlygino rezultatą (51:51), tačiau "Arvi-Sūduva" paskutiniame ketvirtyje spurtavo 11:0 ir užtikrintai siekė išsvajotos pergalės.

Po 15 taškų "Arvi-Sūduvai" pelnė Virginijus Sirvydis ir V.Tatarūnas. Pastarajam tai buvo pirmosios LKL rungtynės Marijampolės komandoje. Jis iškart susilygino su ekipos lyderiu V.Sirvydžiu - abiejų taškų vidurkis LKL čempionate siekia 15, tik Virginijus, skirtingai nei V.Tatarūnas, žaidė visas aštuonerias rungtynes.

Kitą dieną Klaipėdoje vicečempionas "Lietuvos rytas" 95:68 sutriuškino "Neptūną". Tai buvo aštunta vilniečių pergalė iš eilės. Pirmame kėlinuke dėl neaiškių aplinkybių kilo konfliktas tarp kelių klaipėdiškių ir futbolo klubo "Atlantas" sirgalių, kurie tribūnoje sėdėjo kartu su "Lietuvos ryto" aistruoliais. Iš pradžių santykius aiškinosi vienas prieš vieną, o vėliau į muštynes įsitraukė maždaug dešimt žmonių, tarp kurių buvo ir "Atlanto" sirgaliams atskubėję padėti maždaug penki vilniečių gerbėjai. Rungtynės buvo trumpam sustabdytos, kol policijos pareigūnai nuslopino konfliktą.