UEFA turnyras: trileris baigėsi "Sevillos" triumfu

2007 05 18 0:00
UEFA nugalėtojų taurė finalo rungtynių didvyrio "Sevillos" vartininko Andreso Palopo rankose.

"Sevillos" futbolininkai apgynė UEFA taurės nugalėtojų titulą - finale po 11 metrų baudinių serijos 3:1 įveikė kitą Ispanijos klubą Barselonos "Espanyol".

Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui Glazgo "Hampden Park" stadione rezultatas buvo 1:1, o po pratęsimo - 2:2.

"Sevilla" buvo tik antras klubas, kuriam pavyko apginti UEFA taurės laimėtojų titulą. Iki šiol šiame Europos turnyre du kartus iš eilės - 1985 ir 1986 metais - triumfavo tik Madrido "Real". Pernai finale "Sevilla" finale 4:0 sutriuškino anglų "Midllesbough" klubą.

Didvyris - vartininkas

Trečiadienį Glazge trileriu pavadintų rungtynių didvyriu tapo "Sevillos" vartininkas 33 metų Andresas Palopas, atrėmęs tris smūgius nuo 11 metrų žymos.

"Valencios" klube šešerius metus Ispanijos rinktinės vartininko Santiago Canizareso dubleriu buvęs A.Palopas sakė, kad šio UEFA taurės turnyro niekada nepamirš: "Tai buvo nepakartojamas sezonas: finale atmušiau tris baudinius, asistavau mušant įvartį, o prieš tai pats pasiunčiau kamuolį į varžovų vartus."

Per aštuntfinalio atsakomąjį mačą Donecke per 4-ą teisėjo kompensuoto laiko minutę į "Šachtar" vartus įmuštas A.Palopo įvartis leido ispanų klubui išplėšti lygiąsias 2:2, o per pratęsimą įmušti pergalingą įvartį ir žengti į kitą turnyro etapą.

18-ą finalo minutę A.Palopas tiksliai ranka 50 metrų švystelėjo kamuolį Adriano Correia, šis pabėgęs nuo varžovo pasiuntė kamuolį į "Espanyol" vartus. Po 10 minučių Alberto Riera po įspūdingos individualios atakos rezultatą išlygino. Tiesa, kamuolys į A.Palopo vartus įskriejo po rikošeto nuo gynėjo.

Lemtingas pašalinimas

Antrame kėlinyje A.Palopas komandą du kartus nuo įvarčio gelbėjo po įspūdingų varžovų šūvių. Įvykiai aikštėje 180 laipsnių pasikeitė, kai arbitras iš Šveicarijos Massimo Busacca 68-ą minutę iš aikštės pašalino "Espanyol" saugą Moisesą Hurtado. "Sevilla" visiškai perėmė iniciatyvą, bet neišnaudojo kelių puikių progų. Baigiantis pirmosioms 15-ai pratęsimo minučių šio klubo persvarą įvarčiu realizavo Malio rinktinės puolėjas Fredericas Kanoute - jis taikliai smūgiavo iš arti.

"Espanyol" futbolininkai atrodė visai be jėgų, bet vieną po kitos progas švaistę varžovai buvo nubausti. 115-ą minutę Jonatas tolimu smūgiu (kamuolys, lietęs "Sevillos" žaidėją, vėl kiek pakeitė skriejimo kryptį) sugrąžino komandai viltį. Tačiau per 11 metrų baudinių seriją ją sužlugdė A.Palopo šaltakraujiškumas ir reakcija.

Antroji "Espanyol" drama

"Sevillos" treneris Juande Ramosas po rungtynių kalbėjo: "Mūsų komanda žaidė geriau, bet rungtyniavome su labai kietais varžovais, kurie nepalūžo ir likę be vieno žaidėjo. Nepavyko visko išspręsti iki baudinių serijos, bet tuomet mūsų žaidėjai pademonstravo puikią savitvardą, o vartininkas A.Palopas buvo nepakartojamas. Esu labai laimingas, kad antrus metus iškovojome UEFA taurę."

Tuo tarpu "Espanyol" strategas Ernesto Valverde teigė, kad žaidimą kontroliavo jo vadovaujama komanda. "Kol aikštės neturėjo palikti M.Hurtado, buvau įsitikinęs mūsų pergale. Didžiuojuosi komanda, kuri šiame UEFA turnyre nepralaimėjo nė vienų varžybų. 11 metrų baudiniai yra loterija", - pažymėjo jis.

E.Valverde UEFA taurės finalo dramą teko išgyventi jau antrą kartą. Prieš 19 metų šis puolėjas atstovavo "Espanyol" klubui, kuris 1988 metais UEFA taurės turnyro pirmąsias finalo rungtynes prieš Leverkūzeno "Bayer" laimėjo 3:0. Namie Vokietijos klubas revanšavosi tokiu pat rezultatu, o per 11 metrų baudinių seriją ispanų komanda nusileido 2:3.

Menka paguoda "Espanyol", kad klubo puolėjas iš Urugvajaus Walteris Pandiani tapo rezultatyviausiu 2006-2007 metų sezono UEFA taurės turnyro žaidėju - jis įmušė 11 įvarčių.

Rungtynių statistika

ESPANYOL - SEVILLA 2:2 (1:1, 1:1), 11 m baudiniai - 1:3. Įvarčiai: 0:1 Adriano (18), 1:1 Riera (28), 1:2 Kanoute (105), 2;2 Jonatas (115). Baudiniai: 0:1 Kanoute, 0:1 Lousas Garcia (Palopas smūgį atrėmė), 0:2 Dragutinovičius, 1:2 Pandiani, 1:2 Danielis (nepataikė į vartus), 1:2 Jonatas (Palopas smūgį atrėmė), 1:3 Puerta, 1:3 Torrejonas (Palopas smūgį atrėmė). 68 min. pašalintas Hurtado ("Espanyol").