Taurės savininkai peršoko pirmąją kliūtį

2012 10 24 6:00
P.Komolovas (priekyje) vakar įtvirtino "Žalgirio" pergalę./Sauliaus Čirbos (www.zalgiris-vilnius.lt) nuotrauka

Dabartiniai Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Taurės savininkai Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai naujojo sezono varžybas pradėjo pergalingai.

2012-2013 metų Taurės turnyro aštuntfinalyje "Žalgiris" vakar Tauragėje 3:0 pranoko "Tauro" komandą ir pateko į ketvirtfinalį. Šiemet žalgiriečiai su Tauragės komanda neturėjo vargo ir laimėjo visus penkis tarpusavio susitikimus nepraleisdamas įvarčio. A lygoje "Žalgiris" triumfavo 2:0, 2:0, 5:0 ir 4:0.

Vakarykštę pergalę Vilniaus komandai lėmė legionierių įvarčiai. 43 minutę "Žalgiris" pelnė kuriozinį įvartį. Po Ramūno Radavičiaus nesėkmingo perdavimo "Tauro" vartininkas Vladislavas Bosinzonas žaidė nevykusiai ir tuo pasinaudodamas škotas Calumas Elliotas pasižymėjo iš arti. Tai buvo svarbus įvartis C.Elliotui. Per paskutines 8 rungtynes jis įmušė tik 1 įvartį ir buvo praradęs trenerio Mareko Zubo pasitikėjimą.

Antrame kėlinyje "Žalgiris" liko mažumoje - 60 minutę raudonoji kortelė buvo parodyta Georgui Freidgeimui. Tačiau kaip tik tuomet svečiai ėmė mušti įvarčius. 68 minutę kontratakoje pasižymėjo lenkas Kamilis Bilinskis, o paskutinę minutę tašką padėjo rusas Pavelas Komolovas.

Į ketvirtfinalį tvirtai žengė ir kitas A lygoje rungtyniaujantis klubas Pakruojo "Kruoja". Pakruojiškiai namie 5:0 sutriuškino "Palangos" komandą. Pergales taip pat iškovojo šalies I lygos klubai - "Šilutė", Jonavos "Lietava" ir Vilniaus "Granitas".

Šiandien bus žaidžiami likusieji trys aštuntfinalio susitikimai. Alytaus "Dainava" kovos su Panevėžio "Ekranu" (16 val.), "Šiauliai" su Gargždų "Banga" (18 val.), o Klaipėdos "Atlantas" su Marijampolės "Sūduva" (20 val.).

Deja, LFF Taurės varžybos nesulaukė didelio žiūrovų dėmesio. Vakar Tauragėje vykusias rungtynes stebėjo vos 120 žiūrovų. Šiek tiek daugiau susirinko Pakruojo stadione. Galima kritikuoti LFF, rungtynėms parinkusią darbo dieną. Tačiau ne mažiau kalti ir klubai. Pagal licencijavimo reikalavimus klubai privalo stadione įsirengti apšvietimą, tačiau taupydami jie rungtynes žaidžia dienos metu, nusispjaudami į savo žiūrovus.

STATISTIKA

Kauno "Spyris" - "Šilutė" 2:3 (1:1) po pratęsimo. T.Bučma (14 ir 52); T.Kazakevičius (10), D.Surblys (74 ir 107).

Kėdainių "Nevėžis" - Jonavos "Lietava" 0:1 (0:0). L.Stonkus (70).

Tauragės "Tauras" - Vilniaus "Žalgiris" 0:3 (0:1). C.Elliotas (43), K.Bilinskis (68), P.Komolovas (90). 60 min. pašalintas G.Freidgeimas ("Žalgiris").

Pakruojo "Kruoja" - "Palanga" 5:0 (1:0). V.Čistjakovas (20), A.Žulpa (55), I.Zelmikas (72), G.Juška (87), A.Veikutis (90).

Vilniaus "Granitas" - Kuršėnų "Venta" 4:0 (1:0). R.Solominas (33 ir 82), M.Makutunovičius (79), D.Gunievičius (86).