UEFA Čempionų lygos grimasos

2013 10 24 6:00
"Arsenal" puolėjo O.Giroud (dešinėje) įvartis netapo gimtadienio dovana komandos treneriui. Reuters/Scanpix nuotrauka

Kaip sugadinti treneriui nuotaiką? Pralaimėti rungtynes per jo gimtadienį. Kaip pelnyti aistruolių palankumą? Atsisakyti dalies solidaus atlyginimo. O kaip tapti nevykėliu? Gauti dvi geltonąsias korteles per 20 sekundžių.

Tokie klausimai ir dar keistesni atsakymai išryškėjo po UEFA Čempionų lygos trečiojo turo rungtynių E, F, G ir H grupėse.

Sugadino gimtadienį

Praėjusio sezono turnyro finalininkė Dortmundo "Borussia" antradienį išvykoje kovojo su pastaruoju metu gerą žaidimą demonstruojančiu Londono klubu "Arsenal". Dėl klubo lėktuvo gedimo "Borussia" teko samdytis kitą orlaivį ir Londoną komanda pasiekė dviem valandomis vėliau, nei buvo numačiusi. Bet techniniai nesklandumai nesutrikdė Vokietijos vicečempionų.

F grupės rungtynėse "Borussia" svečiuose 2:1 nugalėjo "Arsenal". Tai įvyko ilgamečio "Arsenal" trenerio Arsene'o Wengero 64-ojo gimtadienio vakarą.

"Nebuvome tokie švieži ir agresyvūs, kokie galime būti. Jei nesugebi laimėti rungtynių, privalai stengtis bent nepralaimėti. Pamatėme, kad mūsų komanda nėra visai subrendusi", - piktinosi A.Wengeras.

Jo oponentas Jurgenas Kloppas šypsojosi iki ausų. Tiesa, jo ir vėl nebuvo su komanda - UEFA pratęsė diskvalifikaciją dėl aršios kritikos teisėjams per rungtynes su "Napoli". Todėl vokietis sėdėjo patogiai įsitaisęs tribūnose, o jį pavadavo asistentas Željko Buvačas. Dar prieš dvikovą Londone J.Kloppas žurnalistams sakė, kad rungtynės bus puikios: "Jei man reikėtų susimokėti už bilietą į šias rungtynes, tikrai tai padaryčiau."

Po pergalės paklaustas, ar nesijaučia sugadinęs A.Wengerui gimtadienio šventės, J.Kloppas atsakė: "Aš atsiprašau. Tikrai! Manau, kad visa problema -gimimo data. Pavyzdžiui, aš gimęs birželį. Tuomet atostogauju, ir nežaidžiame jokių rungtynių."

Įspūdingas rungtynes Londone stebėjo 60 tūkst. žiūrovų. 5 tūkst. buvo svečiai iš Dortmundo, jie sukėlė gerokai didesnį triukšmą nei pasyvi britų publika. Rungtynės prasidėjo nuo žvalgybos, po to komandos įsijautė į veiksmą. Pirmame kėlinyje svečiai pirmavo po armėno Henriko Mchitarijano įvarčio, o rezultatą prieš pat pertrauką išlygino "Arsenal" prancūzas Olivier Giroud. Antrame kėlinyje "Arsenal" turėjo iniciatyvą, bet įvarčių tai neatnešė. Lygiosios Londono komandai būtų padėjusios išlaikyti pirmąją poziciją F grupėje. Bet 82 minutę "Borussia" surengė lemtingą ataką. Po Kevino Grosskreutzo perdavimo nestabdydamas kamuolio pergalingą įvartį gražiu smūgiu pelnė Robertas Lewandowskis.

"Galima sakyti, kad į vartų plotą pataikėme tik tris kartus ir pelnėme du įvarčius. Bet taip mes įrodome savo gebėjimą nulemti dvikovos baigtį, jei tik gauname erdvės", - pažymėjo J.Kloppas.

H.Herrera (nr. 16) per 20 sekundžių net du kartus pažeidė taisykles. /AFP/Scanpix nuotrauka

Puikusis Kaka

H grupėje klasikinėje Čempionų lygos dvikovoje Milane susitiko vietos "Milan" ir "Barcelona". Šeimininkai pabandė užklupti varžovus nepasirengusius, ir jiems tai puikiai pavyko - 9 minutę įvartį pelnė Robinho. Vėliau "Barca" perėmė iniciatyvą ir, atrodė, tik laiko klausimas, kada katalonai išlygins rezultatą. 24 minutę pusiausvyrą sugrąžino Lionelis Messi. Jis suklaidino du varžovus ir nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą. Tai buvo 63-ias argentiniečio įvartis per 81 Čempionų lygos rungtynes.

Antrame kėlinyje Barselonos komanda toliau dominavo, o Milano futbolininkai atrodė pavargę. Vis dėlto šeimininkai nepaliko varžovams erdvės puolime ir sėkmingas vartininko Marco Amelios žaidimas padėjo "Milan" iškovoti tašką.

"Mes praradome du taškus. Žaidėme geriau, sukūrėme daugiau progų ir nusipelnėme pergalės. Prastai pradėjome susitikimą, bet per kitas 80 minučių visiškai dominavome", - sakė "Barcelona" treneris Gerardo Martino.

Puikias rungtynes užvakar sužaidė "Milan" 31 metų legionierius iš Brazilijos Kaka. Nors jis yra puolėjas, dvikovoje su "Barca" užėmė kairiojo saugo poziciją, taip pat dažnai sunkiai dirbo gynyboje.

"Kaka žaidė ypatingai, jis atliko daug juodo darbo ginantis, - tvirtino "Milan" treneris Massimiliano Allegri. - Norėdamas tapti čempionu, privalai žaisti ne tik kojomis, bet ir turėti galvą ant pečių. Kaka įrodė esąs protingas žaidėjas."

Kaka sulaukė šiltų žiūrovų ovacijų. Rugsėjo viduryje jis beveik mėnesiui iškrito iš rikiuotės dėl čiurnos traumos. Brazilas tuomet pranešė, kad atsisako atlyginimo, kol gydysis traumą. Užsienio spaudos teigimu, Kaka per sezoną Milane uždirba apie 3,9 mln. eurų. Todėl dėl traumos jis, galimas dalykas, prarado 350 tūkst. eurų.

Turo nevykėlis

Ši nominacija be konkurencijos atitenka "Porto" gynėjui iš Meksikos Hectorui Herrerai. Per rungtynes namie su Sankt Peterburgo "Zenit" H.Herrera pasiekė visų laikų Čempionų lygos rekordą - tapo anksčiausiai dvi geltonąsias korteles gavusiu žaidėju. Meksikietis aikštę nuleista galva turėjo palikti jau 6 minutę, du kartus pažeidęs taisykles vos per 20 sekundžių.

Iš pradžių H.Herrera pargriovė pavojingai prasiveržusį varžovą iš Brazilijos Hulką. Po keliolikos sekundžių Hulkas stojo mušti baudos smūgio. H.Herrera anksčiau nei leistina paliko sienelę ir blokavo oponento smūgį. Situacija atrodė komiška, nes prieš smūgį kamuolį ir H.Herrerą skyrė vos 5-6 metrai, o taisyklės reikalauja 9 m atstumo. Teisėjas iš Italijos Paolo Tagliavento buvo principingas ir H.Herrerai antrą kartą parodė geltonąją kortelę.

Anksti įgiję kiekybinę persvarą "Zenit" futbolininkai ilgai negalėjo perimti iniciatyvos. Vis dėlto dvikovos pabaigoje rusų komandai pavyko pelnyti įvartį. 85 minutę po Hulko perdavimo galva pasižymėjo Aleksandras Keržakovas.

Beje, Hulkas žaidė "Porto" komandoje 2008-2012 metais, o pernai rugsėjį už 40 mln. eurų išpirką persikėlė į "Zenit". "Porto" sirgaliai išrinko Hulką į visų laikų geriausių komandos žaidėjų vienuoliktuką. Jo garbei Porto klubo muziejuje stovi jo skulptūra.

STATISTIKA

E GRUPĖ

Bukarešto "Steaua" - "Basel" 1:1 (0:0). L.Tatu (88); M.Diazas (48).

Gelzenkircheno "Schalke" - Londono "Chelsea" 0:3 (0:1). F.Torresas (5, 69), E.Hazardas (87).

TURNYRO LENTELĖ

(pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Chelsea2018:26
2. Schalke2014:36
3. Basel1113:34
4. Steaua0121:81

F GRUPĖ

Londono "Arsenal" - Dortmundo "Borussia" 1:2 (1:1). O.Giroud (41); H.Mchitarijanas (16), R.Lewandowskis (82).

Marselio "Olympique" - "Napoli" 1:2 (0:1). A.Ayewas (85); J.Callejonas (42), D.Zapata (67).

1. Arsenal2015:36
2. Borussia2016:36
3. Napoli2014:46
4. Olympique0032:70

G GRUPĖ

"Porto" - Sankt Peterburgo "Zenit" 0:1 (0:0). A.Keržakovas (85).

Vienos "Austria" - Madrido "Atletico" 0:3 (0:2). R.Garcia (8), D.Costa (20, 54).

1. Atletico3008:29
2. Zenit1112:34
3. Porto1022:33
4. Austria0120:41

H GRUPĖ

Glazgo "Celtic" - Amsterdamo "Ajax" 2:1 (1:0). J.Forestas (43), B.Kayakas (54); L.Schone (90+4).

"Milan" - "Barcelona" 1:1 (1:1). Robinho (9); L.Messi (24).