Tik 11 metrų baudinio dėka „Juventus“ įrodė savo pranašumą prieš „Monaco“

2015 04 15 7:54
Reuters/Scanpix nuotrauka

Antradienį prasidėjo UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio etapas. Vienas mačas vyko Turine, kur vietos „Juventus“ susikovė su „Monaco“ ekipa. Po sunkios kovos ir paskirto 11 metrų baudinio „Juve“ sugebėjo iškovoti pergalę rezultatu 1-0.

Rungtynes abu klubai pradėjo greitu tempu. „Juventus“ klubui priklausė kamuolio kontrolė, bet „Monaco“ tanki gynyba dirbo gerai. Svečiai taip pat bandė pavojingai kontratakuoti, bet „Juventus“ gynėjai klaidų nedarė.

6 minutę „Juventus“ gretose galingai smūgiavo Carlosas Tevezas, tačiau „Monaco“ vartininkas Danijelis Subašičius sugavo kamuolį. Kitame aikštės gale savo laimę iš toli pabandė Yannickas Ferreira, bet jo smūgis taip pat nepasiekė tikslo. Po minutės tas pats „Monaco“ krašto puolėjas atliko dar vieną smūgį, bet Gianluigi Buffonas jį atrėmė.

„Monaco“ klubo toliau bandė išnaudoti savo kontratakas, o jų smaigaliuose dažnai atsidurdavo aktyviai rungtyniaujantis Y.Ferreira. 15 minutę jėgos smūgiui negailėjo Joao Moutinho, bet jis į vartus nepataikė. Po kampinio galva smūgiuoti pavyko krašto gynėjui Layvinui Kurzawa, bet ir jam nepavyko pataikyti į vartus.

27 rungtynių minutę arti įvarčio buvo C.Tevezas. Argentinietis sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo, tačiau „Monaco“ vartininko jam nuginkluoti nepavyko. „Monaco“ gynėjai taip pat sustabdė kelis labai aštrius varžovų perdavimus į baudos aikštelę.

Kėlinio pabaigoje labai gerą progą įvarčiui pasiekti turėjo Arturo Vidalis, bet saugas, išbėgęs prieš vartus, smūgiavo virš jų. Taigi, po pirmo kėlinio švieslentėje vis dar degė du nuliai.

Antrasis kėlinys prasidėjo keliais „Monaco“ klubo išpuoliais, bet abu kartus Monako klubui nepavyko pataikyti į vartus. 50 minutę stipriai smūgiavo A.Vidalis, tačiau tai jis darė tiesiai į varžovų vartininką. 51 minutę „Monaco“ turėjo atlikti priverstinį keitimą – dėl traumos rungtynių tęsti nebegalėjo Nabilas Diraras, kurį aikštėje pakeitė Bernardo Silva.

Būtent šis futbolininkas įvartį galėjo įmušti jau 54 minutę. Po greitos kontratakos B.Silva išbėgo prieš vartininką, tačiau smūgiavo nepakankamai tiksliai ir G.Buffonas apgynė savo vartus.

Tuo metu po kelių minučių „Juventus“ gavo puikią progą išsiveržti į priekį. Ricardo Carvalho prasižengė savo baudos aikštelėje ir į „Monaco“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Prie kamuolio stojo A.Vidalis, kuris atliko nepriekaištingą smūgį, o „Juventus“ išsiveržė į priekį.

63 minutę „Monaco“ puolėjas Anthony Martialas atliko tolimą smūgį ir tik G.Buffono reakcijos dėka rezultatas nepasikeitė. Prie kitų vartų smūgiuoti pabandė Alvaro Morata, bet ispanui pritrūko tikslumo.

71 minutę „Monaco“ klubas stiprino puolimą ir vietoje gynėjo Andrea Raggi į aikštę išleido puolėją Dimitarą Berbatovą. Bulgaras greitai atliko pavojingą smūgį galva, bet kamuolys skriejo virš vartų.

„Juventus“ klubas per likusią mačo dalį stengėsi kuo ilgiau kontroliuoti kamuolį ir taip išlaikyti turimą persvarą. Tuo metu „Monaco“ tik ir laukė progos kontratakuoti bei savo spaudimu stengėsi kuo greičiau perimti kamuolį.

Mačo pabaigoje abi ekipos atliko savo visus keitimus, bet tai galutinio rezultato daugiau nepakeitė ir pergalę minimaliu skirtumu šventė „Juventus“ klubas. Vieno įvarčio persvara yra trapi, todėl Monake turėtų vykti labai įdomus atsakomasis mačas.

„Juventus“ 1 – 0 „Monaco“

57‘ [1 – 0] Arturo Vidal (11 m)