U-21 rinktinė neatsilaikė prieš rusus

2014 01 26 22:03
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Trečiąją tarptautinio U-21 (1993 m. gimimo ir jaunesni žaidėjai) Sandraugos taurės turnyro dieną Lietuvos jaunimo rinktinė rezultatu 0:3 turėjo pripažinti Rusijos komandos pranašumą. Lietuviai buvo priversti žaisti be dviejų žaidėjų, kurie prieš save išvydo raudonas korteles 24 ir 37 minutėmis.

Pirmose Sandraugos taurės rungtynėse Lietuvos U-21 rinktinė turėjo pripažinti Sankt Peterburgo komandos pranašumą rezultatu 0:2, tuo tarpu Rusija užtikrintai 3:0 įveikė Moldovos futbolininkus.

Susitikimą abi rinktinės pradėjo panašiu tempu bandydamos atlikti daug aukštų ir ilgų perdavimų bei ieškodamos laimės smūgiais iš toliau. Pirmoji realesnė proga išvysti įvartį pribrendo 20 minutę, kuomet po kampinio pavojingai galva smūgavo Rusijos komandos atstovas, tačiau lietuvius nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Ignas Plūkas.

Neužilgo Lietuvos rinktinės situacija komplikavosi – raudona kortelę prieš save, už pražangą baudos aikštelėje, išvydo gynėjas Aurimas Vilkaitis, o šeimininkai stojo mušti 11 metrų baudinio. I.Plūkas sugebėjo atspėti kur skries kamuolis, tačiau varžovo smūgis buvo tikslus.

Kėlinio pabaigoje lietuviai turėjo dėkingą progą išlyginti rezultatą. Pavojingą Simono Stankevičiaus smūgį atmušė varžovų vartininkas, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo ir jį į vartus nukreipė Deimantas Petravičius. Visgi šioje situacijoje teisėjas įžvelgė taisyklių pažeidimą ir užfiksavo nuošalę. Su tuo sutikti nenorėdamas raudoną kortelę prieš savo išvydo D.Petravičius. Lietuviai liko devyniese.

Antrajame kėlinyje žaidimas nesikeitė, kamuolį ir toliau kontroliavo Rusijos futbolininkai, o lietuviai stengėsi iš paskutiniujų. Netrukus mūsiškiams teko antrą kartą traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. 51 minutę po tikslaus perdavimo galva įvartį pelnė Vladimir Zubarev.

Rusijos rinktinė atlikusi keletą keitimų ir toliau nesiliovė atakavusi lietuvių vartų. 68 min. savo sugebėjimus vėl pademonstravo I.Plūkas, atmušdamas pavojingą varžovų smūgį. Visgi kiek vėliau lietuvių vartininkas savo komandos išgelbėti nesugebėjo ir rusai džiaugėsi trečiuoju įvarčiu.

„Daug apie šias rungtynes nenorėčiau kalbėti, tik norėčiau padėkoti vaikinams, kurie likę devyniese kovojo iki pat pabaigos. Šiandien bandėme įvykdyti užsibrėžtus tikslus, tačiau visus planus sujaukė dvi raudonos kortelės, aišku ir varžovas rungtyniavo pagirtinai“, – po rungtynių preskonferencijoje sakė rinktinės vyr. treneris Arminas Narbekovas.

Rinktinės treneris bandydamas surasti šiame mače teigiamų aspektų išskyrė vartininko Igno Plūko pasirodymą. „Malonu, jog ir tokiose rungtynėse kai kurie žaidėjai gali atsiskleisti iš gerosios pusės. Šiandien Ignas savo puikiu žaidimu parodė, jog gali būti rinktinės pagrindinis vartininkas“, – pridūrė A.Narbekovas.

Kitose šios grupės rungtynėse Sankt Peterburgo rinktinė iškovojo antrąją pergalę rezultatu 3:0 įveikdama Moldovą. Paskutines grupės rungtynes Lietuva žais rytoj, pirmadienį su Moldova. Ketvirtfinalyje rungtyniaus 8 iš 12 grupių etapo dalyvių.

Rungtynių statistika:

Lietuva U-21 – Rusija U-21 0:3 (0:1)

Sankt Peterburgo olimpinis sporto centras, 3487 žiūrovai

Teisėjas – German Kravčenko (Rusija)

Įvarčiai: 25 min. Ruslan Bolov iš 11 m.b., 51 min. Vladimir Zabarov, 85 min. Albert Šaripov (Rusija U-21)

Įspėti: 6 min. Lukas Pangonis, 90 min. Edvinas Baniulis (Lietuva U-21)

Pašalinti: 24 min. Aurimas Vilkaitis, 37 min. Deimantas Petravičius (Lietuva U-21)

Lietuva U-21: Ignas Plūkas; Lukas Pangonis, Edvinas Girdvainis, Aurimas Vilkaitis, Justas Raziūnas, Mykolas Krasnovskis (87 min. Martynas Dūda), Rokas Gedminas (61 min. Erikas Skripkinas), Deimantas Petravičius, Tomas Salamanavičius (72 min. Titas Vitukynas), Simonas Stankevičius (78 min. Edvinas Baniulis), Klaudijus Upstas (66 min. Vilius Armanavičius).