Turėjo pripažinti graikų pranašumą

2013 06 08 0:00
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

Pasaulio futbolo čempionato Europos zonos G atrankos grupės rungtynėse penktadienį Lietuvos rinktinė Vilniuje 0:1 pralaimėjo Graikijos komandai.

Varžovams pergalę lėmė įvartis pirmo kėlinio viduryje. 18 minutę po Chose Cholevo perdavimo smūgiu galva įvartį pelnė Lazaros Christodoulopoulos.

Per rungtynes iniciatyvą dažniausiai turėjo graikai, tačiau pavojingų išpuolių pavykdavo surengti ir Csaba Laszlo treniruojamiems lietuviams. 24 minutę po tolimo Mariaus Stankevičiaus smūgio kamuolį į kampinį nukreipė Graikijos rinktinės vartininkas Orestis Karmezis. Antro kėlinio pradžioje Kęstučio Ivaškevičiaus iš toli muštas kamuolys prašvilpė greta virpsto.

Rungtynėms einant į pabaigą graikai ėmė žaisti atsargiau ir atsitraukė į savo aikštės pusę, laukdami šanso pavojingai kontratakuoti. Lietuvos futbolininkai aktyviai veržėsi į puolimą, bet pralaužti fiziškai gerai pasirengusių varžovų gynybos neįstengė. Pačioje dvikovos pabaigoje graikai galėjo padidinti savo persvarą - 89 minutę Dimitris Salpingidis pataikė į skersinį.

Po šios nesėkmės lietuviai su 5 taškais liko ketvirtojoje grupės vietoje. Graikai (13 tšk.) - antri. G grupės lyderė Bosnija ir Hercegovina (16 tšk.) išvykoje 5:0 sutriuškino Latviją (4 tšk.). Lichtenšteinas (2 tšk.) namie išplėšė lygiąsias 1:1 žaisdamas su Slovakija (9 tšk.).

Kitas rungtynes lietuviai žais rugsėjo 6 dieną svečiuose su latviais.

Lietuvos rinktinės sudėtis: E.Zubas, S.Mikoliūnas (73' A.Žulpa), T.Kijanskas, T.Mikuckis, V.Borovskis, K.Ivaškevičius (85' T.Eliošius), M.Panka, E.Česnauskis, M.Kalonas, M.Stankevičius, D.Matulevičius (86' D.Česnauskis).