Trumpos sporto žinios

2009 11 17 0:00
AFP/Scanpix nuotraukos

D.Maradona nevaldo liežuvio.

48-erių Argentinos nacionalinės rinktinės treneriui Diego Maradonai sekmadienį FIFA skyrė dviejų mėnesių diskvalifikaciją (iki 2010 metų sausio 15 d.) bei 25 tūkst. Šveicarijos frankų (57 tūkst. litų) baudą už neetiškus komentarus po pasaulio futbolo čempionato Pietų Amerikos zonos atrankos varžybų lemiamo Argentinos ir Urugvajaus mačo spalio mėnesį. Praeityje garsus futbolininkas D.Maradona po pergalės bei iškovoto kelialapio į 2010 metų planetos futbolo pirmenybes Pietų Afrikos Respublikoje nerinkdamas žodžių viešai žemino visus, abejojusius argentiniečių galimybėmis patekti į pasaulio čempionato finalinį etapą.

Šachmatininkės - vicečempionės

Po pergalės VI pasaulio moterų korespondencinių šachmatų olimpiadoje Lietuvos rinktinė pratęsė sėkmingą pasirodymą. VII planetos olimpiados, kuri vyko 2007-2009 metais, finalinėse

varžybose dalyvavo 10 komandų. Nugalėjo Slovėnijos šachmatininkės, surinkusios 25 taškus iš 36 galimų. Sidabro medalius pelnė Lietuvos rinktinė - 23,5 taško. Trečioji vieta atiteko varžybų favoritėmis laikytoms Vokietijos šachmatininkėms - 23 taškai. Už prizininkų trejeto liko Italija, Čekija, Rusija, Rumunija, Anglija, Argentina bei Kazachstanas. Varžybos vyko populiariausiu šiuo metu šachmatų ėjimų transmisijos būdu - per interneto serverį. Lietuvos rinktinės narių rezultatai: 1 lenta - Jurgita Dambrauskaitė (5 taškai); 2 lenta - Jelizaveta Potapova (7); 3 lenta - Vineta Kveinys (5), 4 lenta - tarptautinė didmeistrė Vilma Dambrauskaitė (6,5).

Penktoji serbo pergalė

Prancūzijos sostinėje Paryžiuje pasibaigusio ATP "World Tour Masters" serijos teniso turnyro "BNP Paribas Masters" nugalėtoju tapo trečioji pasaulio raketė 22 metų serbas Novakas Džokovičius. Jis finale 6:2, 5:7, 7:6 (7:3) įveikė penkioliktąjį reitingą turintį turnyro šeimininką 23-ejų Gaelį Monfilsą. Be pagrindinio prizo, nugalėtojui atiteko 450 tūkst. eurų čekis bei 1000 įskaitinių ATP klasifikacijos taškų. Tai buvo penktasis šiemet laimėtas N.Džokovičiaus ATP serijos turnyras. Dvejetų varžybas laimėjo kanadietis Danielis Nestoras poroje su serbu Nenadu Žimonjičiumi, jie finale 6:4, 6:3 nugalėjo ispanus Marcelį Granollersą ir Tommy Robredo.