Taurę kėlė tris kartus kartus iš eilės

2016 05 19 12:05
Europos lygos finale triumfavo „Sevilla“ futbolininkai. SIPA/Scanpix nuotrauka

Trečius metus iš eilės ir penktą kartą klubo istorijoje UEFA Europos futbolo lygos čempionais tapo „Sevilla“ (Ispanija) futbolininkai.

Trečiadienį Bazelyje (Šveicarija) vykusiame finale Ispanijos komanda 3:1 (0:1) nugalėjo klubą iš Anglijos „Liverpool“ ir iškovojo kelialapį į UEFA Čempionų lygą.

Pirmame kėlinyje šeimininkavo Anglijos futbolininkai, savo pranašumą įrodę Danielio Sturridge'o įvarčiu 35 minutę. Tačiau po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė – Ispanijos klubas „Liverpool“ komandos vartininką nuginklavo tris kartus ir tapo stipriausiu antrame pagal pajėgumą Europos futbolo klubų turnyre. Įvarčius nugalėtojams mušė Kevinas Gameiro (46 min.) ir Coke (64 ir 70 min.). Ispanai šiose varžybose yra triumfavę 2006, 2007, 2014 ir 2015 metais.

Finalą pralaimėjusi „Liverpool“ ekipa ateinantį sezoną nerungtyniaus Čempionų lygoje, nes Anglijos čempionate užėmė tik aštuntąją vietą.