Turnyro Minske starte U-17 rinktinė nusileido Rusijai

2015 01 18 17:08
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos jaunių U-17 rinktinė (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) sekmadienį pradėjo tradicinį turnyrą Minske rungtynėmis su Rusijos rinktine.

Atkaklioje dvikovoje lietuviai nusileido vienai iš turnyro favoričių, tačiau savo pranašumą rezultatu 3:0 varžovai įrodė tik antroje rungtynių dalyje.

Pirmosios „Development Cup 2015" rungtynės savo įvykių gausa nenuvylė žiūrovų. Pirmajame kėlinyje teisėjas skyrė du 11 m baudinius. G. Machatadzė išvedė Rusiją į priekį, o po 10 minučių Ernestas Stočkūnas galėjo išlyginti rezultatą. Visgi, Lietuvos rinktinės puolėjo smūgiuotas kamuolys kliudė virpstą, o jam spiriant iš antro karto teisėjas įskaitė taisyklių pažeidimą.

Po pertraukos rusai išsaugojo kamuolio kontrolę, o lietuviai bandė vystyti atakas dešiniuoju kraštu. Galiausiai,nepalankią rungtynių baigtį nulėmė A. Galadžano ir A. Lovomitskio rezultatyvūs smūgiai.

Po patirto pralaimėjimo rinktinės puolėjas Vilius Giedraitis neslėpė apmaudo. „Turėjome daug progų, kurių neišpildėme. Nerealizavom baudinio, kuris būtų buvęs labai svarbus. Žaidėjai dėl rezultato žinoma nusiminė, bet yra dar rungtynių, kurias galime sužaist geriau", - teigė futbolininkas.

Sausio 20 d. vakarą lietuviai susitiks su Japonijos rinktine, kuri rezultatu 1:0 nugalėjo suomius.

Rungtynių statistika

Rusija U-17 - Lietuva U-17 3:0 (1:0)

Minsko futbolo maniežas

Teisėjas - P. Gricuk

Įvarčiai: 8 min. Georgij Machatadze, 55 min. Artiom Galadžan, 75 min. Aleksandr Lovomitskij (Rusija U-17)

Įspėti: 69 min. Rokas Lekiatas, 80+2 min. Edvinas Kloniūnas (Lietuva U-17).

Lietuvos U-17 rinktinės sudėtis: Milvydas Tupikas, Simonas Jurgilas, Rokas Lekiatas, Nikitas Peretiatko, Deividas Šešplaukis (62 min. Paulius Lotužys), Aidas Gurskis, Edvinas Kloniūnas, Ernestas Stočkūnas, Lukas Vaičiūnas (58 min. Jokūbas Budrys), Julius Momkus, Vaidas Kavaliauskas (58 min. Vilius Giedraitis). Atsarginiai: Titas Krapikas, Oskaras Lukošiūnas Domas Levišauskas, Artūras Tkačius.