Taškas išsprūdo paskutinę akimirką

2013 07 22 6:00
Įspūdingą prasiveržimą atlikęs G.Sirgedas: "Futbole maloniausia yra pelnyti įvartį." Erlendo Bartulio nuotraukos

Europos jaunių iki 19 metų (U-19) čempionatas Lietuvos futbolininkams prasidėjo labai apmaudžiai. Pirmosiose rungtynėse su Olandija mūsiškiai beveik turėjo lygiąsias kišenėje, tačiau paskutinėmis sekundėmis teko pripažinti varžovų pranašumą 2:3.

Vadinti turnyro favoritais lietuvių liežuvis neapsiverstų. Suprasdamas tai, treneris Antanas Vingilys kėlė tikslą kiekvienose rungtynėse kautis tarsi finale. Pirmasis "finalas" su olandais buvo vykęs - atsilikdami 0:2, mūsiškiai sugebėjo išlyginti rezultatą. Vis dėlto, paskutinį žodį tarė varžovai.

Prarėkė balsą

"Įvertinę varžovų pajėgumą, pasirinkome atsargią taktiką ir rėmėmės kontratakomis. Tai pasiteisino. Sužaidę lygiosiomis varžovams būtume sumaišę kortas. Deja, futbole be sėkmės sunku ką nors pasiekti. Ypač mūsų komandai", - pripažino A.Vingilys.

Pirmosiose rungtynėse lietuviai sulaukė gausaus palaikymo. Dvikovą su olandais Kaune stebėjo apie 7 tūkst. žiūrovų - daugelis mūsiškių prie tokios auditorijos dar nėra žaidę. Kaip pripažino A.Vingilys, toks dėmesys vaikinams iš jaudulio pakirto kojas. Nors pirmieji pasižymėti galėjo lietuviai - Lukas Spalvis su kamuoliu prašvilpė pro kelis gynėjus, bet paskutinės kliūties - vartininko Mickey van der Harto neįveikė.

Po to aikštėje ėmė šeimininkauti olandai. 10 ir 29 minutėmis du įvarčius pelnė Anassas Achahbaras iš Roterdamo "Feyenoord" klubo. Vaizdas galėjo būti ir liūdnesnis, bet puikiai savo vartus saugojo Tomas Švedkauskas. Olandai siautė dešiniame atakos krašte, kur apgailėtinai atrodė gynėjas Lukas Čerkauskas. A.Vingilys jau 20 minutę jį pakeitė Rolandu Baravyku, bet ir šiam kurį laiką nesisekė tvarkytis su staigiais varžovais. Gausiai susirinkę žiūrovai neapsikentę ėmė švilpti ir pusiau juokais reikalauti, kad olandai duotų kamuolį ir mūsiškiams.

"Darbo tikrai netrūko, visą gerklę prarėkiau", - po rungtynių prisipažino T.Švedkauskas.

Pirmas kėlinys baigėsi neblogai - 38 minutę po kampinio gynėjas Lukas Artimavičius galva pelnė įvartį, atgaivindamas intrigą.

S.Stankevičius (geltona apranga) mano, kad mūsiškiams lemiamu metu pritrūko patirties.

Skaudi pamoka

Antrame kėlinyje futbolas tapo nykus. Olandai valdė kamuolį, tačiau į priekį neskubėjo. Matyt tikėjosi, kad taip ritinėdami kamuolį, išsaugos teigiamą rezultatą. Tribūnose rungtynes stebėję du Ispanijos rinktinės žvalgai ėmė žiovauti. Bet visus išblaškė Gratas Sirgedas. 83 minutę lietuviai pasinaudojo reta galimybe kontratakuoti. Po Vykinto Slivkos perdavimo G.Sirgedas perskrodė varžovų gynybą ir tiksliu smūgiu iš 17 metrų išlygino rezultatą.

"Futbole pats geriausias jausmas yra įmušti įvartį. Šis kol kas svarbiausias mano karjeroje", - tvirtino G.Sirgedas.

Džiaugsmo stadione buvo daug, bet jį pakeitė nusivylimo atodūsis. Paskutinėmis dvikovos sekundėmis be priežiūros paliktas "PSV Eindhoven" puolėjas Rai'us Vloetas po kampinio galva stipriu smūgiu nukreipė kamuolį į lietuvių vartus - 3:2.

Po sunkios pergalės Olandijos rinktinės treneris Wimas van Zwamas piktinosi, kad jo auklėtiniai pernelyg pasitikėjo savo jėgomis, o lietuvius gyrė už kovingumą.

"Įdėjome labai daug jėgų, kovojome, kiek galėjome. Gaila, kad viskas taip baigėsi. Pritrūko patirties, kai reikia susikaupti paskutinėje varžovų atakoje", - apgailestavo saugas Simonas Stankevičius.

"Tačiau gėdos nepadarėme", - tvirtino L.Spalvis. Jis buvo pakeistas jau 61 minutę, nes ėmė traukti kojos raumenį. A.Vingilys aiškino, kad taip nutiko todėl, kad žaidėjas prie komandos prisijungė po bemiegės nakties ir varginančio skrydžio iš Gruzijos, kur viešėjo su savo atstovaujama danų "Aalborg" komanda.

Rytoj Kaune Lietuvos futbolininkai kovos su čempionų titulą ginančia Ispanijos rinktine. Pirmosiose A grupės rungtynėse ispanai Marijampolėje 1:0 įveikė portugalus. Įvartį 18 minutę pelnė "Barcelona" auklėtinis Sandro Ramirezas. Ispanija rungtynes baigė mažumoje - 88 minutę iš aikštės pašalintas Hectoras Bellerinas, pernai pasirašęs sutartį su Londono "Arsenal".

STATISTIKA

A GRUPĖ

Lietuva - Olandija 2:3 (1:2).

Kaunas, 7 436 žiūrovai. Įvarčiai - L.Artimavičius (38), G.Sirgedas (83); A.Achahbaras (10, 29), R.Vloetas (90+5).

Įspėti - L.Čerkauskas; A.Achahbaras.

Lietuva: T.Švedkauskas, L.Čerkauskas (20' R.Baravykas), J.Aleksandravičius, L.Artimavičius, D.Petrauskas, D.Petravičius (84' J.Januševskis), S.Stankevičius, V.Slivka, L.Narbutas, L.Spalvis (61' G.Sirgedas), D.Kazlauskas.

Ispanija - Portugalija 1:0 (1:0).

Marijampolė, 2 900 žiūrovų. Įvartis - S.Ramirezas (18).

Pašalintas - H.Bellerinas (Ispanija, 88 min.).

B GRUPĖ

Serbija - Turkija 2:1 (1:0).

Marijampolė, 450 žiūrovų. Įvarčiai - A.Lukovičius (17), A.Mitrovičius (54); R.Niyazas (88).

Gruzija - Prancūzija 0:0